Důchod kolik let zpětně..výpočet

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.10.21 08:04

Důchod kolik let zpětně..výpočet

Dobrý den, mám dotaz pro zkušené a moc prosím zda někdo máte zkušenost.
Manžel po 30 letech práce ve státním podniku se zbláznil a před 4 lety ve svých 51 letech šel jezdit kamionem. Samozřejmě pouze hrubá mzda 18000 a zbytek diety. Něco hrozného… Chtěl si plnit svůj sen a ted se bije do hlavy- Protože zpět ho nevezmou a hlavně je mu již 55 a šance získat jinde práci bez střední školy je teda náročná. Nemůže sehnat nic. Nevíme jak v případě že tam třeba bude do 60..jak se počítá důchod. Z kolika let vlastně zpětně…omlouvám se asi se blbě ptám a hlavně Vám bude připadat manžel..na hlavu…mi taky

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12020
15.10.21 08:28

Teď se to myslím počítá od roku 1986 a prepocitava se to nějakým koeficientem. Ale jak to bude za par let nikdo nevi. Tak ať si to co má bokem šetří, nebo někam investuje. To je bohuzel takova klasika u spousty lidi, vidi penize co mají teď a bokem, ale jaký to bude mít důsledky v budoucnu už nedomysli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7415
15.10.21 08:28
@Anonymní píše:
Manžel po 30 letech práce ve státním podniku se zbláznil a před 4 lety ve svých 51 letech šel jezdit kamionem. Samozřejmě pouze hrubá mzda 18000 a zbytek diety. Něco hrozného… Chtěl si plnit svůj sen a ted se bije do hlavy- Protože zpět ho nevezmou a hlavně je mu již 55 a šance získat jinde práci bez střední školy je teda náročná. Nemůže sehnat nic. Nevíme jak v případě že tam třeba bude do 60..jak se počítá důchod. Z kolika let vlastně zpětně…omlouvám se asi se blbě ptám a hlavně Vám bude připadat manžel..na hlavu…mi taky

Může si požádat o předběžný vypočet důchodu na správě sociálního zabezpečení. Uvidí, jak na tom je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10924
15.10.21 08:35
@Anonymní píše:
Manžel po 30 letech práce ve státním podniku se zbláznil a před 4 lety ve svých 51 letech šel jezdit kamionem. Samozřejmě pouze hrubá mzda 18000 a zbytek diety. Něco hrozného… Chtěl si plnit svůj sen a ted se bije do hlavy- Protože zpět ho nevezmou a hlavně je mu již 55 a šance získat jinde práci bez střední školy je teda náročná. Nemůže sehnat nic. Nevíme jak v případě že tam třeba bude do 60..jak se počítá důchod. Z kolika let vlastně zpětně…omlouvám se asi se blbě ptám a hlavně Vám bude připadat manžel..na hlavu…mi taky

V portálu občana (pres bankovní identitu) se na pár kliknutí dozví aktuální predpokladany důchod a co se mu tam a jaké částky započítávají. Úplně přesný seznam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18507
15.10.21 08:40
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie