Dva gestační váčky - jak může proběhnout ztráta jednoho z nich?

7
26.11.19 20:02

Dva gestační váčky - jak může proběhnout ztráta jednoho z nich?

Dobrý den,

máte někdo zkušenosti s tím, jak probíhá ztráta jednoho gestačního váčku ze dvou? Byla jsem dnes u gynekoložky a ta mi říkala, že jsou v děloze dva gestační váčky a že většinou se vyvine jen jedno. Tak by mě zajímalo, jakým způsobem to jedno zaniká. Zde jsem našla v některých příspěvcích, že se vstřebá, ale zajímalo by mě, jestli třeba i odejde menstruačním krvácením? Jsem totiž po sponntáním potratu - zamlklém těhotenství a proto mám strach, zda se to tentokrát povede a nechtěla bych být vyplašená, kdybych začala krvácet a mohlo by to třeba znamenat, že odchází jen ten jeden gestační váček a ten druhý třeba zůstává. Jinak nevím, zda to dobře dopadne, protože pociťuji podobný druh bolení uvnitř jako při minulém nepodařeném těhotenství, také jsem dva dny špinila a na UTZ to odpovídá 5+0 a dle poslední MS by to mělo být 5+2. To nevydařené těhotenství také skončilo v podobném čase a dál se nevyvíjelo. Ale třeba to dobře dopadne… Každopádně děkuji moc za případné zkušenosti a odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20095
26.11.19 20:16

Většinou se vstřebá, někdy se udělá hematom a přijde slabé krvácení. Menzes opravdu nedostaneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
53249
26.11.19 20:47

Většinou to ani nepocítíš - to prosperující těhotenství udrží hladinu hormonů tak vysokou, že ke krvácení nedochází, ten neprosperující váček s embrem se prostě vstřebá a nepoznáš to na sobě. Říká se tomu syndrom mizejícího dvojčete. Ale furt máš solidní šanci, že se bude dařit oběma, každý z nich má cca 20% šanci, že zanikne. Jinak dva dny rozdílu na ultrazvuku jsou nic, tam to lítá týden sem, týden tam, rovněž všelijaké tlaky v podbřišku jsou běžné, tím bych se neznepokojovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.11.19 13:24

Děkuju vám moc za odpovědi :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
27.11.19 14:57

Ahoj, měla jsem to na začátku stejné, do další kontroly se proste jeden vacek vytratil, zadne krvácení nebo potíže s tím spojené jsem neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7
27.11.19 17:01

Díky Leno za zkušenost :-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
621
27.11.19 18:39
@Spring123 píše: