Dům manželových rodičů a naše investice v něm

1639
8.8.10 13:16

Dům manželových rodičů a naše investice v něm

Před šesti lety jsem se přistěhovala k mému nynějšímu manželovi do domu jeho rodičů. Měli jsme celé patro pro sebe a vypadalo to, že bude všechno v pohodě. Podotýkám, že manžel si v té době byl jistý, že domek bude jednou jeho. Tak jsme vybudovali novou koupelnu, z komory udělali pokojík atd. Prostě investice cca 300.000 Kč. Když se nám po roce narodila dcera, tchánovci nám začali do bytu lézt více než bylo zdrávo. Ano, chodili za vnučkou a jak rostla bylo to horší a horší… Nakonec to dopadlo tak, že ona chtěla být také neustále s nima a jak začala chodit a mluvit, prostě se ráno dole ohlásila a domů přišla až večer. K tomu vyplynulo na povrch, že dům budou mít můj manžel a jeho sestra tak jaksi napůl. Když jsme se začali zajímat, jak to tedy bude a jestli nám dům nebo naši polovinu napíší, rozhodlo se, že až co bude chtít švagrová. Nakonec chtěla cca půl milionu, tak jsem rozhodla, že tohle mi teda za ty nervy nestojí a nic nikomu dávat nebudu, že si radši koupíme svoje bydlení. Koupili jsme si malý byt v krásném městečku, samozřejmě na hypotéku a máme klid. Jenže pomalu začínáme přemýšlet co dál. Byt nám bude brzy malý, navíc investice do baráku, tchánovci už také nejsou nejmladší… Zkusili jsme tedy přepsání domu nadhodit znovu a vypadá to, že to dopadne úplně stejně jako minule. Já už nevím co s tím. Máme naši investici nechat jenom tak padnout nebo se máme hádat s rodinou a nechat si investici proplatit nebo nechat přepsat aspoň onu ideální polovinu a dál strkat do baráku další peníze s tím, že kdo ví co bude dál?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24324
8.8.10 13:24

Janicko: nejspis smula pro Vas a penize co jste zainvestovali uz neuvidite pokud Vam je tchanovci nedaji.A ROZHODNE BYCH NESTRKALA DALSI PENIZE ZDUVODU ZE TO MOZNA JEDNOU BUDE VASE MUZE A NEMUSI.A misto penez co byjste narvali do baraku si kupte vetsi byt.Penize bych tam nervala ani za cenu ze bych si schovavala faktury.Vase to neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3870
8.8.10 13:25

Dokud máte kde bydlet a vzhledem k ne zas tak dobrým vztahům, bych to nechala být, protože stejně jednou to dopadne tak, že manžel bude dědic a pak dojde k vypořádání půl na půl. Takové to přepsání podle mého nic neřeší. Anebo bych svolala rodinu, řekla jim to narovinu, jak se věci mají, ať švagrová řekne svůj názor, vy řekněte, že chcete obývat to, co jste obývali a co jste zrekonstruovali, ale počítej s tím, že to nikdy nebude dělat dobrotu, kdyby jste tam bydleli pospolu. Já bych si nechala udělat odhad domu, svolala je, půlka je ze zákona moje a druhou půlkou bych jí vyplatila a je to moje a je klídek. Byt bych prodala, zbavila se hypotéky a vzala si holt hypotéku na půlku toho domu. Ale měli byste klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232
8.8.10 13:26

My máme něco podobného s bytem, že je rodičů a my tady máme svoje věci zařízené, docela hodně nové okna a tak..
Radila bych hodnota domu půl na půl- ale odečíst vaše náklady, pokud máte nějaké doklady, což máte těch 300 000, tak vyplatit sestru.

Příspěvek upraven 08.08.10 v 13:27

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2318

Ahoj,

a nemůžete to s rodiči probrat, co s těmi 300 tisíci? Taky bych možná trochu hrála na výši dědické daně, předestřela, že jim do domu peníze jen tak vrážet nebudete…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324

Jo a pokud by svagrova rekla ze chce cca. 600tisic stim ze se barak na Vas napise tak jo v tom pripade je to v poradku.Ale celej barak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1639
8.8.10 13:29

Dani - jj, ale klid bychom neměli, protože bysme tam museli bydlet s rodiči. Když se jednou vzdám bytu a půjdu tam, nebudu mít klid hodně dlouho. Nemohla bych svoje děti vychovat tak, jak bych chtěla a vůbec, nic bych nemohla dělat po svém. Pořád by se nám do toho pletli. V tom je zakopaný pes.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232
8.8.10 13:32

Nevím jak to máte mezi rodiči, ale.. Neni lepší nechat dům sestře, aby ona vás vyplatila nějakou čátkou,– kpřece tam bude mít určité věci už rařízené , že máte menší byt, jak jsem pochopila, tak prodat a koupit větší???

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24324
8.8.10 13:33

Jani: vtom pripade nevim co resis a nad cim premyslete.Zadnou investici do toho nedavejte.A to prepsani je pravda je nic neresici problem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1639
8.8.10 13:34

A myslíte, že je normální někoho vyplácet za života? Jako že rodiče ještě žijí a chtějí, abysme vyplatili podíl na domu my přesto, že v něm budou i nadále bydlet?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3870
8.8.10 13:38

Janinečko, holky maj pravdu, nechce se vyplatit vy švagrovou a oni ať se tam pos… A co si budem řikat, já bych s tchýní nemohla bydlet ani za zlatý prase. Postavili jsme si svůj barák, máme svatej klid. V baráku u tchýně a tchána zůstal bydlet manželův bratr se svojí přítelkyní, která každým dnem čeká mimčo a když se u mě naposledy rozpovídala, řekla, že se odstěhuje ke svým rodičům, že tam s nima nebude. A to se ještě nenarodil malej. Prostě dvě genereace spolu, to je pořád něco, komandujou, serou se ti do výchovy a milióny dalších věcí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232
8.8.10 13:38

My máme něco podobného :-( bydlíme na bytě rodičů mojého, taky se tu dalo pěeněz, ale máme rodinný barák, kde budem bydlet s tátou. Taky se tu dalo hormady peněz tak se to řeší, s prodejem. Chceme jít na barák, nechcme nevíme. Složité..
Stejnou situaci má moje známá.. Barák s rodiči, žije tak s manželem. Oni prostě sestru vyplatili a barák je celý manžela- i s dožitými rodiči, ale je už celý!! jejich.
A potom se baráku vzdejte - což nevím, jak se tam cítíš, jestli chceš nechceš, ale může ho mít sestra s rodiči a vám teda dát peníze - sestra ne rodiče. Aspoň tak vím z okolí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3870
8.8.10 13:41

Zbytečný, stejně si tam udělaj věcný břemeno doživotí a vše zůstane stejné, akorát budete mít vy nebo švagrová prachy, který mít stejně budete, ale až po jejich smrti, kdy dojde k dědickému vypořádání. Ale když vy tam budete, dejme tomu, cpát prachy a bude se to pak vypořádat, tak byste ještě švagrový zaplatili znovu to, co jste tam nacpali, protože hodnota domu bu byla vyšší a vy byste jí z toho prostě museli vyplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1639
8.8.10 13:41

Taky jde o to, že sestra už má byt jinde a nevypadá to, že tam někdy bydlet bude. Taky nemá peníze, aby vyplatila ona nás. Druhá věc je, že jsme zvažovali možnost nechat si byt a bydlet v něm a o víkendu jezdit k rodičům do baráku jako na chalupu. Protože oni stejně věčně volají manželovi, ať dojede, že potřebují udělat to a to… Taky už nejsou nejmladší a potřebují s lecčím pomoct. No prostě že bychom to vyřešili takhle, ale je potřeba nahoře udělat novou kuchyň, neb sestra si ji právě odváží do svého bytu (byla její). Proto nastala otázka přepisu znovu, nechceme tam vrážet další peníze, dokud to nebude naše.
Jinak díky moc za odpovědi, potřebuji si to trochu utřídit a prodiskutovat s nezaujatými :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14232
8.8.10 13:48

máme velký rodinný barák s rozvedeným tátou, který chce, abysme tam šli, jenomže máme zařízený byt a žijem tady 3 roky, takže sama nevím, taky jsme mluvily o tom, že budem jezdit na barák, jako na chalupu.
Ještě mně napadlo. Babička s dědou mají barák a lesy, pole, strýc podědil barák, prostože tam s nimi žije po rozvodu a naše mamka dostala pole a les nebo co.Jestli ho prodá nebo tak nevím, asi jo, ale nemají rodiče něco jiného?? Nechat barák manželovi a dát jim nějaký pozemek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama