Dubaj - môžme tam žiť spolu s partnerom aj ako NEmanželia?

Anonymní
20.1.20 23:53

dubajmozem tam zit spolu s parterom aj ako NEmanzelia?

Ahojte, chcem sa spýtať, ak máte také skúsenosti, dá sa bývať s mužom v dubaji ak nie je moj manzel? crta sa mu tam práca, ale nie sme zosobaseni, je to problem? pocula som, ze ano.
ako sa daju predlzit viza v dubaji? Viemze my tam mame mesiac free visa, ale potom musíme opustit krajinu, ja tam neplánujem pracovať, dakujem.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
357
21.1.20 00:44

Ahoj, ano, je to problem. Pokud se nechces dostat v emiratech do problemu se zakonem, nesmis s muzem, ktery neni tvuj manzel, otec nebo bratr sdilet bydleni, a to vcetne hoteloveho pokoje. Uz se v minulosti nekolikrat stalo, ze byl takovy par zatcen. Policajti po tom zamerne nejdou, takze je to v nekterych hotelech tolerovano, ale pokud by doslo k problemu (kradez, vloupani, pozar) a policajti to museli resit, tak budete mit problem vy, a muzete i nekolik mesicu sedet, pak vas vyhosti. Vim to protoze jsem v dubaji kdysi byla s pritelem, rozhodli jsme se z tohoto duvodu pro oddelene pokoje. V anglictine si muzes vygooglovat par probehu, kdy byl par zatcen. Uprimne me hodne zarazi drzost ceskych cestovek o tomto faktu neinformovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
21.1.20 00:44

Ahoj, ano, je to problem. Pokud se nechces dostat v emiratech do problemu se zakonem, nesmis s muzem, ktery neni tvuj manzel, otec nebo bratr sdilet bydleni, a to vcetne hoteloveho pokoje. Uz se v minulosti nekolikrat stalo, ze byl takovy par zatcen. Policajti po tom zamerne nejdou, takze je to v nekterych hotelech tolerovano, ale pokud by doslo k problemu (kradez, vloupani, pozar) a policajti to museli resit, tak budete mit problem vy, a muzete i nekolik mesicu sedet, pak vas vyhosti. Vim to protoze jsem v dubaji kdysi byla s pritelem, rozhodli jsme se z tohoto duvodu pro oddelene pokoje. V anglictine si muzes vygooglovat par probehu, kdy byl par zatcen. Uprimne me hodne zarazi drzost ceskych cestovek o tomto faktu neinformovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14369
21.1.20 00:57

Byla jsem v Emirátech s manželem (tehdy přítelem) několikrát a nikdy žádný problém nebyl. U turistů to určitě není tak horké jak popisuje tady kolegyně, protože by jim zemřel cestovní ruch… Asi záleží na jaká víza tam cestuješ. Já osobně bych se pro aktuální a relevantní informace obrátila na ambasádu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3871
21.1.20 06:59

Nevím, jak to přesně je, ale známá tam s partnerem dostali pracovní nabídku a rychle se kvůli tomu vzali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7457
21.1.20 08:44

A co se podívat na nějaké ověřené zdroje… třeba ministerstvo zahraničí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
357
21.1.20 08:51
  • Citovat