Důvod neprůchodnosti vejcovodů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.05.19 14:25
Důvod neprůchodnosti vejcovodů

Dobrý den, doufám, že mě nikdo neukamenuje, ať už za „blbou“ otázku nebo za anonym. Jinak prosím smazat.
Nikde jsem nenašla důvody neprůchodnosti vejcovodů, a pokud ano, tak většinou se zmiňují srůsty po operacích. Je možné se s neprůchodnými vejcovody narodit, žádnou operací v dutině břišní jsem „k tomu přijít“ nemohla. Nebo nějaký jiný důvod?

Reakce:
Teresa.p
Zasloužilá kecalka 532 příspěvků 08.05.19 14:35

Nejcasteji zanet, endometrioza, chlamydie a dalsi pohlavne prenosne choroby…

ugluk
Hvězda diskuse 46306 příspěvků 08.05.19 14:36

Libovolný, třeba i skrytý zánět většinou. Já měla před prvním dítětem oba vzorně průchodé a o pár let později, aniž by se (mimo přirozného a nekomplikovaného porodu) cokoliv zvláštího stalo, byl jeden neprůchodný. Při prvním pokusu šel proouknout „na pár bublinek, akorát tak na mimoděložní“, o pár měsíců později už beznadějně vůbec. O dalších pár let později jím ale to vajíčk stejně nějak zázračně prolezlo.

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 08.05.19 15:03
@Anonymní píše:
Dobrý den, doufám, že mě nikdo neukamenuje, ať už za „blbou“ otázku nebo za anonym. Jinak prosím smazat.
Nikde jsem nenašla důvody neprůchodnosti vejcovodů, a pokud ano, tak většinou se zmiňují srůsty po operacích. Je možné se s neprůchodnými vejcovody narodit, žádnou operací v dutině břišní jsem „k tomu přijít“ nemohla. Nebo nějaký jiný důvod?

Já mám PCOs, vejcovody byly neprůchodné, předpokládala jsem, že kvůli tomu…

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2303 příspěvků 08.05.19 15:11

Nejaky prechozeny zanet, nebo zanet bez priznaku. Takove chlamydie jsou pekny, bezpriznakovy mrchy.

Váš příspěvek
Reklama