Dům s pozemkem přepsán darem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 12:00
Dům s pozemkem přepsán darem

Chtěla bych se zeptat jestli tady někdo nemáte zkušenost s tím, že… můj taťka mi přepsal darem pozemek a barák. Jenže moje sestra s jejím manželem (s kterým nevyzcházím) mají na zahradě postavený malý domek přístřešek na auto a pergolu. Jenže boužel já už to nemám na zahradě, kde postavit a přitom jsem vlastník pozemku. Oni z pozemku nemají nic. Chtěla jsem se zeptat jak to je bo začína s jejim manželem docházet ke sporu že v tom přístřešku nemůžu stát vůbec, že je to jeho. Děkuji za odpověď

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Šáruší
Kelišová 5090 příspěvků 22.08.19 12:07

Mají postavený domek, který je zapsán v katastru nemovitostí na jejich jméno? Pergolu a přístřešek na auto? To není nemovitost, to je součást pozemku. Takže bych mu řekla, že pokud se neuklidní, nebude vstupovat na můj pozemek. Tečka. Oplotím to a hotovo.

arinecka
Kelišová 6935 příspěvků 22.08.19 12:09

Ten jeho přístřešek, stojí na tvém pozemku, takže jako majitelka ho vyzvi aby stavbu odstranil, jinak to uděláš ty :nevim:

Uslava
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 22.08.19 12:11
@Anonymní píše:
Chtěla bych se zeptat jestli tady někdo nemáte zkušenost s tím, že… můj taťka mi přepsal darem pozemek a barák. Jenže moje sestra s jejím manželem (s kterým nevyzcházím) mají na zahradě postavený malý domek přístřešek na auto a pergolu. Jenže boužel já už to nemám na zahradě, kde postavit a přitom jsem vlastník pozemku. Oni z pozemku nemají nic. Chtěla jsem se zeptat jak to je bo začína s jejim manželem docházet ke sporu že v tom přístřešku nemůžu stát vůbec, že je to jeho. Děkuji za odpověď

Jestli se ti to hodí, mohla bys to od nich odkoupit.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67777 příspěvků 22.08.19 12:20
@Uslava píše:
Jestli se ti to hodí, mohla bys to od nich odkoupit.

No, minimalne by to byla slušnost, kdyz pozemek dostala darem s oni uz to tam meli.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 12:27

@j.a.n.i1
No ono by to bylo fajn, ale on to nebude chtít prodat. Je to s ním složité.

tothova
Kecalka 147 příspěvků 22.08.19 12:27

Jestli tam nemají žádné věčně břemeno a je to tedy součást pozemku je to vaše. Ovsem nechápu, sestra nedostane nic a ještě se budeš přít o pergolu? Ježíši prachy opravdu neznají „bratra“. Aspoň by jsem to odkoupila když už nic.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 22.08.19 12:27
@tothova píše:
Jestli tam nemají žádné věčně břemeno a je to tedy součást pozemku je to vaše. Ovsem nechápu, sestra nedostane nic a ještě se budeš přít o pergolu? Ježíši prachy opravdu neznají „bratra“. Aspoň by jsem to odkoupila když už nic.

jak to víš? Jsi sousedka?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67777 příspěvků 22.08.19 12:27
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1
No ono by to bylo fajn, ale on to nebude chtít prodat. Je to s ním složité.

A co dostala od rodicu sestra?

tothova
Kecalka 147 příspěvků 22.08.19 12:28

@Uslava Co jak vím? Však to píše. „Dostala jsem pozemek a sestra tam má pergolu“. :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 12:30

@Šáruší
Ano mají ho zapsaný. Ale přípojky na elektriku vodu plyn jsou na můj barák. Číslo popisné mají jiné, ale přitom využívají moje na poště, na obci všude. Tím pádem neplatili nekolik let kabelovku u nás na obci. Mamka to zjistila nedávno. No všecko špatně :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 12:34

@j.a.n.i1
No já mám tři sestry, jsou o dost starší. Všechny dostaly peníze a pozemku a baraku se zřekly. Taťka nechtěl te co je se mnou najednom pozemku davat pozemek bo s tim jejich chlapem se tona fakt nedá. To by nedopadlo dobře. Ale oni si zpravuji barak jinde. Tady budu do budoucna jen ja. Ale at vim jake mam prava kdyz si rika ze je tady toto a toto jeho.

Uslava
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 22.08.19 12:35
@tothova píše:
@Uslava Co jak vím? Však to píše. „Dostala jsem pozemek a sestra tam má pergolu“. :think:

Sestra podle tebe bydlí v pergole?

Uslava
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 22.08.19 12:37
@Anonymní píše:
@j.a.n.i1
No já mám tři sestry, jsou o dost starší. Všechny dostaly peníze a pozemku a baraku se zřekly. Taťka nechtěl te co je se mnou najednom pozemku davat pozemek bo s tim jejich chlapem se tona fakt nedá. To by nedopadlo dobře. Ale oni si zpravuji barak jinde. Tady budu do budoucna jen ja. Ale at vim jake mam prava kdyz si rika ze je tady toto a toto jeho.

Udělej si výpis z katastru a ten jim ukaž s tím, aby tvůj pozemek vyklidili do nějakého data.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.08.19 12:43

Proti sestře ale nic nemám, rekla sem ji ze tady muze byt s deckama furt, to mi vubec nevadi. Jen ten jeji chlap. Uz me to fakt nebavi kdyz prijede rve po me at preparkuju na cestu.. ze tam nemam parkovat vubec.Ja uz tam ani neparkuju, jen me zajimalo jake mam prava.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama