Dusivý kašel v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
kristencupcake
Stálice 86 příspěvků 02.07.19 17:34
Dusivý kašel v těhotenství

Zdravím. Jsem v 16 tt a trápí mě hrozný kašel občas mám pocit že se z toho kaslani snad i pozvracim. U doktorky jsem byla, dala mi jen nějaký jitrocelovy sirup a mám hodně pít a odpočívat. Průdušky i dýchací cesty jsou čisté. Bohužel na tyhle kašle trpím hodně často, klidně i 4× do roka. Jenže z toho kaslani mě už chvílemi bolí na prsou a začíná mě pobolívat vpravo v podbřišku, přímo kde je prcek. Tak mám strach, aby se nějak nic nepokazilo :roll:. Na gyndu jdu ve čtvrtek, ale do té doby potřebuju asi jen nějak uklidnit nebo něco :nevim: :(.

Reakce:
Petra67
Kecalka 351 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 17:59

Ahoj, taky mivam takove kasle a mela jsem ho ve 23 tt. Bylo to strasne, byla jsem přesvědčena, ze to dítě vykašlu. Byla jsem i na pohotovosti, kde mi zkontrolovali, jestli je vse ok. Nakonec jsem skoncila s antibiotiky, drzelo se me to snad 2 tydny v takove intenzite. Obvodni dr mi podarila si podlozit zadek, aby pri kašli nebyl tlak na cipek a gynekolozka poradila pit vincentku a majorankovy caj (prelita majoranka s medem), a to mi myslim dost pomohlo. Všechno dobre dopadlo, takze neboj a pokud budes mit strach, jed klidne na pohotovost nebo na kontrolu ke gynekolozce…me si pak pozvala moje za par dni znovu pro muj klid ;)

Špageta
Ukecaná baba ;) 1594 příspěvků 02.07.19 18:00

Když jsem si přečetla tvůj dotaz, tak jsem si vzpomněla, že jsem měla v těhotenství taky příšernej dusivej kašel. Když jsem se rozkašlala, tak jsem se chvilkama ani nemohla nadechnout. Když se to nelepšilo, tak jsem už ze zoufalství došla na ORL (v krku mne nebolelo) a byl to streptokok. Dostala jsem nějaká antiobiotika (už si název nepamatuju, ale mohly užívat i těhotné) a fakt kašel pak zmizel velmi rychle.
Asi jsem tě neuklidnila, ale vzpomněla jsem si, že u mne pomohlo ORL.

kristencupcake
Stálice 86 příspěvků 02.07.19 18:13

No určitě to budu ještě v ten čtvrtek konzultovat s gynekologem, jinak mám kontrolu za týden u doktorky. Pokud se to nezlepší, určitě budu trvat na tom ať mě pošle i třeba na to ORL nebo si tam snad zajdu i sama. Ale zase mě se tyhle kašle opakuji, kdykoliv se trochu ochladí, tak začnu kaslat, ještě teď když v těhotenství tu imunitu moc nemám. Tak uvidím no. Každopádně v červenci si zajdu na vyšetření i na plicní, protože můj taťka taky pořád kaslal a nakonec mu zjistili astma :think:. Ale dekuju za nekajou odezvu, ORL mě vůbec nenapadlo :roll:

Stevia
Závislačka 3774 příspěvků 02.07.19 18:31

@kristencupcake nebereš nějaké léky? Třeba na tlak?

kristencupcake
Stálice 86 příspěvků 02.07.19 19:34

@Stevia nee, vůbec nic, maximálně jen železo mám napsané od gyndare, tot vše

Petra67
Kecalka 351 příspěvků 2 inzeráty 02.07.19 20:29

@kristencupcake no jako ono to muze byt…ja taky tak jednou, dvakrát do roka, obvodni me poslala na plicni a doktor, ze to muzu mit slabe atma..tenkrat mi nasadil ty inhalacni kortikoidy a ventolin na roztazeni prudusek a pomohlo az to… pravidelně to brat nemusim, ale občas, když prijde takový kašel, tak to tak skončí…jeste jsem si vzpomnela, ze mi jednou pomohla lichořeřišnice…je to prirodni antibiotikum

Váš příspěvek
Reklama