Důvody ukončení vztahu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
tothova
Kecalka 117 příspěvků 12.08.19 00:33
Důvody ukončení vztahu

Zdravím vespolek. Po rozhovoru s kamarádkou mě napadlo, proc se vlastně tolik lidí rozvádí a rozchází?
Já to nedokážu pochopit. Já mam doposud snad jen pár důvodu kdy ukončit vztah a to kdyby mě manžel mlátil, kdyby začal chlastat a dělat dluhy a kdyby mi byl nevěrný nebo kdyby mě začal přehlížet. Když tak vidím okolo kvůli čemu všemu si dva řeknou sbohem občas tomu opravdu nerozumím 8o
Jaké jsou vaše závažné důvody, kdy už by to opravdu nešlo? Nikdy neříkám nikdy třeba ještě něco objevím, ale teď jsem prostě jen zvědavá i na jiné situace :D

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Michaela2495
Kecalka 236 příspěvků 12.08.19 01:29

Tak krom toho co jsi napsala bych ještě řekla, když toho druhého přestanu milovat, když se nám rozchází názory na budoucnost, jeden chce dítě a druhý ne, zamilovat se můžu i já, hazardní hry potažmo hrací automaty, neúcta k druhému, ponižování, lidi se rozchází i kvůli špatnému sexu.. Je toho mraky a každý taky úplně přehlíží věci, které jiný nerozdýchá :)

Sany80s
Kelišová 7466 příspěvků 12.08.19 06:07

Já ty důvody povětšinou naprosto chápu, jsou obvykle relevatní.

kve-tinka
Kelišová 5249 příspěvků 12.08.19 07:44

Můj ex manžel přestal milovat mé tělo, co mu porodilo syna…nu, má teď ženu, co nerodila a má tak asi o 20kg víc než já. Prostě všechno je irelevantní. :nevim:

warita
Extra třída :D 11743 příspěvků 12.08.19 07:46
@tothova píše:
Zdravím vespolek. Po rozhovoru s kamarádkou mě napadlo, proc se vlastně tolik lidí rozvádí a rozchází?
Já to nedokážu pochopit. Já mam doposud snad jen pár důvodu kdy ukončit vztah a to kdyby mě manžel mlátil, kdyby začal chlastat a dělat dluhy a kdyby mi byl nevěrný nebo kdyby mě začal přehlížet. Když tak vidím okolo kvůli čemu všemu si dva řeknou sbohem občas tomu opravdu nerozumím 8o
Jaké jsou vaše závažné důvody, kdy už by to opravdu nešlo? Nikdy neříkám nikdy třeba ještě něco objevím, ale teď jsem prostě jen zvědavá i na jiné situace :D

tak ty si bud nezazila dlouhodobou frustraci a stres ve vztahu, nebo jses takovy ten trpitelsky typ, ktery se necha libit bezmala vsechno a nasledne je pasivne agresivni na deti a sve okoli a zobe potaji AD.

Venetia
Hvězda diskuse 44832 příspěvků 12.08.19 07:57
@tothova píše:
Jaké jsou vaše závažné důvody, kdy už by to opravdu nešlo? Nikdy neříkám nikdy třeba ještě něco objevím, ale teď jsem prostě jen zvědavá i na jiné situace :D

A co považuješ tedy za ty malicherne důvody?
Může to být i jiný pohled na budoucnost, neshoda v názorech nebo životním stylu.

Freeandwild
Kecalka 265 příspěvků 12.08.19 08:06

Já jsem se rozvedla, protože manžel vyrukoval, že se mnou už není šťastný. Nedokázali jsme se shodnout na budoucnosti. On velmi chtěl dítě, ale zároveň požadoval, aby se s jeho příchodem pro něj nic nezměnilo - prohlašoval, že na matěřské mi nijak přispívat nebude, že se prostě budu muset uskromnit, a že po příchodu z práce nehodlá mít doma druhou šichtu. To jsem já prostě nechtěla. Po rozvodu se ukázalo, že měl několik měsíců milenku, s kterou se už o dítě snažil v době, kdy ho chtěl i po mně :) Kromě toho jsme se postupně přestali shodovat i na způsobu trávení volného času, manžel extrémně zlenivěl, hrozně ztloustnul a musel se začít léčit s vysokým krevním tlakem. Jakkoliv změnit svůj životní styl odmítal, i s 30 kily nadváhy (ve 30 letech) se cítil v dobré kondici.
Prostě tam bylo špatně spoustu věcí… ne, nechlastal, nebil mě, ale do důchodu daleko. Nevím, proč bychom se měli vzájemně trápit další desítky let, když můžeme být s někým kompatibilnějším. Byli jsme spolu 8 let.
Jinak důvodů pro ukončení vztahu si dokážu představit dost. Spíš už dnes hledám důvody, proč v konkrétním vztahu setrvávat. Když už s někým jsem, dávám mu své úsilí a čas, tak chci, aby mě i on něčím obohacoval. Prostě abych se s ním měla líp než bez něj.

Kačus82
Kelišová 6864 příspěvků 12.08.19 08:07

Vyjmenovala jsi nejcastejsi duvody k rozvodu, schova se tam většina. Ty dalsi jsou individualni. napadlo me jeste ekonomicke problemy typu, ze jeden z partneru odklani rodinny majetek.

Tomkins
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 12.08.19 08:13
@kve-tinka píše:
Můj ex manžel přestal milovat mé tělo, co mu porodilo syna…

Nejsi náhodou ta samá, co vyčetla svému manželovi: „Takhle mluvíš s matkou svého dítěte?“

Ještě, že se muži nevyjadřují stejně, protože to by říkali třeba: „Přestala milovat muže, co jí daroval semeno ke zplození její dcery.“ nebo „Takhle mluvíš s živitelem své rodiny?“

zoidberg
Extra třída :D 13371 příspěvků 12.08.19 08:31

Lidé se více rozchází a rozvádí, protože můžou. Jsou rozežraní. Není třeba žít v páru. Dlouho nenastala žádná situace, kdy by ženy potřebovaly ochranu mužů a naopak, kdy by muži potřebovali své ženy chránit.

brisco
Závislačka 3698 příspěvků 12.08.19 08:38
@Freeandwild píše:
Já jsem se rozvedla, protože manžel vyrukoval, že se mnou už není šťastný. Nedokázali jsme se shodnout na budoucnosti. On velmi chtěl dítě, ale zároveň požadoval, aby se s jeho příchodem pro něj nic nezměnilo - prohlašoval, že na matěřské mi nijak přispívat nebude, že se prostě budu muset uskromnit, a že po příchodu z práce nehodlá mít doma druhou šichtu. To jsem já prostě nechtěla. Po rozvodu se ukázalo, že měl několik měsíců milenku, s kterou se už o dítě snažil v době, kdy ho chtěl i po mně :) Kromě toho jsme se postupně přestali shodovat i na způsobu trávení volného času, manžel extrémně zlenivěl, hrozně ztloustnul a musel se začít léčit s vysokým krevním tlakem. Jakkoliv změnit svůj životní styl odmítal, i s 30 kily nadváhy (ve 30 letech) se cítil v dobré kondici.
Prostě tam bylo špatně spoustu věcí… ne, nechlastal, nebil mě, ale do důchodu daleko. Nevím, proč bychom se měli vzájemně trápit další desítky let, když můžeme být s někým kompatibilnějším. Byli jsme spolu 8 let.
Jinak důvodů pro ukončení vztahu si dokážu představit dost. Spíš už dnes hledám důvody, proč v konkrétním vztahu setrvávat. Když už s někým jsem, dávám mu své úsilí a čas, tak chci, aby mě i on něčím obohacoval. Prostě abych se s ním měla líp než bez něj.

Hustý 8o. Ten teda rozhodně neměl malé sebevědomí :lol:

Josef_t
Ukecaná baba ;) 1086 příspěvků 12.08.19 10:10

@tothova

On se nějaký důvod vždy najde :-)
Ale často jsou v tom nesmyslná očekávání jednoho nebo druhého.
Snahy se vzájemně vychovávat, trestat (třeba ignorováním), přehnané požadavky na vzhled, „věnování pozornosti“…

Lalelale
Kelišová 5244 příspěvků 12.08.19 11:14
@warita píše:
tak ty si bud nezazila dlouhodobou frustraci a stres ve vztahu, nebo jses takovy ten trpitelsky typ, ktery se necha libit bezmala vsechno a nasledne je pasivne agresivni na deti a sve okoli a zobe potaji AD.

Podle mě spíš někdo, kdo v životě nezažil opravdu vůbec nic. Jinak by se nemohla tak hloupě ptát. Po rozhovoru s kamarádkou :lol:

Ketris
Extra třída :D 10064 příspěvků 3 inzeráty 12.08.19 11:44

Penize, dluhy, ztrata ucty k druhemu, prestanou si rozumet..

kve-tinka
Kelišová 5249 příspěvků 12.08.19 11:54
@Tomkins píše:
Nejsi náhodou ta samá, co vyčetla svému manželovi: „Takhle mluvíš s matkou svého dítěte?“Ještě, že se muži nevyjadřují stejně, protože to by říkali třeba: „Přestala milovat muže, co jí daroval semeno ke zplození její dcery.“ nebo „Takhle mluvíš s živitelem své rodiny?“

Takovou hlasku jsem v zivote nepouzila, zamyslim se ale nad ni :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama