Dusivý kašel ze spaní u kojence

199
24.11.19 19:55

Dusivý kašel ze spaní u kojence

Maminky, poslední asi 4 dny pozoruji u syna takový jakoby dusivý kašel pokaždé když spí, přes den je úplně v pohodě ale jakmile usne tak několikrát během spánku začne kašlat. Začíná mi to dělat starosti a uvažuji jestli raději nezajít k doktoce, ale přeci jen se zeptám jestli s tím máte někdo zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

13043
24.11.19 20:00

Takto se projevuje slabší forma laryngitidy. Jak je dítě staré? Zkusila bych na noc dát Fenistyl a nebo dobré njsou kapky Sinecod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
635
24.11.19 20:03

Bohužel ano, začalo to vloni touhle dobou, jen se to zhoršovalo a několikrát se z toho i pozvracel. Někdy to bylo hodinu v noci jindy ihned po probuzení a pak celý den nic. Když jsem 2 měsíce zkoušela snad všechny léky. na kašel, tak vždy se to zlepšilo jen krátkodobě, no a pak lékař diagnostikoval astma a poslal nás na alergologii. Klukovi budou koncem roku 3. Toť náš příběh ale to neznamená že máte astma. Jen je blbý že že začátku lékaři stejně nasadí běžné léky a řeší se to až když je to dlouhodobé

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
24.11.19 20:05

@nozu 7 měsíců, takže raději zajdu k doktorce. Někde jsem právě četla že to dělají i děti kterým rostou zuby což u nás bylo, včera mu vylezl

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4656
24.11.19 20:07

@NatyKli sla bych k dr. Dusivy kasel neni sranda. Klidne bych dala na noc fenistil. Dcera mela laryngitidu a v nemocnici davali fenistil + stopttusin ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
24.11.19 20:09

@Kukacka123 super děkuji za tip, zkusím na noc dát. A můžu se zeptat, to je tak vážné že se s tím musí do nemocnice?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13043
24.11.19 20:10
@NatyKli píše:
@nozu 7 měsíců, takže raději zajdu k doktorce. Někde jsem právě četla že to dělají i děti kterým rostou zuby což u nás bylo, včera mu vylezl

tak to bych se fenistilu na noc vůbec nebála. A zvaž tu doktorku. Otázka je, jestli si domů neodnesete něco horšího…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13043
24.11.19 20:12

@NatyKli nemocniceš záleží na tom, jak moc se ti dítě dusí. Syn ji měl několikrát a nikdy jsem s ním v nemocnici nebyla.
Pokud by byl kašel hodně silný a dítě se nemohlo nadechnout, hodně ho nabal a jdi s ním k otevřenému oknu nebo na balkon. V létě k otevřenému mrazáku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
199
24.11.19 20:14

@nozu Ono je to tak že spí, začne kašlat, párkrát zakašle a buď spí dál a nebo se probudí a začne brečet, zatím se mi díky bohu nestalo že by se nemohl nadechnout

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
731
24.11.19 20:19

@NatyKli obecně na ten kašel pomáhá studený vzduch, takže pokud snesete, tak vypnout topení, pořádně větrat a uvidíš, jestli bude v noci lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13327
24.11.19 21:02

Laryngitis, studený vzduch, při silném dušení kortikoidy, vlhcit vzduch, spát v polosede

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4656
24.11.19 22:30
@NatyKli píše:
@Kukacka123 super děkuji za tip, zkusím na noc dát. A můžu se zeptat, to je tak vážné že se s tím musí do nemocnice?

Ano, nas si tam nechali. U tak maleho ditete nikdy nevis a zhorsi se to z hodiny na hodinu. Oni maji jakousi stupnici. Stekavy kasel je cca stupen 2. Dcera mela 4-5. Pak uz se zacina propadat trojuhelnik pod hrudnim kosem a je zle (rikal dr). Dite se muze i udusit, bohuzel jeden pripad znam :? Bylo nam receno (a to ma dcera rok a pul) klidne volat zachranku, jde to pak rychle. Ja spala vzdy tak 10 min a dceru porad hlidala ja nebo i manzel. Pokud je to laryngitida, opravdu to neni nic prima ;) a prvni pomoc je zabalit do periny a jit ven a nebo mrazak. Ale ne vzdy to zazaracne pomuze…pokud je to vazny, doma bych to sama nelecila! Tchyne mi sama vypravela, jak manzel jako maly sel v 8 spat v pohode a v 10 se budil a dusil se :nevim: za navstevu dr nic nedas, alespon budes klidna. Ale fenistilu a pripadne toho stoptussinu bych se nebala ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4656
24.11.19 22:32
@jizvíková píše:
Laryngitis, studený vzduch, při silném dušení kortikoidy, vlhcit vzduch, spát v polosede

Ano, ale me treba dr rekl, ze malym detem na doma kortikoidy nepise. Ze se mu to jednou vymstilo. Napsal cipek, dite se zklidnilo, rodicum se zdalo ok a malem se pak udusilo, nez dojela pomoc. Radsi pry jet :nevim: a jinak souhlasim se vsim + dceri davali inhalace ;)

Dokonce jsme byly na jipce, bylo to dost vazny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6129
24.11.19 22:33

U nás bývá kašel jen 2h po usnutí a chvilku po probuzení znakem rymy. I když dítě přes den ani nesmrka, ani nekasle. Je to rýma, co leze do usi. Chodíme na orl, teď už víme, co a jak. Zkus mu cuchnout k uchu, jednou dítěti smrdelo z ucha a byl to prasklý bubínek. Držím palce ať je brzy fit :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama