Důkaz, že 2+1 je stejně učinné jako 3+1? Neexistuje?

596
20.11.15 10:35

Důkaz, že 2+1 je stejně učinné jako 3+1? Neexistuje?

Maminky,

prosím o radu, byla jsem se dnes u dr. domluvit na očkovani, donesla jsem ji ten dokument, že stačí 2+1 k přijetí do školky. a říkam ji, že bych ta chtěla naočkovat, když to stačí a ma to stejnou učinnost.. To když jsem dořekla, tak doktorka začla rudnout a říká, že už toho ma dost, jak ten internet a fanatické maminy pletou hlavu všem.

Pry, že dukaz o tom, že 2+1 je stejně učinné jako 3+1 neexistuje! že nikdy dvě dávky nemůžou být stejné jako 3. že to schválili jenom proto, aby „ty fanatické matky“ aspoň něco naočkovaly.. a že nemám být hloupa.. a at své dítě nechám řádně naočkovat..

Opravdu není žádná oficiálí studie na toto téma? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1677
20.11.15 10:40

@Helll Říká to sám výrobce ve svém příbalovém letáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
113
20.11.15 10:41

Zrovna vcera jsem byla v ockovacim centru v Motole.
Dcera se tam dostala kvuli tezke reakci na Hexu.
Zaver takovy, ze se hexa uz ockovat nebude, ale jen tetra vakcina, navic ve snizene davce. Schema ockovani 2+1.
A byla jsem ujistena, ze ucinnost je stejna.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17546
20.11.15 10:41

Studie nevím, ale píšou to v příbalovém letáku :nevim: jestli na Suklu pracují fanatické matky a ovlivnily to, to netuším :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
20.11.15 10:42

Podmínkou použití schématu 2+1 je dáno doporučením výrobce příslušné vakcíny. Pokud toto výrobce umožňuje, pak to znamená, že schéma 2+1 bylo řádně ověřeno v klinických studiích (jak účinnost tak bezpečnost) a Evropská léková agentura (EMA) a/nebo lokální autorita, tj. český Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL), povolily používání tohoto schématu na základě výsledků odpovídajících studií.
S tímto schématem je v České republice umožněno očkovat s vakcínami Infanrix Hexa a Pediacel. Neznamená to, že by ostatní vakcíny poskytovaly horší výsledek, nebo byly nebezpečné. Jen buď schází dostatek klinických dat (např. Hexacima) nebo byla vakcína schválena s doporučením upraveným jen pro Českou republiku (např. Infanrix nebo Infanrix Hib).

zdroj

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Maddi-Jane
20.11.15 10:49

@Helll naše doktorka má stejný názor jako ta tvoje, takže já nakonec s největší pravděpodobností schéma 3+1 naočkuji, ale dcera teda první dvě injekce snesla dobře, tak doufám, že to tak bude i u poslední dávky…pokud by ale měla nějaký drsný nežádoucí účinky, tak bych do toho nešla…

• Citovat
  • Upravit
7016
20.11.15 10:52

Vzhledem k tomu, ze schvaleni probiha prave na zaklade studii, tak bych rekla, ze pani doktorka zastrasuje a zneuziva sveho postaveni doktor vs. laik.
Ockovani 2+1 bylo uznano jako dostatecne a pokud by s tim doktorka mela nadale problem, tak bych zacala hledat jinou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
20.11.15 10:59

Vše velice dobře vysvětlí Petráš na vakciny.net , stačí mu napsat email a velice rychle odpoví, dokonce píše, že schéma 2+1 má větší imunitní odezvu, jde tam o ty časové rozestupy, tím jak jsou delší, tak se vytvoří víc protilátek, tak nějak to vysvětloval..

Příspěvek upraven 20.11.15 v 11:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
20.11.15 11:01

Přidám se a potřebuju radu. 1.12. mám poradnu a už očkování. Stačí to říct ten den, že chci schém 2+1 nebo to mám řešit už ted? Nevím jak postupovat, tak budu ráda za rady. A schéma 2+1 by se taky očkovalo už ted? Ráda bych odklad, ale vubec nevím, jak postupovat.

• Citovat
  • Upravit
587
20.11.15 11:07

@Peczka ze zkušenošti můžu říct, že s doktorkou nediskutovat, ale pouze oznámit, jak to bude, jak si to přeji, rázně a asertivně, pokud ucítí nejistotu, tak se na vás oboří, prostě stručně oznamte, že dnes očkovat nechcete, a nebo, že ano a další dávku chcete až za 2 měsíce (schéma 2+1), je to jen na vás, vaše dítě, vaše volba a rozhodnutí, může chtít podepsat maximálně revers

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
20.11.15 11:08

@Peczka doporucuju kliknout na mnou uvadeny zdroj u te citace, najdes tam myslim vse, co potrebujes vedet.
Ja ockovala az v 8 mesicich, predtim u prostrednihi syna v 6 mesicich a jednoduše jsem to doktorce na poradne oznamila, ze chci ocko odlozit, podskrabla papir, aby ona byla kryta a bylo vyreseno

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Any11
20.11.15 11:18

@Helll Vzdyt je to v pribalove informaci, co chce vic? Samozrejme na to studie jsou. Aby byl lek schvalen, musi projit studii, aby ho kompetentní autorita schvalila. Studiemi prochazi i leky, ktere jsou uz v prodeji.

POd Petrasovym clankem http://www.vakciny.net/…_2011_01.htm mas literaturu. Urcite tam nejakou studii k tomuhle najdes, ale opravdu si myslis, ze ti to k diskuzi s dokorkou pomuze? Kdyz si neumi precist ani pribalovou informaci?

• Nahlásit
  • Citovat
2874
20.11.15 11:20

Doktoři neradi vyjíždějí že zajatých kolejí. To je vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
587
20.11.15 11:21

Navíc schéma 2+1 se očkoje např na slovensku, myslí si paní mudr, že tam jsou tak zaostalí a neví co dělají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11401
20.11.15 14:01

Ať to řekne alespoň na rovinu, že sbírá body za vpichy, než si vymýšlet kraviny o fanatických matkách, které brojí zásadně proti tomu, o čem si nezjistily ani ty nejzákladnější informace.

Myslím, že příbalová informace, vakcinologové doporučující 2+1 a vyhlášky v jiných zemích tu účinnost dostatečně potvrzují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama