Důvody ztráty mléka a jak zvýšit jeho produkci

736
17.1.20 21:34

Důvody ztráty mleka

Zdravím, zajímalo by mě jaké jsou důvody proč ženy přichází o mléko? A čím lze produkci zvýšit? Děkuji za názory :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1743
17.1.20 21:37

Hlavnim duvodem je omezovani delky kojeni, nekojeni na požádání (kojeni po 3 hodinach napr.) nebo prikrmovani UM.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1144
17.1.20 21:46

Dira v tasce 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1144
17.1.20 21:47

Existuji caje na zvyseni laktace a hlavne prikladat na pozadani :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5363
17.1.20 21:48

Ještě bych dodala stres, malo pití, nebo hodně extrémně omezený jídelníček kvůli kolikam (na který to dítě stejně trpi dal, i když je máma jen na suchých rohlikach :zed:), u někoho to může být i vyčerpaní z nevyspani, psychika, i špatná technika kojení (dítěti to nejde a brzy to vzdá a tím pádem nestimuluje dost prsa), některy děti ztratí zájem o MM po dokrmovani UM z flašky (když je mlika malo od začátku, což se stává), nebo při prehnanym používání dudliku. A kde není poptávka, neni nabídka - mlíka se dělá prý nejvíc v noci a když jsou děti co spí celou noc max s 1 kojením a jsou tam dlouhé pauzy ale přitom jim to stačí, a neodstrika se, tak ubývá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2991
17.1.20 21:59

Tak já tenkrát přikládala a přikládala a mléko sem neměla kojila sem jen ťři týdny

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17.1.20 22:09
@mackA159 píše:
Zdravím, zajímalo by mě jaké jsou důvody proč ženy přichází o mléko? A čím lze produkci zvýšit? Děkuji za názory :)

Zdravím,
no, já si tím z části prošla taky. V srpnu se mi narodila holčička, měla 2 kila a byla slabounká se přisát a něco si z prsa vypít. Proto jsem co 2-3 hodiny (i v noci) mléko odstříkávala odsávačkou a krmila ji přes malíček stříkačkou, aby se posílila. Později, asi za 2 měsíce už to zvládala bez problémů sama a teď mám spíš problém ji od prsa odtáhnout ;). Ale zase přišlo období, že jsem i přes pravidelné plné kojení 5× - 6× denně dostala měsíčky a malá se sice napila, ale téměř vše vyzvracela. Mléko jí nechutnalo (nebo nevím, jestli nechutnalo, pila jak ďas, ale pak toho i dost vyzvracela). A zase jsem měla pocit, že mi mléka ubývá a opět jsem byla otrokem odsávačky a sterilovačky. Za mě to chce: vytrvat, hlavně pravidelně přikládat na prso - i když si moc nevypije, tak nechat miminko, ať si to prso žmoulá a je v kontaktu s maminkou, příroda není blbec a je to vymyšlené tak, že sliny vyšlou do mozku signál, že tu máš malého tvorečka, který potřebuje mléko a to se víc a víc tvoří. A buď (i když v noci nekojíš co 3 hodiny) si jít mléko odstříkat, ať to tělo vyšle mozku signál, že miminko ještě potřebuje mléko. Nebo v porodnici radily budit dítko pravidelně, ale to nedělám, až má hlad, ozve se mi :D. Hodně pít, nejlepší je voda. Mně třeba nesedí kojící čaje, spíš mi přišlo, že na mě to má opačný účinek a taky pravidelně jíst. Najít si ten čas a dát si třeba jen krajíček chleba se zeleninkou a šunkou, ať je strava pestrá a i dítku bude více mléko chutnat. Takže přikládat na prso, odsávat, pít (voda, ovocné nebo kojící čaje, melta) a pravidelně jíst… Snad bude vše v pořádku, hlavně to chce co nejméně stresu a i spánek je důležitý. Hodně je i o tom, jestli i ty chceš kojit, když si budeš říkat, „rozkojím se“, „dítko je spokojené“, „já jsem spokojená“, tak to půjde, věřím tomu. Ono, nejlepší je, když má dítě mléko od maminky. Hodně štěstí!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
736
18.1.20 23:08

@Adelka951 a když to dítko vyžaduje až po 3 hodinách a dříve si neřekne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.1.20 14:10

@mackA159
Odstříkávat. Třeba po dokojení zkusit, co tam „zbylo“ a nechat, ať se dotvoří. Ze začátku mávneš rukou, bude tam třeba jen 5 ml, ale pak to bude veselejší a bude tam 10ml, 20ml a pak víc a víc. Čím častěji kojíš / odstříkáváš, tím víc se tvoří.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama