Dva baráky, dvě hypotéky, pronajmout?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vrrtulka
Povídálka 22 příspěvků 05.03.19 10:29
Dva baráky, dvě hypotéky, pronajmout?

Ahojky všem.
S partnerem máme každý barák, na každý máme hypotéku (cca 13tis mesícne kazdý).
Chceme se posunout dál a přemýšlíme o pronájmu jednoho. Ale…

1. přítel nechce, abychom jeden druhému platili hypotéku

2)když se pronajme jeho dům, tak si z toho zaplatí hypotéku a já si budu platit svoji, mě na hypotéku nedá nic - to samé chce, aby to bylo i v přípdadě, že kdyby se pronajal můj dům.

1. můj dům je větší, tak spís chceme zůstat v nem

4)chtěli bychom spolu mimčo

Jak byste to řešili? Co pronajmout a rozdelit peníze? Nebo má přítel pravdu a kazdý at si platíme svoje a kdyz se jedno pronajme tak neresit nic a prispivat tomu druhemu jen na sluzby a jidlo?

Děkuji za rady

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Mišule86
Kecalka 179 příspěvků 05.03.19 10:36

Ja si myslím, pokud budete bydlet v tvém domě, měl by ti přispívat i na tu hypotéku.. A naopak. Vždyť ho používáte spolu. Kdyby jste šli spolu do pronájmu, taky by jste se jistě o nájem podělili..

Nimie
Nadpozemská drbna 27797 příspěvků 05.03.19 10:38

Řeknu ti to asi takhle, chlap co by v takové situaci řešil kdo komu platí hypotéku by u mě dost klesnul. Moje tvoje v rodině fakt neřešíme a nepřipadá mi to úplně ok, tím spíš když spolu chcete dítě. Mimochodem v momentě kdy byste se vzali, tak peníze z pronájmu jdou do SJM, takže si to stejně budete splácet vzájemně. V běžných rodinách jsou to často do jisté míry společné peníze nezávisle na svatbě.

Pokud bych za každou cenu chtěla zůstat s takovým člověkem, zvážila bych možnost pronajmutí obou a vzít si něco společného, abyste na tom teda byli stejně. Asi záleží co od toho vztahu očekáváš a jak si to společné soužití představuješ.

Vlastně abych byla úplně upřímná, s takovým chlapem bych si dítě nepořídila. Ono už jenom to jak to bude vypadat na RD… to si z 5 - 7 tis. rodičáku taky budeš 13 tis. platit sama? Nebo to ti teda milostivě něco dá, jakože „chůvě jeho dítěte“? :nevim:

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 05.03.19 10:39

Osobně bych neměla dítě s někým, kdo tak zuřivě řeší moje a tvoje. Partner mi kdysi řekl, že by ho hanba fackovala, aby své ženě počítal jídlo, energie atd… My máme společné, nejsme spolubydlící.

Netopýr1
Zasloužilá kecalka 910 příspěvků 05.03.19 10:39

Ne, pokud by se pronajal jeho dům, tak bych z toho chtěla půlku, aby se zaplatila i moje hypotéka. To je pěkné vycurany, zůstat u tebe v baráku, jemu zaplatí hypotéku pronájem a ty si ji budeš platit sama? 8o nebo to chápu špatně?

Králičice
Extra třída :D 13356 příspěvků 05.03.19 10:41

Hlavně doporučuji nejprve svatbu a až pak dítě (i když na to se asi neptáš :-) ). Jde o to, že tobě během RD značně klesne příjem - budeš mít na to platit i pak hypotéku? Jak je to s platbou dalších položek, když budeš na RD? Tohle je potřeba promyslet..

bibi88
Zasloužilá kecalka 619 příspěvků 05.03.19 10:41

@Nimie :palec: souhlas.

drakulova.stara
Stálice 95 příspěvků 05.03.19 10:42

No mě to nějak nevychází. On pronajme svůj dům a hypotéku mu zaplatí pronájem, tím pádem je s výdaji za bydlení na nule a ty budeš platit každej měsíc za svůj barák, kde budete bydlet oba 13 tis?

No dobře to má vymyšlený :) Ale tak jasně, určitě to není kvůli penězům - tvůj dům je větší. Zajímalo by mě jak by reagoval, že by sis prosazovala, že budete v tomhle modelu bydlet v menším u něj :)

Nimie
Nadpozemská drbna 27797 příspěvků 05.03.19 10:42

@Lalelale @Netopýr1 :palec: přesně…
@Netopýr1 podle mě to bohužel nechápeš špatně.

Lalelale
Závislačka 4104 příspěvků 05.03.19 10:43

@Nimie naprostý souhlas. Nežila bych s takovým, natož s ním mít dítě. Aby zakladatelka nebyla další z žen, co sem budou psát o tom, že z rodičáku nemají na jídlo, protože chlap jim peníze nedá, vždyť vydělává on.

AstraG
Závislačka 4462 příspěvků 05.03.19 10:44

Záleží jak moc spolu vidíte budoucnost. Chcete dítě - tj chcete být tedy rodina? Společný majetek? U nás to funguje tak, že máme společný dům i majetek. Pokud by se jeho dům pronajímal a splatil by se tím jeho dluh, chtěla bych příspěvěk i na můj dům, aby se dluh umořil co nejdřív. To by ale jako tvůj životní partner a třeba i otec vašich dětí měl navrhnout sám. Nebo on s tebou snad do budoucna nepočítá? Že si chce syslit na svojí hromádce a nechce investovat do rodiny?

Nimie
Nadpozemská drbna 27797 příspěvků 05.03.19 10:45

@vrrtulka ono hlavně už jenom tím, že mu umožníš bydlet u tebe a podělit to půlkou mu „platíš“ hypotéku, protože mu umožňuješ to pronajmout a vydělat na tom.

Nimie
Nadpozemská drbna 27797 příspěvků 05.03.19 10:46

@Lalelale já si v takových případech vždycky říkám, jestli ti chlapi vůbec vnímají ten pár jako rodinu nebo prostě… spolubydlící a hotovo.

vrrtulka
Povídálka 22 příspěvků 05.03.19 10:48

Kdyz bych šla na RD, tak by pry platil vse, co by bylo potreba, co bych nezvladala. Jiz jedno dite mam, na ktere mam alimenty 3tis, jsem rozvedena - on, ale neni duvod rozvodu. Kazdopadne sem byla zvykla, ze jsem chodila do prace i s malou - ta ma ted 3 roky, do toho postavila dum a pak se rozvedla. Takze si spis myslim, ze vi, ze sem samostatna, ale zas kdyz bych ted mela mit dite, tak bych chtela, abych mohla zustat alespon 2 roky doma…

Lama Lama
Hvězda diskuse 51821 příspěvků 05.03.19 10:49
@vrrtulka píše:
Ahojky všem.
S partnerem máme každý barák, na každý máme hypotéku (cca 13tis mesícne kazdý).
Chceme se posunout dál a přemýšlíme o pronájmu jednoho. Ale…
  1. přítel nechce, abychom jeden druhému platili hypotéku

2)když se pronajme jeho dům, tak si z toho zaplatí hypotéku a já si budu platit svoji, mě na hypotéku nedá nic - to samé chce, aby to bylo i v přípdadě, že kdyby se pronajal můj dům.

1. můj dům je větší, tak spís chceme zůstat v nem

4)chtěli bychom spolu mimčo

Jak byste to řešili? Co pronajmout a rozdelit peníze? Nebo má přítel pravdu a kazdý at si platíme svoje a kdyz se jedno pronajme tak neresit nic a prispivat tomu druhemu jen na sluzby a jidlo?

Děkuji za rady

To se tu řeší furt dokola a stejně jsou dva tábory. Mě přijde nefér, že jednomu se splácí hypotéka a druhy to táhne sám. Pokud by mi nechtěl splacet hypotéku, nevidím nic jednoduššího, než se nastěhovat k němu, pronajmout svoje a uvidíš, jestli přehodnotit postoj.
U společného mimca je pro mě možné jen dvě reseni- všechny penize na jednu hromadu, z té zaplatit obě hypotéky a o zbyde je společné. Oddělené jen v případě, že budete na rodicaku na půl. A i to mi přijde moc hrabání na svém pisecku.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama