Drzí žáci a nedodržování pravidel ve škole

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
loukahe
Povídálka 22 příspěvků 25.10.14 14:36
drzí žáci a nedodržování pravidel ve škole

Doufám, že nebudu vypadat, že dělám z komára velblouda, ale prostě mi to nedá. Předevčírem mi dcera páťačka po příchodu ze školy přišla říct, že má bolavou nohu, hlavně prsty. Samozřejmě jsem hned začala zjišťovat, co se jí stalo a odkud to má. Tak z ní vylezlo, že jí v houfu a tlačenici na chodbě dupla nějaká deváťačka plnou vahou v kozačkách s podpatkem na nohu, naštěstí ne s ostrým podpatkem. Abych byla spravedlivá, tak žákyně se dceři omluvila, ale na otázku dcery, proč nenosí přezůvky jí odpověděla, že prý učitelky se také nepřezouvají, tak že jim na to kašle (řekla to prý drsněji, ale to sem psát nebudu). Co jsem z dcery vyzvěděla, tak to prý není nic výjimečného, že se spousta žáků nepřezouvá, chodí s vlajícími tkaničkami, deváťačky zjevně na podpatcích. Je to pro mě trochu šok, a vůbec se mi to nelíbí, takže by mě zajímalo, jestli se tohle děje ve školách běžně. Předpokládám, že ve školách musí platit nějaké bezpečnostní a hygienické normy, nebo snad ne? Přijde mi šílené, že zrovna v naší škole, která má velmi stísněné prostory a prakticky neustále vznikají nějaké houfy a tlačenice, 1. a 2. stupeň často dohromady, tak aby zde chodila žákyně v kozačkách na podpatcích a nikdo tomu nezabránil. To je nebezpečí nejen šlápnutí na nohu spolužákům, ale až v takových botách slečna zakopne nebo jí někdo strčí, tak poletí ze schodů všichni. S těmi tkaničkami to je to samé, to stačí aby někdo přišlápl tkaničku na schodech. Měla jsem doteď za to, že ve škole musí nosit žáci bačkory nebo zdravotní sandále, v horším případě pantofle, případně kroksy, co já pamatuju, tak za nás to platilo i po celou střední školu, žádné kozačky, podpatky, ani botasky nepřipadaly v úvahu a nikdo jsme si nedovolili to nedodržovat, natož něco říct učitelům. Nemůžou se snad žáci stavět na roveň učitelům, že chodí v kozačkách učitelka, do toho žákyni nic není. Přijde vám to normální a děje se to u vás, že žákyně klidně přijde do školy v kozačkách na podpatku, bez přezůvek a nikdo to neřeší? Mě to teda vadí hodně, z mnoha důvodů a zrovna ty prasklé 2 nehty u dcery opravdu nejsou nic příjemného. Větší část lidí mi na jiné diskuzi k mému překvapení spíše napsala, že to je v zásadě normální a že přeháním, takže si už spíše připadám já jako 100 let za opicema.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineDeninina
Závislačka 3956 příspěvků 25.10.14 14:42

Co já si pamatuju, tak jsme na to taky kašlali v té 8-9 třídě. A na střední jsem chodila v přezůvkách možná tak prvního půl roku ( ze školy jsem 2 roky, tak to není tak dávno) Nikdo to moc neřešil a když jo, tak to stejně nemělo žádný efekt, protože ti starší si většinou udělají podle sebe. Proto bych nemohla být učitelka :mrgreen: Chápu, že to člověka naštve, ale záleží na škole, jak se k tomu postaví, rodič asi nic moc nezmůže :nevim:

marmelada78
Závislačka 3158 příspěvků 25.10.14 14:45
@Deninina píše:
Co já si pamatuju, tak jsme na to taky kašlali v té 8-9 třídě. A na střední jsem chodila v přezůvkách možná tak prvního půl roku ( ze školy jsem 2 roky, tak to není tak dávno) Nikdo to moc neřešil a když jo, tak to stejně nemělo žádný efekt, protože ti starší si většinou udělají podle sebe. Proto bych nemohla být učitelka :mrgreen: Chápu, že to člověka naštve, ale záleží na škole, jak se k tomu postaví, rodič asi nic moc nezmůže :nevim:

Koukám že doba se fakt změnila. Já jsem maturovala 1997 a v té době teda neexistovalo, alespon u nás, že by někdo na střední chodil v botech ve škole. O základce ani nemluvím. Ale ono to dodržování pravidel všeobecně nějak vychází z módy. :zed:

Ono už formulace „jsme jim na to kašlali“ vypovídá mnohé.

Jinak zakladatelko, asi bych byla taky naštvaná, myslím si že nepřeháníš. Bohužel učitelé se těch děcek asi bojí, takže po nich nikdo dodržování pravidel nejspíš vyžadovat nebude. :poblion:

Hm, ale zas zajímavé zjištění, po tom, co tady občas člověk pročítá diskuse o dávání na zadek a výchovných metodách u batolat, to evidentně moc nikam nevede :nevim:

zulitvi
Závislačka 3696 příspěvků 25.10.14 14:47

Tak nás i na SŠ posílali se přezout, napsali záznam do třídnice (když jich bylo víc, byla tř. důtka atd…) a pokud někdo neměl přezůvky, nechali ho,, ať si chodí bos. Ale až na jednu učitelku se u nás přezouvali všichni učitelé. Kolikrát učitelka přecházela z jedné budovy na druhou a i tak si s sebou nesla pantofle, aby se tam mohla na tu hodinu přezout. Na základce nás odchytával školník a posílal nás se přezout, nebo taky být naboso. Ze školy jsem 2 roky. Ovšem to, že to napíšeš tady, na vaší situaci nic nezmění. To si musíš stěžovat u vás na vyšších místech ;)

mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 25.10.14 14:50

Tak nejak mi to pripomnelo jednu diskusi… kde s matka nactilete rozcilovala, ze musi ve skole direktivne nosit prezuvky( sama misto nich koupila dceri lodicky na podpatku, do skoly)… ucitelka na ni pry byla kvuli tomu hruba… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Mozna by ses ji mohla zeptat, co ona na to…
Tak dokud budou rodice vychovavat deti bez respektu k pravidlum( jsou prece blba a davno prezita), nemuzes cekat nic jineho…

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19562 příspěvků 25.10.14 14:52

Normální to není a žáci se běžně přezouvají i na druhém stupni. Stejně jako učitelé - ale tahle plodná diskuze už tady byla.

Nsoci
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 25.10.14 14:53

Tak u nás ve škole se musí přezouvat i středoškoláci. Pokud s tím mají dámy problém a hledají argumenty typu „učitelé se taky nepřezouvají“, odpovídám jim, že pokud už nevidí jiný rozdíl mezi sebou a pedagogem, aspoň konečně nějaký našly. Jinak je přezouvání ve školním řádu a to je základ. Za porušování školního řádu lze samozřejmě udělovat sankce.

mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 25.10.14 14:53

https://www.emimino.cz/…uvky-167467/
nasla jsem to… je to velmi plodna diskuse, poctes si ;)

Mari-KusKus
Ukecaná baba ;) 2344 příspěvků 25.10.14 14:54

My tedy až na střední nenosili přezůvky :nevim: nechtělo se nám chodit pořád do skříněk, na základce na 2. stupni nevím, bxla jsem na 8letém gymplu a do té kvarty (9ka) jsem ty přezůvky měla :nevim:

a drzí byli spíš kluci než holky, a maturovala jsem teď 2014, takže dávno to není :nevim:

mroe
Neúnavná pisatelka 15317 příspěvků 25.10.14 14:55
@Nsoci píše:
Tak u nás ve škole se musí přezouvat i středoškoláci. Pokud s tím mají dámy problém a hledají argumenty typu „učitelé se taky nepřezouvají“, odpovídám jim, že pokud už nevidí jiný rozdíl mezi sebou a pedagogem, aspoň konečně nějaký našly. Jinak je přezouvání ve školním řádu a to je základ. Za porušování školního řádu lze samozřejmě udělovat sankce.

Nehlede na to, ze vetsina ucitelu se prezouva( mam nekolik znamych ucitelu), v zime snad vsichni. Ze nenosi backory, ale treba baleriny, nebo jinou obuv se vcelku nedivim.

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 25.10.14 14:58

8leté gymnázium - hnali nás se přezouvat, stáli dozory u botníků, spousta studentů si prostě po první hodině došla do botníků a opět se přezula - později zavedli - od listopadu do dubna se přezouvá stále, jinak jen v případě špatného počasí. Tenhle kompromis napomohl k tomu, že v zimě fakt chodili v bačkorách a těšili se na jaro :-)
4leté gymnázium - hnali nás se přezouvat, po čase je to přešlo, když jim došlo, že buď se profesorky přezují také nebo budou věčně bojovat. Profesorkám se očividně přezouvat nechtělo, takže poslední dva roky co jsem tam byla všichni zvesela nosili normální boty, na bačkory už si nikdo ani nevzpomněl.

Fjodorka
Extra třída :D 11328 příspěvků 25.10.14 14:59

Tak divné… Co si pamatuji moji školní docházku, tak jsme s přezouváním na druhém stupni hodně bojovali, ani nevím proč, kolikrát jsme si schválně přezuvky zapomínali a nebo se prostě nepřezouvali. :nevim:

Na střední jsem se přezouvala jen v zimě (od jara do podzimu nosím sandále), ale to bylo spíš takové dobrovolné, nikdo to tam neřešil.

Uživatel je onlineDeninina
Závislačka 3956 příspěvků 25.10.14 15:04

@marmelada78 Ono hlavně záleží, jak se k tomu staví vedení školy a taky na učitelích. Vím, že z jedné učitelky měli vítr i kluci a přezouvali se, ale jestli do třídy napochodovala učitelka v lodičkách, tak proč by se měli děcka přezouvat? Prostě to postrádalo logiku. Na prvním stupni na to docela dbali, ale na druhém občas udělali bububu a stejně za dva dny nikdo nic neřešil. Co se týče střední, tak tam nám sice školník šlapal na paty a nechával nás chodit na boso, ale v tom davu se to stejně ztratilo a po hodině byli všichni v teniskách. Nicméně například já chodila i v zimních botách až do třídy, protože nám netopili, takže jsme seděli v zimních bundách a ani mě nehlo se přezout. Na to neměl ani ředitel odpověď.
Potom jsem měla tu čest navštívit jeden učňák a tam třeba školník nepustil z šatny nikoho, kdo neměl přezuté boty, takže asi to nebude všude stejné :)

Etcetera78
Neúnavná pisatelka 17546 příspěvků 25.10.14 15:11

Náš učitel biologie uměl tak poutavě vyprávět o vzniku a průběhu plísní na nohou, že se přezouvali dobrovolně všichni až do maturity :-D

loukahe
Povídálka 22 příspěvků 25.10.14 15:24
@Nsoci píše:

Já jsem teď hlavně ráda, že to tu nikomu nepřijde normální, to se mi ulevilo. Takže byste doporučili si stěžovat ve škole?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Strach z miliardové pokuty? Deppova ex působí ošuntěle a má zase nového chlapa

Vztah herce Johnnyho Deppa s Amber Heard byl fiaskem, jejich manželství... číst dále >

Proměna Sanny z VyVolených: Ze čtvrttunové ženy je dnes krasavice

Žádný jiný účastník reality show VyVolení neměl takové tělesné proporce jako... číst dále >