Dům nelze prodat

Anonymní
30.11.19 17:16

Není na prodej

Případně je tady někdo kdo se v tom vyzná. Chceme s přítelem stavět dům (manželé nejsme).pozemek je ale pořád jeho rodičů. přítel nemůže kvůli toho, že už na sebe něco má. Budu ho dávat bance do zástavy kvůli té hypotéky. Tudíž barák i pozemek bude napsán pouze na mě. Avšak zdá se mi, že je to velký risk, hlavně z jednoho důvodu. Nikdy nevíme co bude zítra, můžeme jít s přítelem od sebe, za rok, za dva, můžeme být spolu navždy.. až po smrti To i to bude napsáno pouze na mě. Ale nechci se k takovým krokům chýlit.

Příspěvek upraven 02.12.19 v 14:03

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1007
30.11.19 17:19

Ne nesla bych do toho. Ani z tvé strany a problémy s rodičema a ani jako přítel. Něco jiného by bylo, kdybyste byli manželé a měli SJM. Ale takhle? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1994
30.11.19 17:20

Ošetřené co? Však jste to všechno napsala co a jak je a co a jak může být.

Přítel je teda blb, když i ten pozemek jen tak přepíše na vás.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
286
30.11.19 17:30

Ošetřit to líp nejde, pokud bude vše napsané na vás bez věcných břemen, můžete s majetkem dělat, co chcete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 17:31

Bol by tvoj priatel poriadny hlupak, ak by si v tomto pripade veci pred stavbou domu neriesil cez pravnika. Predsa by sa nepodielal na financovani, ak vie, ze nic nie je napisane na neho. Na druhu stranu, co sa tyka stavby domu, budete mat vlastny dvor a vchod? Pokial vas dom bude mat spolocne priestory a nebude mat takmer ziadny vlastny dvor, stane sa dom tazko predajnym.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 17:41

Ikdyž bude hypotéka jen na tebe, budete se na financování a péči o nemovitost podílet oba, přítel by si měl alespoň zřídit věcné břemeno a pro případný prodej se budete muset domluvit. Takhle to funguje zcela běžně, když se nedomluvíte. soudní nejistá cesta

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11728
30.11.19 18:03

Tebou popsana varianta je pro tebe rozhodne vyhodna. Pozemek a dum musi mit stejneho majitele bez ohledu na hypoteku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3206
30.11.19 18:47

A vzít se nechcete proč? :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
10308
30.11.19 19:05

Hele pořídit si dítě je méně svazující, než se společně zadlužit. A to ještě vedle tchánovců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11404
30.11.19 19:06

Nechtěla bych mít tchýni s tchánem za zadkem, takže bych s díky pozemek odmítla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.11.19 19:45

Stejnou nabídku od tchánovců jsme odmítli. A to jsme měli dostat pozemek úplně zadarmo. Ale přesně ten závazek toho, že je to u tchýně za plotem mě děsil. A manžela taky. Bydlíme v panelákovém bytě. Občas si povzdechneme, jaké by to v domečku bylo pěkné, a pak si uvědomíme i ty negativa, která by to s sebou přineslo, a jsme rádi, že jsme do toho nešli. Takový dům je v případě rozpadajícího se manželství neprodejný. Ani jeden bychom neměli na to, toho druhého vyplatit. Kdyby tam tedy zůstal manžel, jako že to je asi logické, tak já bych odcházela s holým zadkem. Nene, zbytečné životní starosti.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.11.19 19:52

A to je přesně to, co i mě děsí. Přítel je mamánek. Kolikrát se bavíme o něčem o domě, a príjde mi, že jeho maminka tam snad bude bydlet místo nás. Rady typu co máme udělat a co ne. Přítel ji hned všechny projekty na dům posílá, vše s ní diskutuje. Kolikrát něco namítnu, že to tam tak nechci, tak mi řekne: ale mamka říkala… :lol: :pocitac:

• Nahlásit
  • Citovat
69004
30.11.19 20:39
@Šarlota4 píše:
Tebou popsana varianta je pro tebe rozhodne vyhodna. Pozemek a dum musi mit stejneho majitele bez ohledu na hypoteku.

Nemusi… existuje tzv. pravo stavby, pres ktere muze byt majitel pozemku jiny nez stavby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69004
30.11.19 20:41

Zakladatelko tak nejak premyslim, zda se to nevyresi samo… Kolik mas plat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1785
30.11.19 21:10

Já bych hlavně nešla sama do hypotéky na 6 mil. Jak bys to platila z případného rodičáku?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama