Duktografie prsu máte někdo zkušenosti?

Anonymní
27.4.20 19:44

duktografie prsu máte někdo zkušenosti?

Ahoj, je mi 38, 5 let už nekojím a minulý týden jsem si všimla tmavě hnědého výtoku z bradavky, jen jedno prso. Dnes jsem byla na gyndě a mám žádanku na další vyšetření v možnostech je i duktografie…

O co mi jde. Jsem hrozná třasořitka, bojím se doktorů a co jsem tak vyčetla, tak toto vyšetření není nic příjemného, nedělá se to v narkoze. Dokonce jsem narazila ve skriptech, že hodně žen je nevyšetřitelných… takže asi opravdu nic hezkého.

Obávám se, že to nedám pokud by na to došlo. Máte některá osobní zkušenost s tímto vyšetřením?

Děkuji moc a omlouvám se za anonym, jde o citlivou věc… :kytka: :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

19215
27.4.20 19:57

Proboha, co jsi to cetla? Proc by se takova banalita mela delat v narkoze? Mmch, dneska uz se duktografie moc casto nedela…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19215
27.4.20 19:59

A proc jsou ty zeny nevysetritelne zam psali?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.20 20:02
@mroe píše:
A proc jsou ty zeny nevysetritelne zam psali?

máš vlastní zkušenost?
Stanovení předoperační diagnózy může usnadnit duktografie, která je ale mnohdy velmi obtížně proveditelná. Jedná se také o vyšetření, které některé pacientky obtížně tolerují, a tak často selhává. Mnohdy není snadné vyšetření provést, a tak prokázat patologický nález. " tož jsem z toho na nervy
zdroj: https://www.linkos.cz/…rcinom-prsu/

• Nahlásit
  • Citovat
27.4.20 21:25

Tak tě uklidním. Byla jsem ze stejného důvodu (hnědý výtok z prsu) na duktografii v únoru. Měla jsem z toho taky strach protože jsem bebíčkář a nebolelo to ani trochu. To víc bolí když berou člověku krev :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
27.4.20 21:31
@hanicka16 píše:
Tak tě uklidním. Byla jsem ze stejného důvodu (hnědý výtok z prsu) na duktografii v únoru. Měla jsem z toho taky strach protože jsem bebíčkář a nebolelo to ani trochu. To víc bolí když berou člověku krev :palec:

Uf uf, děkuji moc za povzbuzení a můžu vědět co vyšlo? Mám fakt strach… :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
27.4.20 22:18

Není za co :). Zduřelá žláza a papilom, budou mi to zřejmě odstraňovat chirurgicky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19215
27.4.20 23:18
@Anonymní píše:
máš vlastní zkušenost?
Stanovení předoperační diagnózy může usnadnit duktografie, která je ale mnohdy velmi obtížně proveditelná. Jedná se také o vyšetření, které některé pacientky obtížně tolerují, a tak často selhává. Mnohdy není snadné vyšetření provést, a tak prokázat patologický nález. " tož jsem z toho na nervy
zdroj: https://www.linkos.cz/…rcinom-prsu/

Je to deset let stary. Dneska uz se dela pomerne malokdy. A neni problem v tom, ze by to pacientky spatne tolerovaly, ale spis, ze se nepovede nasondovat ten problematicky mlekovod. Vetsinou staci dobre provedeny UZ a biopsie.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.20 11:41
@hanicka16 píše:
Není za co :). Zduřelá žláza a papilom, budou mi to zřejmě odstraňovat chirurgicky

tak mě dneska udělali stěr a zítra bude UTZ, bojím bojím… ale pokud by to bylo jen toto… kéž by. Držím palce, at to zvládnete v pohodě :)

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.4.20 11:42
@mroe píše:
Je to deset let stary. Dneska uz se dela pomerne malokdy. A neni problem v tom, ze by to pacientky spatne tolerovaly, ale spis, ze se nepovede nasondovat ten problematicky mlekovod. Vetsinou staci dobre provedeny UZ a biopsie.

rozumím… asi mi to ani dělat nebudou, nevím proč jsem to měla v té žádance. Děkuji :hug:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama