Duhovy odlesk nalozeneho masa

157
23.11.20 18:10

Duhovy odlesk nalozeneho masa

Zdravím, chci se zeptat, když mam od řezníka v pátek koupenou cerstvou veprovou kotletu mam ji v lednici, v nedeli kus zapecu a zbytek naložím na pondělí. Je to v pohodě? Cetla jsem, ze vepřové vydrzi az 4 dny v lednici a kdyz kolikrát vidim jakou ma dobu spotreby maso v obchodech… Dnes jsem manzelovi dělala to naložené maso a na panvi to hazelo na tom mase duhovy odlesk, vcera při tom krájení jsem si ale ničeho nevšimla. Duhovy je pry spatne, nze uz tam pusobi nejaky bakterie. Ale nevim jestli ti nevzniklo kombinaci veci na naložení a masa. Mam ted strach ze manzelovi neco bude a my s dcerou jedly dnes to zapečený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23.11.20 18:14

Co já vím, když je to duhový, tak to znamená, že je to maso napíchaný vodou. Aspoň u šunek to tak je určitě. Načatý maso smrdí, že by ses :poblion: to poznáš. Ale jestli máš pochybnosti, nemá cenu to jíst, stejně by ti to nechutnalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
23.11.20 18:20

@Pruhovaný_mýval
Ja to jist nebudu ale manzel si nedal říct a my teda s dcerou jedly to, co jsem zapekla včera 😒

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6718
23.11.20 18:22

@NoName88 na duhu se vys* :D cuchni k tomu. Pokud bylo cerstvy, tak musi vydrzet bez problemu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.11.20 18:24
@NoName88 píše:
@Pruhovaný_mýval
Ja to jist nebudu ale manzel si nedal říct a my teda s dcerou jedly to, co jsem zapekla včera 😒

Ono se z toho stejně neotrávíš, to už byste se dneska víš co… potentononc. Tu duhu tam dělá to, jak se světlo odráží od vody, kterou je maso napíchané, můžeš si toho všimnout třeba u levnějších uzenin. Nejsou to žádný bakteriální jedy nebo podobně, bát se nemusíš. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
23.11.20 18:27

@Pruhovaný_mýval
To pichaj i u řezníka vodou? Jako z obchodu by me to asi neprekvapilo ale takhle…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
23.11.20 18:29

@Cenarius
Citit nebylo ani syrove ani pri peceni nebo ted na panvi. Narozdil od kurete v patek, prislo mi divný uz syrovy, z trouby letelo do kose, to byl fakt smrad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.11.20 19:01
@NoName88 píše:
@Pruhovaný_mýval
To pichaj i u řezníka vodou? Jako z obchodu by me to asi neprekvapilo ale takhle…

Jestli ten řezník sám neporáží, musí to maso někde kupovat, takže asi jo. Ono to v určitý menší míře neškodí, protože to maso je pak křehčí, ale někde se to dost přehání :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
23.11.20 19:03

@Pruhovaný_mýval
Prave ze si sam poráží…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
23.11.20 19:12