Důvod zamlkleho těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jana45
Kecalka 361 příspěvků 25.09.14 14:03
Důvod zamlkleho těhotenství

Ahoj chci se zeptat včera mi doktorka řekla v 8 týdnu že srdičko ještě není a plod je menši a žloytkovy vaček větší než má být. Šance na ok těhu 30procent.
Ale pořád se ptám sama sebe proč. Mohlo se to stát samovolně nebo za to mužu já?! že jsem něco těžkého zvedla. Fakt nevím pořád se nad tím trapim. Prosím poraďte.

Reakce:
Uživatel je onlineterulína
Neúnavná pisatelka 16822 příspěvků 25.09.14 14:07

To nemá cenu nad tím přemýšlet. Příroda si často takhle pomůže sama :nevim:
Ze začátku je to všechno nebo nic :hug:

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 45219 příspěvků 25.09.14 14:10

V naproste vetsine pripadu geneticka zalezitost, od zacatku neco spatne, zvenci se to nijak neda ovlivnit ani pozitivne, ani negativne. Dale mozne poruchy imunitni, hematologicke, stitne zlazy… ale vzhledem k frekvenci, kdy takhle konci asi kazde ctvrte tehotenstvi, je to ve vetsine pripadu opravdu dilem nahody :(

Svistice
Neúnavná pisatelka 17755 příspěvků 10 inzerátů 25.09.14 14:12
@Jana45 píše:
Ahoj chci se zeptat včera mi doktorka řekla v 8 týdnu že srdičko ještě není a plod je menši a žloytkovy vaček větší než má být. Šance na ok těhu 30procent.
Ale pořád se ptám sama sebe proč. Mohlo se to stát samovolně nebo za to mužu já?! že jsem něco těžkého zvedla. Fakt nevím pořád se nad tím trapim. Prosím poraďte.

Prosím Tě, zapomeň an žvásty, že se vprvním trimestru potrácí kvůli zvedání věcí nebo stresu.
Pokud těhotenství v tak ranném stádiu neprosperuje, tak je to z důvodu chyby v embryju (špatná spermie nebo vajíčko, případně nějaká chromozomální porucha při oplodnění). Nic, co by jsi nějak mohla ovlivnit.

Příčina na „tvé“ straně by snad mohla být jen v tom, že třeba trpíš nějakou nemocí/vadou/ab­normalitou, která ovlivňuje správný růst embryja (např. nějaké krevní nebo imunologické poruchy, nemoci typu toxoplazmózy a podobně).

Jinak 8. týden jsi podle MS nebo podle UTZ?

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 25.09.14 14:18

Mě doktor vysvětlil, že v naprosté většině případů se jedná o genetickou vadu a je to náhoda.. vůbec to ovlivnit nemůžeš.. pokud by se samovolné potraty / zamlklé těhotenství opakovaly, tak je na místě vyšetření na genetice a imiunologii, ale jestli se to stalo poprvé, tak je veliká šance, že to příště vyjde.. tvá chyba (že bys něco zvedla a pod.) to určitě není

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.09.14 14:24

Nedavno byl nekde clanek, s tim ze lekari vlastne vubec neznaji vsechny duvody zamlkleho tehotenstvi, vubec nevi proc deloha prijima i spatne zalozene tehotenstvi a necha ho pokracovat, ikdyz nezije..pry nejaka teorie o super plodne deloze, ktera tohle dovoli…ale to je jen domnenka ;)

janullka123
Ukecaná baba ;) 1081 příspěvků 25.09.14 14:42

Tak jsem našla ve 3 odborných článcích v podstatě toto:

Příčiny zamlklého těhotenství nelze dokonce ani přesně zjistit. Na vině může být genetická vada plodu, infekce, hormonální nerovnováha, chromozomální vady, špatné krevní zásobení plodu, špatně se vyvíjející placenta či poruchy imunity.

Rozhodně nic, co bys mohla nějak ovlivnit (resp. „vědomně svým chováním“ zapříčinit)

Jana45
Kecalka 361 příspěvků 25.09.14 14:50

Já Vám moc děkuji. To jsem potřebovala slyšet. :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Skandál ve Svitavce: Místní odmítli přijmout mentálně postižené, bojí se prý o ženy a děti

Zcela nepochopitelná situace nastala v obci Svitávka na jihu Moravy. Do dvou... číst dále >

Praha jede! V prestižním průzkumu strčila do kapsy Lublaň, Budapešť i Bratislavu

Česko v mezinárodní konkurenci opět zabodovalo. Městem s nejlepší kvalitou... číst dále >