Dudlík jen přez den? prosím zkušené maminky o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
siringa
Stálice 89 příspěvků 11.09.19 07:29
Dudlík jen přez den? prosím zkušené maminky o radu

Maminky dcera má 5,5 měsíců a už nekojím, nechtěla ani UM moc nedá…ale dala jsem dudlík protože před spaním doma v postýlce i v kočárku ve dne začala cucat prstíky a pak už palečky a vše kolem. Večer po koupání se nechá zatím uspat i bez dudlíku a já doted za to byla ráda že podle toho co tu čtu nemusím v noci hodně vstávat a vracet ho. Jenže posledních pár nocí sleduji že když se probudí už jí dlouho trvá než se sama uspí a vrtí se tak každou hodinu a cucá plenku. Myslíte že když jí ho nedám na noc trápím ji? Už tak málo spinká přez den, cca kolem 30 minut a budí se s červenýma očkama a chtěla by ještě spinkat, takže vlastně dudlík zas tak ve dne nepomáhá 8o

Reakce:
kavulenka
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 11.09.19 07:32

@siringa tak ji ho prostě zkuste dát… neznamená to že budete v noci 10× vstávat… dceři ho dám na noc a max nekdy 1-2× v noci

Verurizeckova
Ukecaná baba ;) 1895 příspěvků 11.09.19 07:36

@siringa přesně, dala bych i v noci, ono to zas tak často není… a muzu te potěšit, ze syn si ho od nějaké doby umí najít sám, takže pak je to úplně bez práce…

siringa
Stálice 89 příspěvků 11.09.19 07:39

OK zkusím to, kdyby to bylo ještě horší mám ho raději vzít úplně i ve dne? nevyspinkala by se lépe? :mavam:

blumen
Hvězda diskuse 54509 příspěvků 11.09.19 07:39

Nepremyslet a zkusit. Ja dudlik teda nikdy vracet nemusela, usnula s nim, vypadl a spala dal. A ve 14 m jsem ho sebrala a bez problemu

blumen
Hvězda diskuse 54509 příspěvků 11.09.19 07:40
@siringa píše:
OK zkusím to, kdyby to bylo ještě horší mám ho raději vzít úplně i ve dne? nevyspinkala by se lépe? :mavam:

Proste vyzkousej :nevim: kazde dite je jine

luci.no
Zasloužilá kecalka 597 příspěvků 11.09.19 07:48

@siringa a cuca si prsty protoze je zkouma a nebo aby se uklidnila? Me se deti sami oddudlikovaly docela brzy (5 a 9 mesicu). Starsi mel misto dudliku muchlovaci plenu. Zmoulal ji v ruce, mel ji pres oblicej,… Spanek deti se meni a vyviji. To, ze dite spava celou noc, tak nemusi byt naporad. Stejne tak kdyz driv hned dite usnulo, tak pozdeji uz tomu tak byt nemusi. A dudlik tomu muze a nemusi pomoc.

pannda
Kelišová 7149 příspěvků 41 inzerátů 11.09.19 07:58

Dudlíku bych se nebála…

siringa
Stálice 89 příspěvků 11.09.19 08:28

@luci.no určitě při uklidnění, normálně po dvou hodinách bdění si je začne sát, palce i ostatní prsty, prvně zkusím dát um a pak zabere jen spaní :) nekde jsem práve cetla ze díte pozná rozdíl mezi nocí a dnem a bude schopno prijmout fakt ze v noci se spí bez dudlíku, jenze se zacala budit kazdou hodinku nooo

siringa
Stálice 89 příspěvků 11.09.19 08:30

Joo a plinku a usínáčka má od začátku doted, jenže jak si tou plínou sudlá po obličeji dudlík vyhazuje, tak ted jsem ji soupla na terasu do kočárku a našla zavinovacku jeste po mne a trosku sem ji stáhla ručky :)

siringa
Stálice 89 příspěvků 11.09.19 13:15
@pannda píše:
Dudlíku bych se nebála…

A muze se zeptat kdyby to spal bylo stejne nebo naopak horsi mam hej opět vzít úplně? Nebudu ji tím trápit? :think:

kavulenka
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 11.09.19 19:58

@siringa já radím dát na intuici… proč by jste ji měla trápit… vyzkoušejte a uvidíte… opravdu je každé dítě jine ;)

pannda
Kelišová 7149 příspěvků 41 inzerátů 11.09.19 22:52
@siringa píše:
A muze se zeptat kdyby to spal bylo stejne nebo naopak horsi mam hej opět vzít úplně? Nebudu ji tím trápit? :think:

Budeš trápit sebe, pokud dítě bude neklidné a bude uplakane.

Váš příspěvek
Reklama