Reklama

Dudlík silikonový nebo latexový

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ellie1
Povídálka 50 příspěvků 14.04.09 17:47
Dudlík silikonový nebo latexový

Chtěla jsem vás poprosit o radu jaký je rozdíl mezi silikonovým a latexovým dudlíkem (kromě ceny). Je z nějakého důvodu ten dražší silikonový lepší? Zatím máme dudlíky č. 1 od Nuku a malá si vezme i latexový i silikonový, ale brzy budeme kupovat č. 2, tak jaké máme vzít. Díky.

Reklama

Reakce:

brre
Kecalka 329 příspěvků 14.04.09 18:08

ja myslim ze hlavni rozdil je ten ze silikonove jsou tvrdsi a dele vydrzi.latexovy je mekci a hlavne se brzo oduda.alespon tak to bylo u nas.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 14.04.09 18:48

Já už si nepamatuju který je který, ale jeden je vhodný i v době, kdy má dítě zuby, protože ho nerozkouše (na rozdíl od toho druhého). Já kupovala nejdřív MAM a potom Babylove v DM drogerii, a tam ta cena byla úplně stejná.

vesna
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 14.04.09 18:54

My jedeme ny latexovou třešničku. Terka klouzavý silikon nechce. Jenže latex se dřív odudá, takže častěji měníme. :oops:

Petricka
Kecalka 452 příspěvků 14.04.09 19:10

Latex je přírodní, ale bývají na něj alergie.

fragola
Generální žvanilka 24787 příspěvků 14.04.09 22:05

Ahoj, naše děti pokud už chtěly dudlat, tak jedině latex. Silikon je křehčí, tudíž by se neměl používat od chvíle, kdy dítěti začínají růst zoubky, hrozí poškození dudlíku a následné vdechnutí. Ahoj,M.

Nataša
Extra třída :D 10482 příspěvků 14.04.09 23:16

Latex je přírodní materiál, některé děti na něj můžou mít alergickou reakci. je měkčí, tvárnější a mně se zdá, že má lehce „příchuť/pachuť“. silikonový déle vydrží, neodudá se tolik.
my máme silikon, přišel mi lepší a asi i proto náš Vojta latex vůbec nechce do pusy… jediná vyjímka je nuk first choice pítko z latexu. nemá tu chuť a je tvrdší než jiné kaučukové savičky.

nemyslím, že když mají děti zoubky, je silikon nevhodný. Vojta to sice prokousne, ale jen občas, /prokousl 2 dudlíky avent, savičku žádnou/.. a to má zubů 16 už dlouho! nikdy se nic neodlouplo, jen prasklina, silikon zůstal všechen…

za sebe radím silikon :)

befana
Echt Kelišová 8647 příspěvků 15.04.09 07:11

tak já mám plný košík speciálních ortodontických silikonových dudlíků - NUK,MAM,AVENT a jediná co naše mladá vezme do pusy, je obyčejná latexová kytička za 20kč :lol:

vesna
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 15.04.09 08:03

JJ my nakoupili (nedávno jsem je počítala) celkem 17 dudlíků než jsme zjistili že Terka chce latexovou třešničku od Canapol Babies. :oops: Ani Nuk ani dudlík za 10,– Kč jí nechutnal. Je prostě vybíravá. Pokud chcete dudat, je dobrý to vyzkoušet. Já to už kolikrát chtěla vzdát, ale když vidím, jak to Terku uklidňuje tak si říkám lepší dudat dudlík než moje prso. Sice pořád ještě dudáme - bude dudat snad až do třiceti - ale lepší než kdyby pak kouřila. :lol: :lol: :lol: Terka to má už tak zmáknuté, že když leží na dece a někde poblíž leží dudlík, tak k němu dojede a dává si rukou dudlík do pusy - dává si dudnout, takže to fakt vypadá, jako když kouří. :lol: :lol: :lol:

zaneth
Ukecaná baba ;) 1752 příspěvků 15.04.09 12:52

M y máme silikon, latex mi trochu zaváněl . :)

erdita
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 22.06.09 08:16

moje obe dcery chtely v zacatcich latex pak ale postupem casu jim nevadil ani silikon.ja jsem tedy vic pro silikon.je sterilnejsi i z hygienickych duvodu je lepsi pouzivat tohle jelikoz na latexu se v brzke dobe objevuji necistoty,stava se lepkavym a je to hodne nechutne.silikony jsou lepsi a propaguji se daleko vic tedy nez latex.z hygie­nickych duvodu hlavne samozrejme

sipkova.zanetka
Kecalka 108 příspěvků 20.10.13 15:39

Nakoupila jsem pro jistotu oba druhy, navíc některé anatomicky tvarované a výsledek? Dudlá jenom klasický latexový dudlík bez žádných vymožností :)

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Bojovníci a haldy mrtvol: První fotografie z natáčení Jana Žižky jsou samá krev!

Bude to půlmiliardový projekt, nejdražší snímek v historii české... číst dále >

Syn Věry Špinarové: Ta její socha je příšerná,jsem hrozně zklamaný!

Sto padesát dva centimetrů, tolik měřila Věra Špinarová (†65) a přesně tolik... číst dále >

Články z Ona Dnes

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >