Důsledky Koronaviru - ztráta zaměstnání

Anonymní
16.3.20 08:38

Důsledky Koronaviru- ztráta zaměstnání

Ahoj všichni.
Chtěla bych vás poprosit o názor nebo radu, jak bych teď měla postupovat. Pracují v malé nejmenované prodejně v obchodním centru. Firma má pár poboček v ČR, ale hlavně na Slovensku. Platí nás slušně (cca 20tis měsíčně v čistém) jenomže platy máme všichni rozdělené. Dostáváme minimální mzdu na účet a zbytek na ruku.
Ode dneška nám zavřeli všechny prodejny a mě můj zaměstnavatel nařídil ať si zažádam nemocenskou. Jenomže tu mi můj ošetřující lékař nedal, na základě situace, která je moc dobře věděl, že nejsem opravdu tak nemocná aby to bylo na nemocenskou. Řekl, že tohle má řešit můj zaměstnavatel. Jenomže u nás v práci se řeší všechno tak, že pokud to jim nevyhovuje tak dají výpověď… Mám nějaké splátky a půjčky a 60% z minimální mzdy je směšná částka :,(
Prosím můžete nějak poradit jak mám v téhle situaci postupovat, nebo na co mám nárok?
Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

4213
16.3.20 08:42

Najít si jinou práci. Potravinové řetězce nabízejí brigády. Nečekat co a jak dopadne nebo se nespoléhat na co mám nárok.
I kdyby si měla nárok na 100% platu můžeš to že zaměstnavatele tahat X měsíců.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1820
16.3.20 08:43

Hledat si jinou práci, teď nebude problém sehnat si práci jako doručovatel, nebo prodavač v potravinách.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13068
16.3.20 08:52

Na dobu karantény si najdi brigádu - určitě budou hledat ve všech větších obchodech a nemusíš na pokladnu, kdlině jen do skladu. POkud máš řidičík, tak rozoz zásilek.

V mezičase si taky rozmysli, kde budeš hledat novou práci a na ty vykuky pošli inspektorát práce.

Jinak na nemocenskou nechceš, protože dostaneš jen 60% z té minimální mzdy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2270
16.3.20 08:58

Tak co čekat od takového zaměstnavatele, že. Snad ti muselo být jasný, že jednou může přijít nějaký problém. Jasně, ono je to výhodné i pro tebe, směšné daně, možná nějaké příspěvky…No ono je něco za něco a nic nevydrží věčně, často se věci nějak pokakají. Chci tím říct, že je to i tvoje chyba, nenadávej jen na něj,,,hrajete tu hru spolu.

Taky bych to řešila brigádou, není jiná možnost, nebo co nejrychlej novou práci, tu teda každopádně, i pak s ohledem na výši důchodu apod.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10586
16.3.20 09:06
@Anonymní píše:
Ahoj všichni.
Chtěla bych vás poprosit o názor nebo radu, jak bych teď měla postupovat. Pracují v malé nejmenované prodejně v obchodním centru. Firma má pár poboček v ČR, ale hlavně na Slovensku. Platí nás slušně (cca 20tis měsíčně v čistém) jenomže platy máme všichni rozdělené. Dostáváme minimální mzdu na účet a zbytek na ruku.
Ode dneška nám zavřeli všechny prodejny a mě můj zaměstnavatel nařídil ať si zažádam nemocenskou. Jenomže tu mi můj ošetřující lékař nedal, na základě situace, která je moc dobře věděl, že nejsem opravdu tak nemocná aby to bylo na nemocenskou. Řekl, že tohle má řešit můj zaměstnavatel. Jenomže u nás v práci se řeší všechno tak, že pokud to jim nevyhovuje tak dají výpověď… Mám nějaké splátky a půjčky a 60% z minimální mzdy je směšná částka :,(
Prosím můžete nějak poradit jak mám v téhle situaci postupovat, nebo na co mám nárok?
Děkuji

Pro takoveho zamestnavatele bych nepracovala. Co to jako je minimalni mzda + zbytek na ruku? :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1941
16.3.20 09:15

No bohužel i nemocenska se bude počítat z té minimální mzdy. Na tohle jsi však měla myslet, když si na to přistoupila. Pro takového zaměstnavatele bych nepracovala. Stát podvadite oba a teď natahujete ruku pro nemocenskou, to je super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8951
16.3.20 09:16

Fajn zaměstnavatel teda. Díky tomuhle vyplácení mzdy, budeš mít v případě, že půjdeš na ÚP i nízkou podporu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
16.3.20 09:19

Tak nejen, že vyplacení mzdy „na ruku“ je trestný čin, ale nese to s sebou samozřejmě i další rizika. Téměř nulová nemocenská, ppm, neschvaleni případné hypotéky apod. S tím se musí počítat…
Taky mi to jeden zaměstnavatel nabízel. Řekla jsem, že to nechci. Dostávala jsem tedy ve výsledku min než ostatní.

Dokud na to zci budou přistupovat, bude se to pořád dít. Přála bych tomu povedenému zaměstnavateli pořádnou proverku že strany inspekce práce, financaku, ossz a zp. A vše doplatit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16143
16.3.20 09:33

Hledat jinou praci, ted berou vsude v obchodech atak. Nemuzes nic, kdyz jsi ochotna delat za minimalku a na cerno, tak ti pak musi byt jasné, ze jak pudes marodit, na ocr nebo te bude muset zamestnavatel nechat doma, tak se ti vse bude pocitat jen z te minimalky co mas oficialne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52932
16.3.20 09:35
@Anix píše:
Najít si jinou práci. Potravinové řetězce nabízejí brigády. Nečekat co a jak dopadne nebo se nespoléhat na co mám nárok.
I kdyby si měla nárok na 100% platu můžeš to že zaměstnavatele tahat X měsíců.

ale pry nevydavaji potravinarske prukazy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7236
16.3.20 09:43

Tak nemůže tě vyhodit ze dne na den, ne? Trvala bych na odstupném a určitě nepřistoupila na dohodu. Jinak tohle přesně by člověk měl čekat, když pracuje ve firmě, co platí na ruku načerno. To ani není legální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
149
16.3.20 09:46

Zakladatelko, ono bude stacit aby jsi zamestnavateli rekla, ze se ti to cele nejak nezda a ze se radsi zeptas na mistnim Urade /inspektoratu/ prace, co oni na to. Myslim, ze po teto informaci, ti zamestnavatel rad vyjde vstric.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3948
16.3.20 09:47

Jeden známý dělal Barber shopu. Je zavřeno, takže nastoupí do špitálu, má zdravku a potřebnou praxi. Další jde do obchodu. Je to blbý (už kvůli větší rizikovosti vzhledem k nákaze), ale účty se neptají. :nevim:

Takže bych šla do obchodu s potravinami, pokud máš potraviňák. Co vím, dávával se kdysi na neurčito, netusím, jak je to teď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 18:37
@cecetka píše:
Pro takoveho zamestnavatele bych nepracovala. Co to jako je minimalni mzda + zbytek na ruku? :cert:

Asi rok zpět se můj manžel rozhodoval nad změnou práce, měl nabídku do jedné, kde by ho to vážně bavilo a měla spoustu výhod. Jediná nevýhoda peníze jen základ, zbytek na ruku, tak to nevzal. Ti, co to tak mají, teď můžou plakat nad výsledkem. Ale bohužel, děje se to často, i ve firmách, do kterých bychom to neřekli. Známý je instruktor v autoškole a má to taky tak. Tak teď sedí doma s touto bezva výplatou :zed:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama