Reklama

Důvody, proč požádat o ruku muže?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.07.18 09:11
Důvody, proč požádat o ruku muže

Krásné letní dopoledne. Dekuji za anonym, osobní téma. Otazka je jasná. Já osobně samozřejmě taky chci, aby mě požádal on, i když to nepotřebuju romanticky po americku. Ale i tak se pořád snažím najít odpověď na to, proč má v tomhle být žena odkázána na muže a v podstatě se přizpůsobovat jeho názoru. Můj partner není proti svatbě, i se o ní bavime, v jakem stylu, kde atd. Takže důvod tohoto tématu není jeho averze k manželství. Nicméně mě napadlo, jak dlouho má žena cekat? Proč vůbec má čekat a riskovat, že to nenastane vůbec? Pro mě osobně má manželství velký vyznam, i když nezaručí vubec nic, děti rozhodně pouze do manželství. neexistuje jinak! A asi jsem časem ochotná to risknout, i když vím, že může nastat odmítnutí a nejspíš pak i rozchod. Na druhou stranu si říkám, co když se pak on na to taky bude chystat a tímhle mu to zkazim? Co potom?
Jaké byly ty vaše důvody proč jste ho požádala?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

terien
Kelišová 7395 příspěvků 16.07.18 09:17

Žádný důvod mě nenapadá :think:

ivašot.
Kelišová 6219 příspěvků 16.07.18 09:19

Asi jsem moc „stará škola“, ale tohle bych vážně neudělala.
Umím si představit, že se třeba na svatbě víceméně domluvíme v rámci nějaké debaty o budoucnosti - že vlastně neproběhne klasická žádost o ruku z jeho strany. Ale abych já žádala o ruku jeho, to fakt ne.

Příspěvek upraven 16.07.18 v 09:21

Uživatel je onlinesediza
Ukecaná baba ;) 1473 příspěvků 16.07.18 09:19

Než jak požádat může o ruku bych spíš zauvažovala o tom, co udělat pro to, aby mě požádal on. Jinak souhlasím s tím, ze děti jen do manželství. Pro mě ma tento svazek taky velký význam. Je to prostě tradice, že žádá muž. Dívky byly dříve nedostupné a muži museli bojovat o jejich srdce. Dobývali, a proto žádal muž. Dnes je to bohužel mnohdy potupně opačně a ženy naháněji muže a žádají je o ruku. Já bych se musela sama před sebou propadnout. Naznačit ano, pokud je chlap natvdlý. Ale požádat… :zed:

Niky2
Kecalka 491 příspěvků 53 inzerátů 16.07.18 09:21

Muze bych nikdy jako zena nezadala o ruku,je to trapne.Je to jeho vysada.Nevim,jak jste spolu dlouho a jak dlouho na to cekas…ale pokud uz dele,asi bych o tom vic mluvila.

Lama Lama
Hvězda diskuse 47725 příspěvků 16.07.18 09:23

Rozhodne bych nezadala. Ale ni bych necekala az pozada. Proste otevrene si promluvila a dohodla se, kdy bude svatba

Dulii
Kecalka 337 příspěvků 16.07.18 09:25

Taky bych ho nikdy nepožádala.

Uživatel je onlineDetsa
Echt Kelišová 9895 příspěvků 16.07.18 09:25

No, kdyby me žena vyloženě požádala o ruku, asi bych se maximálně styděl :oops:. V tomhle vidím furt tradici, že muž je tedy dobyvatel dívciho srdce. Spíš ho přesvědčit, ať to konečně udělá, když teda furt nic :think:. Však vy ženy to s náma umíte :mavam:.

Emka1990
Kecalka 117 příspěvků 16.07.18 09:30

Já bych taky nikdy nežádala sama, na to jsem asi moc velká konzerva Čekala jsem hodně dlouho, ale tohle mě ani nenapadlo.
A před pár dny jsem se konečně dočkala! :dance: :srdce: :hug:

páájaa2
Kecalka 409 příspěvků 16.07.18 09:48

Řekni dobré kamarádce nebo jeho kamarádovi, jestli ho nechtějí trochu pošťouchnout. Nežádala bych, to už spíš promluvila na rovinu, jestli mít děti, tak jedině po svatbě a kdy tedy svatba. :think:

Emimin7
Echt Kelišová 8044 příspěvků 16.07.18 09:51

Mně to přijde logické. Žádat by měl ten, kdo chce svatbu.

lilith1
Ukecaná baba ;) 1313 příspěvků 16.07.18 10:04
@Anonymní píše:
Krásné letní dopoledne. Dekuji za anonym, osobní téma. Otazka je jasná. Já osobně samozřejmě taky chci, aby mě požádal on, i když to nepotřebuju romanticky po americku. Ale i tak se pořád snažím najít odpověď na to, proč má v tomhle být žena odkázána na muže a v podstatě se přizpůsobovat jeho názoru. Můj partner není proti svatbě, i se o ní bavime, v jakem stylu, kde atd. Takže důvod tohoto tématu není jeho averze k manželství. Nicméně mě napadlo, jak dlouho má žena cekat? Proč vůbec má čekat a riskovat, že to nenastane vůbec? Pro mě osobně má manželství velký vyznam, i když nezaručí vubec nic, děti rozhodně pouze do manželství. neexistuje jinak! A asi jsem časem ochotná to risknout, i když vím, že může nastat odmítnutí a nejspíš pak i rozchod. Na druhou stranu si říkám, co když se pak on na to taky bude chystat a tímhle mu to zkazim? Co potom?
Jaké byly ty vaše důvody proč jste ho požádala?

Je to trapné…raději bych si sním promluvila zda svatbu plánuje atd.

alifie
Extra třída :D 12491 příspěvků 16.07.18 10:11

Chceš po chlapovi svatbu nebo žádost o ruku? :think: Pokud chceš svatbu, navrhni mu termín. Pokud chceš žádost o ruku, tak si o tu žádost řekni, možná si myslí, že je ti jasné, že si tě chce vzít = nenapadlo ho, že po x měsíčním (nebo x letém) partnerském vztahu potřebuješ ke spokojenosti žádost o ruku. :nevim:

AnnaNuvoletta07
Kecalka 362 příspěvků 16.07.18 10:13

Já ve svatbě nic magického, převratně užitečného nevidím. Ale mám každý týden na talíři, kdy bude svatba a proč nechci svatbu jako každá normální ženská. Kolikrát mě ten nátlak a neustálé omílání už tak štvou, že bych jí neměla z tohohle důvodu. :D Možná to jenon chce na to příliš nemyslet, nemluvit o tom a on se vyžvejkne časem. Třeba chce, aby to bylo překvapení ale když s tím budete takhle počítat, tak to ztrácí smysl a možná je to na něho tlak. Představa plánování, jestli není příliš společenský tak obstrukce kolem toho apod.. Těžko říct ale zkusila bych o tom nemluvit, stačí, že už ví, že máte zájem. ;)

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1320 příspěvků 16.07.18 10:16

Mělo by to přijít od chlapa, ať už třeba z finančních důvodů, třeba taky čeká až nasetri popř s tím prostě musí počítat, že na to půjdou nějaké výdaje.. Kdybych požádala já chlapa, brala bych to i tak, že si to mám i zacálovat sama :lol: :lol: když to teda tak moc chci :lol: takže si normálně promluvte, řekni otevřeně co chceš, dohodnete termín… Pokud to oba berete normálně.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama