Ductus venosus - zvýšený průtok

270
26.8.18 21:12

ductus venosus - zvýšený průtok

Prosím máte někdo zkušenost se zvýšeným průtokem ve ductus venosus při prvotrimestrálním screeningu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12069
26.8.18 22:12

ano mám, ve 20.tt už u miminka bylo vše v pořádku  :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
270
26.8.18 22:22

@iiiv
Děkuji, doufám, že to budeme mít stejně, zbytek nám vyšel dobře, ale tohle mě znervóznilo :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 07:18

Ahoj oživuji diskuzi, neví zde někdo jaké jsou normální hodnoty Ductus venesus? Ptám se na hodnoty, protože já i má sestřenice jsme těhotné skoro stejně s týdenním rozdílem, ona byla na I screeningu dříve než já, po konzultaci a ukázání si lékařských zpráv ji od té doby nedá spát tato hodnota. Ve 12+3 tt pozitivní a vlna, PI(Ductus venesus) 1,03 mm, pravidelná BHR/165 min, NT 1,23mm. NB +. Screening z krve v pořádku. Celkově jí řekli, že je vše v pořádku, ale něco se dočetla a šílí. Ví prosím někdo ty hodnoty PI? Respektive do jaké hodnoty je to v pořádku. Děkuju.. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
43
14.12.20 08:37

A proc to resite, kdyz je screening ok? Ja mela reverzni tok v DV jeste v 16.tydnu, hodnotu prutoku mi nerekli. Nicmene po 20.tydnu uz po nem nebyla ani stopa. Syn se narodil zdravy.☺️☺️☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 08:47

@kubmaja02
Ahoj děkuji za odpověď, to je právě ono, že mě to vůbec nenapadlo řešit, ale ona s tím přišla a nějak mi to nenechalo klidnou. Já sem nikde nenacetla nic, tak sem se chtěla zeptat, co to vůbec je..a že to má zmizet? To je má první informace, jen jsme zhruba vyzjistili, že to nesmí být moc vysoké. Každopádně asi je to vše oka. Děkuji :)

• Citovat
  • Nahlásit
43
14.12.20 12:25
@Anonymní píše:
@kubmaja02
Ahoj děkuji za odpověď, to je právě ono, že mě to vůbec nenapadlo řešit, ale ona s tím přišla a nějak mi to nenechalo klidnou. Já sem nikde nenacetla nic, tak sem se chtěla zeptat, co to vůbec je..a že to má zmizet? To je má první informace, jen jsme zhruba vyzjistili, že to nesmí být moc vysoké. Každopádně asi je to vše oka. Děkuji :)

Ductus venosus je zilni spojka mezi pupecnikovou zilou a dolni dutou zilou. Abnormalni prutok zvysuje riziko vyvojovych nebo srdecnich vad.
On se ten screening hodnoti jako celek, a jedna vynata hodnota sama o sobe nic neznamena ☺️, pokud by bylo potreba neco k dosetreni ci dalsimu sledovani, urcite by vam lekari rekli :) Nekdy v prosinci tu pani psala, ze mela 0,60 a ze ji lekarka rekla, ze je to trochu pod normou. At si sestrenka uziva tehotenstvi a nestresuje se zbytecne :srdce:…a at necte :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.12.20 21:52

@kubmaja02
Si zlatá, díky moc :)
Já sem to říkala taky, on ji řekl, že má ukázkový mimino, v dokonalých normách..a o ničem se nezmínil a ona chytrák hned študovala pojmy ve zprávě. A narazila na hodnotu PI. Nejdřív týden hledání co je PI. A teď na mě vyrukovala s tímhle..a vzhledem k tomu, že já sem těhotná taky, tak mě to nedalo prostě :D já tu hodnotu mám 0,93 mm. Ona mi říkala něco, že snad do 30 TT je v normě až hodnota 2mm. Pak, že to věkem klesá, jelikož sem to já nenašla potvrzené, nedalo mi to. Nicméně..já ji z hlavy vyženu zbytečné strašení, pak straší i mě :roll: :) ještě jednou dekuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat