Dubaj v létě s půlročním miminkem

23.5.16 10:37

Dubaj v lete s pulrocnim miminkem

Ahoj, manzel ma ted v lete letet do Dubaje na sluzebni cestu. Muzeme letet s nim. Ale trochu se obavam tech veder co tam nyni jsou. Nemate prosim nekdo nejake zkusenosti?
A co v taxiku autosedacky?
Moc dekuji za vase zpravy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

831
23.5.16 10:42

Ty jo já bych se bala, ale já jsem stara poseroutka :) nicméně mi přijde mimco ještě malicke na takovou cestu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3294
23.5.16 10:43

Byla jsem tam na otočku v září. I v půlnoci tam bylo 40 stupňů a přes den tak 60… S miminem bych nejela v létě do Dubaje ani omylem. Max. v zimě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
43554
23.5.16 11:02

V létě bych tam nejala ani omylem. Byla jsem na začátku května a to už tam byly běžně teploty těsně pod 40 stupňů. V zimě úplně v klidu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 11:06

Nenechaj sa odradit, rob jak citis, militantne matky by nesli ani do chorvatska… Tie deti sa vedia aklimatizovat lepsie nez my. Ja by som sa bala skor vsadepritomnej klimatizacie. Enjoy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 11:07

V létě se v Emirátech nikdo ani nehne bez klimatizace. Letadlo klimatizovaný, pak se vyleze ven a 60 stupňů, pak klimatizovaná hala, ven před barák 60 stupňů, klimatizovanej taxík, ven z taxíku 60, klimatizovanej hotel…
To je brutální záhul na imunitu, navíc cizí prostředí, nezvyklý jídlo = změna chuti mateřskýho mlíka pokud budeš kojit = riziko průjmu, nebo že nebude chtít pít…
Nešla bych do toho, s půlročním miminem a v létě určitě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
23.5.16 11:07

V létě určitě ne, jsou tam příšerná vedra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1218
23.5.16 11:10

@Luna Lovegood jako sorry, ale kolikrat jsi tam byla, nebo kolikrat jsi byla nekde ve vedru s miminem? Vedra v Dubaji daji zabrat dospelemu, natoz takto malemu miminku.

K mori s pulrocnim klidne, ale do rozumných destinaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3031
23.5.16 11:11

Klimatizace je všude, ale ty velké výkyvy teplot mě třeba osobně úplně odrovnají. Dostala jsem tam rýmu jako trám. V klimatizovaných místnostech mi byla zima, venku vedro na padnutí. A to byl duben.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6762
23.5.16 11:15

@liliana001 Tak léto je pro Evropana to nejhorší období. Počítejte s tím, že teploty přes den přes 40 st., voda v moři přes 32 a naopak ubytování, obchodní centra, autobusové zastávky, taxíky vychlazené tak na 22 stupňů. Přechod je vždy pecka…
Stejně tak lékařská péče… no nechci se vyjadřovat neuctivě, ale ta dostupná pro normální lidi stojí za prdlačku.
Co se autosedaček týká, tak nepředpokládám, že potáhnete vlastní. Na místě se dá koupit + - stejná produkce, jako u nás. Doporučuji vzít takovou, která se dá používat jen s pásy, některé taxíky, zejména ty růžové, určené pro ženy, jsou občas starší modely aut (Toyoty Camry apod.)
Počítejte také s o něco horší hygienou v místě. prostě kvůli teplotám se různý bakterie na vlhkejch místech krytejch před sluncem množej rychleji…
Klidně se ptej na podrobnosti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
424
23.5.16 11:23

Poprosila bych o radu doktora

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 11:29

@tartaletka nejsom typ ktory sa vyjadruje ktomu o com nevie, klidek jo? Neutocit, nech si pani vypocuje aj iny nazor a ne hned vsetko odsudit…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12333
23.5.16 11:39

My cestujeme hodně, jak autem, tak letecky. Ale toto ne. Půlroční miminko, ty výkyvy teplot - asi byste to zvládli, ale nebudete z toho nikdo nic mít. Měla jsem 5m mimino loni v létě a jak byly ty vlny veder, byla chudinka úplně hotová. Pořád na prsu, upocená, ulepená, nepříčetná. Já už pak samozřejmě taky.
Nehledě na to, že v půl roce ještě není ani pořádně naočkováno.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2077
23.5.16 11:41

Také bych neletěla, bude to náročné na tvojí imunitu i mimina, přijde mi to zbytečné. Letos tam letíme koncem září x říjen a i tak se obávám, že tam bude ještě pořád velké horko. Pokud chceš letět za každou cenu a nekojíš, nechej raději mimino u babiček pokud je to možné…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.5.16 11:47

Ne ne, je tam hrozné vedro… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie