Důvody pro použití dárcovských spermií v CAR

Anonymní
4.2.21 06:34

Důvody pro použití dárcovských spermií v CAR

Ahoj, s přítelem máme takový osobní důvod proč využít dárcovského spermatu, ale nechce se nám o tom v CARu mluvit. Máte zkušenosti s využitím dárce v podstatě bez udání důvodu? Případně pokud můžete doporučit CAR kde by s tím nebyl problém, ideálně Jihočeský kraj.. Moc díky a omlouvám se za anonymní dotaz :oops: :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2253
4.2.21 06:41

Být vámi, normálně to v CAR řeknu podle pravdy. Jsou vázáni lékařským tajemstvím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
4.2.21 09:53

Jsi anonym. Co je to za důvod? Mají v rodině nějakou psychickou nemoc nebo něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.2.21 14:46

@Serpentini v podstatě, schizofrenie a většina alkoholiků.. ale dočetla jsem se že to není zrovna důvod k dárcovství.. :( není to z mé hlavy, přišel s tím přítel, že nechce takové geny šířit dál 8o

• Citovat
  • Nahlásit
3073
4.2.21 21:04
@Anonymní píše:
@Serpentini v podstatě, schizofrenie a většina alkoholiků.. ale dočetla jsem se že to není zrovna důvod k dárcovství.. :( není to z mé hlavy, přišel s tím přítel, že nechce takové geny šířit dál 8o

Přítele chápu. Nicméně nevím, jestli vám v CARu vyhoví. Spíš bych s tím nepočítala. Ale zkuste být upřímní a uvidíte. Lepší když jim udáte nějaký důvod než žádný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 07:19

@Serpentini právě, toho se bojím. Nevím co budeme dělat když s tím nebudou souhlasit..

• Citovat
  • Nahlásit
1130
5.2.21 08:56

Běžte na to přes genetické testy. Alkoholismus tam ale určitě není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 11:22

@leylen testy má dobrý, spermiogram i genetiku má za sebou, doufal že tam bude nějaká chybka ale nic, dokonce mu řekli že by byl skvělý dárce :? Jenže přítel to nechce z čistě etických důvodů. Nechce se svojí rodinou mít nic společného. Mě je jen líto jeho maminky, ta je totiž skvělá. Ale chápu ho, trápilo mě to, to jo.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
3073
5.2.21 13:02

A on je teda problém s otěhotněním u tebe, nebo se vám nedaří bez důvodu nebo jste šli do IVF jen kvůli možnosti dárce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.2.21 13:10

@Serpentini jen kvůli dárci, ale bůhví jak na tom jsem já, je fakt že sem nikdy i přes nechráněný styk neotehotnela.. Nejdřív bych radši zkusila IUI, teda kdyby nebyl problém s dárcem :?

• Citovat
  • Nahlásit
1130
5.2.21 15:49

Tak když má v pořádku genetiku, tak přece není důvod do toho tahat osobní spory. Co já bych dala za to, aby měl muj partner zdrave spermie a vyhla se tak lékařským proceduram :zed:
Co budete potom říkat dítěti? Je vám jasne, že si ho bude muset adoptovat?
Ja bych se toho v CARu nebála, kdyztak vám řeknou, že to takhle nefunguje, nebo po vás budou chtít trochu víc skvary. V dnešní době jde všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
6.2.21 12:56

@leylen 8o Proč by ho měl otec adoptovat? Bude úplně normálně zapsaný v rodném listě. A co by dítěti měli říkat? Myslíš, že každému dítěti z darovaných vajíček nebo spermií rodiče něco říkají?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3073
6.2.21 13:02

Zakladatelko ve vašem případě bude nejlepší říct pravdu, pokud k dárcovským spermiím není jiný důvod, tak vám je nedají, počítej ale s tím, že i kdyby vám dárcovské spermie schválili, tak si budete muset nejspíš IVF platit celé sami, protože pojišťovna vám to z tohoto důvodu určitě neproplatí. A ještě bych to být vámi promyslela. Mě v dětství týrali (upřímně si myslím, že by se tam taky nějaká psychiatrická diagnóza našla), sama jsem slušný normální člověk, i když bohužel poznamenaný výchovou, dítě mám vlastní a taky je normální, jen hodně náročné, ale to bývají i děti z normálních rodin. IVF je časově, finančně, psychicky náročný proces s nejistým výsledkem a zdravotními riziky. Jsi si jistá, že to je pro vás vhodně zvolená cesta k miminku?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat