Dva kluci a třetí holka - jak spolu vychází

1324
6.7.21 20:20

Dva kluci a třetí holka - jak spolu vychází

Ahoj, zajímalo by mě, kdo má dva kluky a pak se narodila holka, tak jaké to bylo. Jak ji kluci přijali, jak spolu postupem času vycházeli, jestli ségru nějak neodstrkovali. Pak mě zajímá, jestli to ovlivnilo i s čím si holka hraje.. například, že nechtěla panenky, ale to co mají kluci, tedy auta, lego atd. Napište prosím jakékoli své poznatky :) Jinak my máme kluky 4r a 1r a za chvíli přibude právě holčička.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6989
6.7.21 20:24

Mám dva kluky 9 a 6 a třetí se narodila holčička nyní 2 roky.
A absolutně v pohodě. Taky jsem měla strach, že pojede vlnu lega autíček a pod.
Střídá to… někdy jí berou panenky jindy si i zahraje s autíčky.
Každopádně vychází spolu všechni tři krásně. Záleží jak to máš se svými kluky nastavené, ale u nás si hrají všichni a když né tak si každý zaleze do toho svého a má klid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2025
6.7.21 20:46

Naši kluci mají 6 a 4, holka z chvíli 2. Oni jsou skoro siamsky, ale ségru zbožňujou oba. Straší ji hlídá, mladší zase učí blbiny. Nejčastěji si zatím hrají kluci spolu a ona sama nebo se mnou, ale to bude spíš věkem, než pohlavím. Až doroste a bude chápat jejich hry, bude si hrát s nimi. Už teď ji chtějí pořád zapojovat a rozciluji se, že to nechápe nebo dělá jinak. A malá si nejraději hraje se zviratkama a panackama. Ale taky lego, auta, kreslení.. panenku a kočárek má, ale nezájem. Nicméně ani toto nemusí být ovlivněné bratrama, oni si s tím hráli víc než ona, ale madam nic. A co, vždyť je jedno, s čím si hraje, ne? Tak za rok už budou skvělá parta. A už teď vnímám tu výhodu, že když se dva nedohodnou, pořád mají toho třetího, kterej je buď dá dohromady nebo se kterým se dá hrát, když jsem nastvanej na bráchu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
6.7.21 20:58

Mam 4 holky, takze ohledne vztahu nevim. Ale holka muze nesnaset panenky a mit rada tanky, vrtulniky a Lego i bez bratru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
397
6.7.21 21:00

Ja to napisu z pohledu ne matky, ale te treti holky, mam dva starsi bratry. Starsi bratr me mel hrozne rad, rad me ucil dobry veci i blbosti, ucil se se mnou pak do skoly, nosil mi porad darecky a chranil me. S mladsim bratrem jsme vzdycky tak nejak jiskrili, odstrkoval me jako malou a stvali jsme se navzajem, ja mu pak delala i naschvaly, hlavne v puberte to teda byla divocina. Ted jsme da se rict ctyricatnici a vychazime asi normalne. Jinak jsem si jako mala hrala hlavne s auticky, panenky mi prisly strasidelny, umela jsem docela slusne flusat a bavil me fotbal, ale rozhodne me to do zivota nikterak nepoznamenalo ve zlem, myslim ze vsechno je v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18917
6.7.21 21:41

Dcera si hraje spis s panenkami, Lego, kuchynka, kresleni. Ale brachove jsou uz starsi tedy o dost. Ten mladsi s ni obcas blbne, s hrackama uz ne, ale chodi spolu na trampolinu, delaji blbosti a hlavne ji naucil hlasite brkat. :roll: A uz mluvi o tom, ze chce hrat fotbal, potoze jsme parkrat spolu byli na treninku brachy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12761
6.7.21 21:47

Hodne zalezi, jak moc pecovaci kluci jsou.
Muze to byt princeznicka, ktera pak trochu narazi na realitu ;). Ne, to nevadi.
Hrat si bude s tim, co mate doma. Miminkovske hracky budou trochu out.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
7.7.21 16:11
@Jannys píše:
Mám dva kluky 9 a 6 a třetí se narodila holčička nyní 2 roky.
A absolutně v pohodě. Taky jsem měla strach, že pojede vlnu lega autíček a pod.
Střídá to… někdy jí berou panenky jindy si i zahraje s autíčky.
Každopádně vychází spolu všechni tři krásně. Záleží jak to máš se svými kluky nastavené, ale u nás si hrají všichni a když né tak si každý zaleze do toho svého a má klid.

No já se právě těším na to, že to bude změna. Starší syn si taky u babičky hraje s barbínama nebo jezdí s kočárkem, takže ten bude mít určitě radost až to bude i u nás doma :-) Jinak zatím si kluci spolu vyloženě ještě tak nevyhrají. Rádi jsou ve své blízkosti, ale někdy je každý v jiné místnosti a vystačí si. Teď je to spíš takový boj o hračky, protože oba chtějí to, co má ten druhý. No tak uvidíme, jak to bude až budou všichni starší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
7.7.21 16:13
@Janča6 píše:
Mam 4 holky, takze ohledne vztahu nevim. Ale holka muze nesnaset panenky a mit rada tanky, vrtulniky a Lego i bez bratru.

To je pravda a vím, že na tom s čím si hraje tolik nezáleží. Ale já se těším, že konečně budu moct nakupovat i holčičí hračky, tak uvidíme, zda budou mít úspěch :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3798
7.7.21 16:15

Mám syna 6 let, dcerku 4 roky a syna 2 roky. Dcerka je někdy víc kluk - tvrdohlavá a prudká, s kluky se hlavně v dobrém pere, z hraček ji baví mašinky a auta. Panenky moc ne, i když jednu s kočárkem samozřejmě má a tak jednou týdně si na ni vzpomene a lahvičkou nakrmi a dá zase spát do kočárku :D

Prostě k těm klukům parádně pasuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
7.7.21 16:24
@Lucie_Sx píše:
Hodne zalezi, jak moc pecovaci kluci jsou.
Muze to byt princeznicka, ktera pak trochu narazi na realitu ;). Ne, to nevadi.
Hrat si bude s tim, co mate doma. Miminkovske hracky budou trochu out.

No ten čtyřleťák je takový gentleman :-) rád dává kytky (učitelkám ve školce občas nějakou utrhne nebo kamarádce když jsme na procházce), pomáhá mi vstávat z postele nebo z auta když mám to bříško. Na bráchu je teda zatím tak půl na půl. Někdy by ho umačkal a jindy do něj strká. Je fakt, že s holkama si vždycky víc rozuměl, s klukama je soutěživější a občas jim dělá naschvály. I teď říkal, že by rád sestřičku, tak snad si to vše sedne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
558
7.7.21 18:02
@Andrejka13 píše:
Ahoj, zajímalo by mě, kdo má dva kluky a pak se narodila holka, tak jaké to bylo. Jak ji kluci přijali, jak spolu postupem času vycházeli, jestli ségru nějak neodstrkovali. Pak mě zajímá, jestli to ovlivnilo i s čím si holka hraje.. například, že nechtěla panenky, ale to co mají kluci, tedy auta, lego atd. Napište prosím jakékoli své poznatky :) Jinak my máme kluky 4r a 1r a za chvíli přibude právě holčička.

Ahoj, my máme kluky čtyři, skoro 18,skoro 14 a dvojcátka 2 roky. Mezi nima je holčička 8l. No takhle ti to řeknu, od pohledu princezna s krasnyma dlouhyma vlasama, uvnitř čert, že strčí do kapsy všechny kluky. Ven nebo do školy jde nacancana, domu přijde samej skrabanec, samá modrina, semtam něco rozlehlé a čistá nepřišla ještě nikdy. Kočárek a panenky rada neměla, za to auta, autodràhy, nerfky a lego ano. Je to naše opice, co je víc na stromě než na zemi, ráda se ze srandy pere, at už venku s kamarády, s bratry a nejraději s tátou. Chodí na judo a chce být vojanda. Ale je to povahou, ona měla být kluk. Starší kluci v jejím věku, byli víc holčičí než dcerka, neměli takto vyhraněné klucici zájmy. Mladším klukům jsme teď vytáhli ze sklepa kočárek a jak si vyhrajou, to dcerka nikdy :mrgreen:. No byla bych ráda za jednu princeznu, užila bych si to. No už jsem si zvykla, že to asi neklapne :mrgreen:. Jinak i přesto jaký je to čertík, pro malé i velké kluky je to princezna. A nejvíc pro taťku. A to si zase ráda užívá :D.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6989
7.7.21 19:21

@Andrejka13 určitě si to sedne.
Já se taky těšila, že to bude po takové době konečně jiné. A je to pravda panenky, barbinky, koníčci, domečky atd. u nás prostě frčí.
Když má i ten mladší kluk náladu tak si hraje se svojí ségrou na rodinu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat