Těhotná a každou noc se dusím

Anonymní
21.11.19 02:03

Dusim se v těhotenství

Ahoj, v noci už asi 5× během 10 dní se dusim. Usnu, spím, něco se mi zdá, a vzbudím se stim že se dusim. Vyloženě jak kdybych odněkud spadla a nemohla popadnout dech… :? :think: pomáhá mi až sednout predklonit se, prodychat to. Napít se nepomáhá… Nevim zda to může být třeba špatně spolkla slina :( každopádně je to strašně nepříjemný. Pak od toho okamžiku se z klidného spánku stává koloběh močení, pálení žáhy, kopání :lol: Manžel samozřejmě v noci v šoku co se děje, jestli jako rodim :mrgreen: jsem 36tt.. Neměl někdo obdobný problém? Nevím jestli to má cenu říkat gynekologovi, aby mě neměl za histerku co neumí polykat sliny :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12725
21.11.19 05:41

Určitě říct gynekologovi. Ale myslím, že to bude syndrom dolní duté žíly. Spíš na zádech? Zkus spát na levém boku. I během dne ten bok preferuj. Některé těhotné jsou na to haklivější a když si lehnou tak miminko utlačí právě tu zmiňovanou žílu a mamince i miminku v břiše se udělá blbě. Ale i přes tuhle řadu bych to řešila s gynekologem. Raději ať tě zkontrolujte a změří tlak. Už jsi u něj měla být a ptát se, přece není normální se dusit ne? Takže dnes v klidu mu zavolej a domluv se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
157
21.11.19 05:45

Já se vyložene nedusila, ale vždy mě ze spánku zbudilo málo kyslíku, musela jsrm si vždy sednout prodychat se a otevřít okno… Pak když jsem si vzala více polštářů pod hlavu a spala pri otevřeném okně - bylo to lepší… Gynekologovi jsem o svem. problemu řekla a on mi řekl, že je to normální, hlavně ke konci- dítě je velké, vše jede za dva… Po porodu už nic takového nemám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3862
21.11.19 07:11

Já se takto dusilala od 6. měsíce :roll: Už nikdy bych nešla kvůli tomu do dalšího těhotenství. Kolikrát jsem půl noci dychala na balkoně. Zůstalo mi to ještě skoro rok po porodu a vyvolalo mi to docela slušnou klaustrofobií - nemůžu jít s autem do myčky, jezdit výtahem, být třeba na chatě v úplné tmě v noci… Je to v hlavě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat