Dva rodičovské příspěvky v jedné domácnosti?

38
25.5.20 08:36

Dva rodičovské příspěvky v jedné domácnosti ?

Ahoj maminky dřív než mě budete kritizovat jak sem vypočítává na dávky atd. tak napíšu o co vlastně jde. Ve zkratce před rokem jsme si osvojili holčičku dnes má rok a půl a na to se loni v listopadu narodila její sestřička nejprve jsme si říkali že to nezvládneme ale pohled na ni byla láska na první pohled takže jsme šli do toho :) máme dvě úžasné slečny po 8 letech snažení a ivf, iui 7 potratů atd atd atd jsme měli dvě úžasné děti se statusem že jsem neplodná z neznámých příčin. Dnes jsem ve 4 měsíci těhotenství a finanční stránka u třech děti takto po sobě bude asi minimální. Moje otázka je zda myslíte že by bylo možné pobírat dva rodičovské příspěvky tedy já mám holčičky jen na sebe manžel ne, tudíž jsou jen v mé péči a pobírám jeden rodicak a když bych dala narozené dítě do péče otci (manželovi )a byl by mateřské on myslíte že by nárok na mateřskou u předchozí holčičky zanikl i tak? Pokud bych žádala rodicak já zanikl by na maličkou a jinak by měla nárok další 3 roky Ale s dalším dítětem by na malou zanikl a pobírala bych jednu částku ve stejné výši na 3 kojence (kdo tohle vymyslel!) :roll: třeba se tu najde někdo kdo poradí zda by to šlo a ano jsem vypočítává chci pro děti víc manžel samozřejmě pracuje! Ale představa 3 krát pleny 3krat výživa nepočítám oblečení atd atd atd nepobiram žádný jiný příspěvek na péči a pod. jen rodičovský příspěvek. děkuji předem za kritizování a snad přijde i odpověď která pomůže :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

182
25.5.20 08:40

Doberte částku tak, že si to navýšíte na maximum co můžete, respektive ten kdo měl větší plat. Pak začnete pobírat ten an který mate nárok, jinak budete muset vracet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3475
25.5.20 08:41

Muzete mit jen jeden rodicak, na nejmladsi dite. Holt jste na to meli myslet drive nez jste si poridili 3 deti…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3839
25.5.20 08:42

Taknpokud jste manželé, tak snad neproběhla žádné svěření do péče jen jednomu z vás, ne? Osvojenou holčičku jste si taky osvojili společně, ne jen ty. Jestliže jste manželé, obě holky a i to třetí dítě mají a bude mít otce v RL. A RP lze pobírat jen na nejmladší dítě v rodině, takže ne, takovéto machinace vám neprojdou. Snad leda byste se rozvedli a nechali si děti různé svěřit do péče, každý nějaké. Místo vymýšlení blbosti si teď rodicak zvedni na nejvyšší možnou částku, ať ho vyčerpat co nejvíc. A pokud finančně nevyjdete, najdi si práci z domu nebo manžel brigádu. A používejte antikoncepci. Evidentně neplodna nejsi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1808
25.5.20 08:43

Jste jedna rodina. Jak to, ze nema manzel vlastni dite v peci? To je nejake divne, ne?
Jinak jedna domacnost = jeden RP.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2559
25.5.20 08:44

Hamty hamty. Ne fakt nemůžeš pobírat víc rodicaku, holt 3 děti už se finančně projeví.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40323
25.5.20 08:49

@Lucky1602 pletes si pojmy. Materska dovolena je volno od zamestnavatele. Ty nyni pobiras socialni davku rodicovsky prispevek, ten je mozno pobirat pouze na nejmladsi dite v rodine.
Deti mate ve spolecne peci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
428
25.5.20 08:52

Myslím si, že takhle to opravdu nejde. Jak byste ošidili trvalý pobyt? Tvůj muž by papírově bydlel jinde, novorozené dítě taky?

Jak bys obhájila před úřady, že novorozeně „dáváš pryč“?

Navrhuju navýšit rodičák, co nejvíc to půjde. Dalším dítětem vám poskočí slevy na dani. Plus možná budete moci brát příspěvek na bydlení.

Největší výdaj budou plenky a jídlo, ale i to lze řešit jinak, než podvodem při „uspořádání rodiny“ kvůli rodičovskému příspěvku. Existují např. sbírkové banky, kde potřeby pro malinké děti poskytují…

Držím palce, ať se dobře rozhodnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2344
25.5.20 08:54

Bohužel jediná možnost je maximálně navýšit nynější částku, ať se vybere co nejvíce. Jak se dítě narodí, tak ukončit pobírání aktuálního RP a nahlásit začátek RP na novorozence. Manžel si bude muset najít brigádu, ty můžeš pracovat z domu. Domluv si na gyndě ochranu, evidentně děti mít můžeš. Pamatuju podobný případ měla mamka v MŠ, manželé se po adopci 3 dětí dočkali vlastního. Bohužel nikdo vám navíc nic nedá, holčičky jste si osvojili s mužem dobrovolně :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3689
25.5.20 09:00

U rodicaku to opravdu nejde. A moc nerozumim jak muzes mit osvojene deti jen ty kdyz mas manzela. Jinak se spíš zeptej na socialce jestli by jste dosáhli ještě na nějaké jiné příspěvky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
742
25.5.20 09:01

Zvedni si rodičak na nejvyšší možnou částku a vycerpej ho co nejvíc, dokud můžeš.

Taky jsme to řešili, první a druhé dítě jsou od sebe dva roky, rodičak na první jsem měla na tří roky a tehdy byly takovém podmínky, že nám tam několik desítek tisíc zůstalo nevybranych.

Druhé a třetí jsou rok a půl, ale podmínky už byly jiné a podařilo se nám vybrat před narozením třetího dítěte celou částku.

Naprosto nechápu ty reakce tady. Rodičak na jedno dítě je 300t nebo kolik, rozloženo do několika let. Proč by měla zakladatelka nechat část těch peněz propadnout? Vy byste to udělali?

Co je na tom hamizneho, kdyby ty děti měla dal od sebe, tak nikoho asi nenapadne navrhovat, aby se části rodicaku vzdala ve prospěch státu…

(nemluvě teda o tom, že se stará /bude starat o dvě opuštěné děti)

A zakladatelka, poreste tu antikoncepci, abys ještě nebyla překvapená, když už to jednou šlo, muze to jít kdykoli zas.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2720
25.5.20 09:05

Dávky zrušit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
a12
42330
25.5.20 09:11
@Platanka píše:
Zvedni si rodičak na nejvyšší možnou částku a vycerpej ho co nejvíc, dokud můžeš.

Taky jsme to řešili, první a druhé dítě jsou od sebe dva roky, rodičak na první jsem měla na tří roky a tehdy byly takovém podmínky, že nám tam několik desítek tisíc zůstalo nevybranych.

Druhé a třetí jsou rok a půl, ale podmínky už byly jiné a podařilo se nám vybrat před narozením třetího dítěte celou částku.

Naprosto nechápu ty reakce tady. Rodičak na jedno dítě je 300t nebo kolik, rozloženo do několika let. Proč by měla zakladatelka nechat část těch peněz propadnout? Vy byste to udělali?

Co je na tom hamizneho, kdyby ty děti měla dal od sebe, tak nikoho asi nenapadne navrhovat, aby se části rodicaku vzdala ve prospěch státu…

(nemluvě teda o tom, že se stará /bude starat o dvě opuštěné děti)

A zakladatelka, poreste tu antikoncepci, abys ještě nebyla překvapená, když už to jednou šlo, muze to jít kdykoli zas.

Však ji tu všichni radí ať si částku navýší na maximum at vybere co nejvíc, nikdo ji snad nepsal at to necha propadnout :roll:
Ja nevim jestli si to postrehla, ale zakladatelka se chtěla „vzdát“ svýho dítěte aby mohla pobírat dva rodičáky současně a to teda jako fakt nejde :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5046
25.5.20 09:12

@Platanka Ale vždyť po ní nikdo nechce, aby musela nechat stávající RP propadnout, samozřejmě ať si navýší částku na maximum, nejlépe asi přes manžela, to jí tady bylo navrhnuto víckrát. Zbytek holt nevybere, to se nedá nic dělat, taky mi tam po druhém několik desítek tisíc zůstane. Ty reakce jsou na to, že chce pobírat dva RP najednou. A myslím si, že s možností dalšího těhotenství i počítá, jinak nevím, jak si vysvětlit tu závěrečnou úvahu na téma „jak uživit 3 kojence v rodině z jednoho RP“, když té nejstarší už budou skoro dva, až se nejmladší narodí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8896
25.5.20 09:14
@Platanka píše:

ale tak vždyť tady padly rady navýšit rodičák :nevim: mmch za mne se to nedalo a bylo celkem běžné, že s dalším dítětem prostě nevybrané roky rodičáku propadly, teď to mají matky fajn, že mohou výši rodičáku ovlivňovat :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama