Dům v zapadákově, nebo byt ve městě?

26.10.19 02:02

Dům v zapadákově nebo byt ve městě?

Dobrý den, s manželem jsme spolu pět let. První rok a kousek jsme společně bydleli ve městě v bytě. Já byla spokojená být byl v dobré části města s okolní krásnou přírodou podél řeky. Manžel chtěl dům. Tak jsme koupili v chatové oblasti rekreační objekt k celoročnímu užívání. V naší obci ale není žádná občanská vybavenost, jen jedna autobusová zastávka a 12 rodin co tu žijí celoročně. Dokud jse nám nenarodil syn přišlo nám vše v pořádku starší syn dojíždí ale muši
po škole ve městě čekat na bus. Vlak 2,5km stejně jako menší obchod atd. Město 12km. Není se tu kam procházet. Chtěli jsme postavit na zahradě autodílů ale územní plán nepovoluje stavbu tohoto tipu. Chtěla bych zpět do bytu finančně to vychází podobně. Máme děti syn 12 s poruchou chování ADHD, nevlastní syn 10 na víkend jednou za čtrnáct dní a 18 měsíční chlapeček zmiňují že tu s námi žije jen jedna mladá rodina. Jinak všichni v důchodu či mají děti již odrostle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
26.10.19 03:09

Popravdě? Já bych to tak nechtěla. Nejlepší kamarádka se přestěhovala s partnerem do domu na podobné místo, jak popisuješ. Děti ještě nemají a už se ukazují první problémy. Říkala si, jak to bude easy, vždyť mají oba auto, tak žádný problém… No, stačilo aby si zlomila ruku a byl problém na světě. Partner v práci, ona samozřejmě se sádrou řídit nemohla (ještě měla vykloubené rameno) a autobus tam jel 2× za den. A takových věcí, které by člověka ani nenapadly, se nastřádalo víc. A to jsou tam rok. Teď uvažují o miminu, ale samozřejmě je kamarádka plna obav, jak to bude do budoucna. Přede jen, tam stačí mít auto týden v servisu a nemocné dítko a je problém na světě. O nějakém návratu do práce ani nemluvě..

• Citovat
  • Nahlásit
3239
26.10.19 04:20

Na takovem miste mame chatu. Staci mi tam bohate 2 dny a uz se stastna vracim do mesta. Bydlim v panelaku, ale na kraji mesta, je tu klidek a priroda vsude okolo nas. Takze za me byt

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4021
26.10.19 04:30

Pokud je manžel svolný jít zpět do bytu, tak bych šla (a to říkám jako někdo, kdo je zatraceně rád za samotu u lesa a do bytu ve městě bych šla pouze v krajním případě) a není co řešit. Pokud svolný není, zkus si připravit argumenty, proč se vrátit s tím, že rekreační objekt si necháte (nevím ale, jestli by tam nebyl víc, než s vámi v bytě). Nebo prodat a pořídit dům jinde, pokud bude trvat na domečku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4119
26.10.19 04:43

Max na leto nebo vikendy. Pak mi celkem nevadi jit na bus 2 kilaky pesky, mame chatu v podobne oblasti za mestem a v lete to tam miluju, protoze tam opravdu chcipl pes. Jedna hospoda na navsi, druha u rybnika, jinak nic ani obchod, a na zastavku MHD cesta pul hodiny lesem. Za bezneho provozu si to ale vubec neumim predstavit. Bydlime v centru v byte, vsude pesky nebo na kole, deti se kamkoliv, na krouzky, do skoly, na zimak snadno dostanou, auto mame mmt jen jedno a to pouziva manzel. Mivali jsme 2 auta ale mame jenom jednu garaz, to by znamenalo dalsi rezidentskou parkovaci kartu a ani zivit 2 auta se mi ted nechce. Problem je, ze v lete se ve meste neda zit kvuli vedru a je to rok od roku horsi. Proto budeme muset zdrhnout, ale pocitam spis s domem v okrajove casti mesta s dobrym spojenim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22562
26.10.19 05:19

Zlatý bydlení ve městě a v bytě kor (a to říkám jako člověk, co se narodil mimo město, prožil na ní celý mládí a po nějaké době ve městě se tam vrátil). A to ještě nebydlíme v nějakým zapadáku jako vy, ale v „rezidenčním městě“ (=luxusní satelit a plnou vybaveností) kus od práglu.
Barák se zahradou je fajn, pokud jsou děti malý, tak je kde je venčit, i když jsou s tím starosti. Jakmile děti odrostou, zůstanou jen ty starosti.
Občas uvažuju, že to tu bouchnu, koupím střední byt v praze a ještě mi zbude a ušetřím si problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2939
26.10.19 05:36

Byt ve meste. Sednou pohodlne na mhd a mit vse u cumaku je fine. Kazdy den nekde litat, dojizdet… by me nebavilo. Rizeni miluju, cim jsem starsi tim me to bavi min a min :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17041
26.10.19 07:28

Já jsem z bytu a městská a barák bych fakt nechtěla, zejména starý barák v díře se špatným spojením a bez občanské obslužnosti a lidí co v té lokalitě mám ráda. Výjimkou budiž hypotetický rybářský domek na pobřeží středozemního na důchod :-D

Ale primární je na tom se dohodnout s mužem a syny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6221
26.10.19 07:30

@Vitulkovo mamka Já bych na takovém místě nechtěla žít ani zadarmo, pokud je možnost bezte zpět do města.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
26.10.19 07:37

A dotaz zní?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20725
26.10.19 07:47

Tak podle nadpisu jsi si vybrala dávno takže diskuze zbytečná, tohle si musíš probrat s manželem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53936
26.10.19 07:55

Dum v civilizovane vesnici. Kazda vesnice neni zapadakov :roll:.
Ve meste jsme si koupili stary barak, komplet opravili a po 5r. prodali, protoze ve meste se nam nelibilo, nevyhovovalo, takze mame novy a vetsi v civilizovane vesnici, ktera je 10 km od obou mest.
Muj muz je puvodne panelakove decko a je spokojeny, zpet by nesel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3202
26.10.19 08:04

Na bydlení v „zapadakove“ musí mít člověk asi povahu. Bydlela jsem pět let v Praze v bytě, v okrajové části, loni se odstěhovala a teď bydlíme v domečku ve vesnici, autem asi 20 min za Prahou. Máme dvě děti, moji 3letou a skoro 7leteho od přítele, jsem typ, co se v bytě „dusi“, takže mi vůbec nevadí být od centra všeho dění. Přítel dojíždí do práce skoro hodinu, cestou vozí staršího do školy, malá do školky teprve půjde, ta je ve vedlejší vesnici. Nevýhody toho, že vážně bez auta to nejde, ale oba jsme celý život bydleli v bytě a tohle je přesně to, o čem jsme snili. Ale hodně lidí mi řeklo, že tohle by nedali. Taky jsem byla zvyklá, že před dětmi, když člověk dostal chuť v 10 večer na kebab, tak se jen oblikl a nejdál o dvě ulice vedle ho sehnal, vše bylo blízko, pohodlnost dobrých spojů a pokud se nejelo někam na výlet za Prahu, tak se do auta ani nevlezlo, 200 metrů od baráku na každou stranu obchod, ale asi jsem typ, co má právě rád tu volnost, vylézt ráno s kavickou na zahradu, večeři si ugrilovat když je chuť a když chceme centrum, tak hold do auta.
Ještě Edit : není to Úplny zapadakov - nejbližší větší město, kde je pošta, doktoři, obchody atd je 5km. Ale hold to není co ve velkém městě, že si člověk při vaření vzpomněl, že mu něco chybí, tak na sebe hodil bundu, sebehl ulici a za 5 min byl zpět s nákupem :mrgreen: Autobus tu nejezdí, vlakové nádraží 2.5 km, pod barákem vesnická hospůdka, nad barákem dětské hřiště, rybník. :-)

Příspěvek upraven 26.10.19 v 08:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.10.19 08:21
@Micaella22 píše:
Byt ve meste. Sednou pohodlne na mhd a mit vse u cumaku je fine. Kazdy den nekde litat, dojizdet… by me nebavilo. Rizeni miluju, cim jsem starsi tim me to bavi min a min :mrgreen:

Souhlasím a navíc řízení zas až tak nemiluju ;) Bydlíme v centru města, mne to vyhovuje, vse blízko, super spojení do skoly, skolky, práce - muž má kancl 5 min. chuze, autem jezdí víc on v rámci práce teda, skoro každý den. Ale…pro děti mi to úplně zdravé prostředí taky nepřijde, spousta věcí nás tu štve mj. parkovani, i když to na sidlisti na okraji lepší o moc nebylo. Máme parkovací kartu, ale když vám stavbaři zavřou půlku parkoviště, nebo kvůli nějaké akci typu Predátor run jenom proto, aby měli pořadatelé kde parkovat, je to opruz. A před barákem, kde je potřeba občas zastavit kvůli vyložení věci, je zákaz zastavení - ne stání! a když jsme se sem stěhovali, na uvítanou jsme dostali pokutu, bo těžší věci fakt neslo tahat kdoví odkud nebo to nemohl vzít manzel sám, abych zůstala u auta, jak nám bylo doporučeno. Těhotnou mě muž jednou vysadil na zastávce mhd - už tam byli, že nás kolona aut nepustila do ulice vedoucí k nemocnici, nezájem… Prý nevypadam že bych akutně rodila! A to byla ženská, ty jsou kolikrat svi. e větší než cajti chlapi… :pocitac: Říkám ji, jestli někdy slyšela o těhotenský nevolnosti, že se mi udělalo v aute blbě a uz to neslo vydrzet, mam se tam snad pozvracet? Že jsem chtela jen vystoupit pac musim na polikliniku a nedá se tam zajet, kdyz nás nikdo nepustí odbočit. A stejně si řekla o dvě kila, krava. Ani žádnej bus nejel, nikomu jsme neprekazeli, prostě asi jen potřebovali mít splněno :zed: Že tuhle stal na zastávce borec s vozejkem a bus se tam ani nemohl vejít, pohoda. Že se u nás, když je tam nějaká akce v klubu, parkuje až k semaforu, to tam taky policajta nevidíte. O bordelu a skle všude rozbitým každy Ct rano a o víkendu ani nemluvím. Takže permanentně trnu kdy něco vyslapne pes, dítě nebo pichnu kocar, prip.pes něco sežere…V lepším případě olizl nějaký ten exkrement, nejen psí… Všechno holt neuhlidas když vencis psa plus motorizovanou jednotku děti na odrazedle + kolobezce… No, psa uz ted řešit nemusím, chudak uz to má za sebou, byl nemocnej a nador ve 12 letech znamenal jen jedinou možnost, uspat… :,( Mit barák s aspon malinkou zahrádkou, určo bysme sli do jinyho, hrozně nám pejsek doma chybí, ono třeba i na sídlištích a vesnicích to nebezpečí otravenych navnad je a z hlidani u tchanu se nám vracel pes pokazdy s nějakou tou bleskou v kožichu, ale město pro psy prostě ideální není… A litani se psem, zpět dát ho domu a jet do školky, ted skoly pro kluka, to vše s dvouletackou pěšky či v kocaru jsem si užila už dost. Spojit to nejde, nebo jsem to dělala jen výjimečně když jsme nestihali, do centra se mi ho tahat nechtělo a nechávat ho uvazanyho u skolky taky ne… Od baraku nám vede stezka při řece, tam to bylo na venčení v pohodě, akorát že na opačnou stranu než máme školu/skolku… Takze jako na procházky i s kocarem je kam jít, kousek to mame na nádraží, chodime koukat na masinky a nějaký ten park, hriste taky není tak daleko, ale stejně si občas s muzem říkáme, že tu asi napořád nezůstanem…on by do baráku mimo město šel rád, uz dávno, ale zase mi nepřijde úplně ten typ, kterej by bavilo celý víkendy jen makat kolem baráku, nedejboze na stavbě. Je sikovnej to jo, rodičům na jejich baráku taky pomůže, tam si občas tu venkovskou pohodu uzijem - posezení na terase, bazén a klid, ale bez všech těch starosti a výdajů kolem…my vždycky radši jezdili na vylety… Než se vrtat v zahrádce… Já na to taky nejsem… Sotva mi doma přežívá ta jedna dvě kytky :mrgreen: To tchyne se v pestitelstvi vyžívá, tu to bavi, no… Ja se bojim že z baráku bysme se nehli, jak to vidim u známých, co ho mají - max procházka se psem do lesa, jinak je tam pořád co dělat… A do toho lesa si dojedem taky, autem nebo i mhd k rybníku, řece za město atd.do půl hod. Takže u mne zatím prevazujou výhody města. Anonym - konkrétnejsí údaje o místě bydliště.

• Citovat
  • Nahlásit
21288
26.10.19 08:24

Jednoznačně byt ve městě a tohle si nechte na chalupu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat