Dva roky po císaři a bolest kolem jizvy po cvičení

2379
20.6.13 22:29

Dva roky po císaři a bolest kolem jizvy po cvičení..

Zdravím všechny maminky,

nemáte některá zkušenost s bolestí okolí jizvy a spodních břišních svalů později po císaři? Jsem dva roky po císaři a teď jsem začala cvičit více „silové“ sporty, fitbox, posilování problémových partií apod. Ovšem hned po první lekci mě začalo kolem jizvy dost bolet.. například i když jdu na wc a tlačím při čůrání.. břišní svaly mi vždy docela dobře fungovaly, neměla jsem problém se sklapovačkami apod. Teď ale nemůžu „zatnout“ ty spodní břišní svaly a tudiž i obyčejné sedylehy mi dají zabrat, „nevytáhnu“ se do sedu.. :think: Může to být tím, že to je jen zkrátka namožené nebo mám běžet k dr?

Děkuji za názory. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17297
20.6.13 22:31

Mně nešly zatnou bř. svaly, když jsem měla velký rozestup svalů. Zjisti si to u nějaké rehabilitační sestry či dr. :think:

Jizvu jsem dost cítila, když jsem si vyzkoušela jednou vibrastation :roll:, to jsem myslela, že se mi rozpadne břicho a spodek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
20.6.13 23:12

Vidíš, to máš pravdu.. byla jsem předtím na solárku s vibrační plošinou a když jsem se to naplno spustilo, tak jsem se bála, že mi to „uvnitř praskne“.
Dá se takový rozestup poznat okem? Břicho mám normální, celkem plochý, celistvý.. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.6.13 03:37

Ještě je možnost, ze ta jizva pně. Je na to výborně si to mazat San activem z justu. Je elektrolyticky - obnovuje nervová spojeni. http://www.just.cz/…e_more/k5172 mrkni na to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17297
21.6.13 06:24

@eifos když si lehneš na záda s nataž. nohama, zvedneš hlavu, zatneš svaly a nahmatáš nad pupíkem díru, tak máš rozestup. Jestli nic, tak jsou svaly u sebe.

Nevím, jestli jsi už po porodu cvičila něco jiného, ale je dobré začít šikmými svaly a poté přidat přímé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2379
21.6.13 09:13

Po porodu jsem akorát chodila na zumbu a tančit. To mi nevadilo, nebolelo nic.
Díky, jdu zkusit ti hmatání :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17297
21.6.13 10:56

@eifos Když si nebudeš jistá, nech to zkouknout dr. či rehabkou ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5454
30.3.14 20:01

Oživuju a snad mi někdo poradí, jsem po sekci dva a půl roku a mam problémy s jizvou a to dost nepříjemný, ani cvičit mi nejde, protože mě do týdne jizva chytne, a pak lezu v předklonu další dva, než se zklidní… před dvěma týdny jsem byla s malou ve špitále a tahal jsem jí na ruce den po narkoze a do teď mě tak bolí jizva na jedný straně, takový řezání jakoby zevnitř, pálení, štípání, ani kalhotky na tom mít nemůžu a bolí to fakt dnem i nocí stejně..druhá strana v pohodě, ale ta jedna.. strašně trpim..je na to nějaká mast hojící nebo rovnou gynda? děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3176
30.3.14 20:10

Osobně bych šla na gyndu rovnou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5454
30.3.14 20:58

Asi to tak dopadne :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
196
30.3.14 21:06

Taky bych šla hned na kontrolu, protože moje jizva jakoby ani nebyla i následná necitlivost zmizela po půl roce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
30.3.14 21:23

Jsem 4 roky po sc. I dnes mě jizva občas šíleně začně pálit a občas i bolí v místě kde byl zánět (praskl mi vnitřní steh) Když mám ms, tahám těžké nebo je velká změna počasí tak to šťípe, někdy bolí, tahá to a škube v tom. Navíc mám srůsty takže cvičení taky bolí, ale méně, tak se už přes to přenesu a neřeším to, časem jsem si na to zvykla. Dr mi nabízel laparku na odstranění srůstů, ale kdybych se náhodou někdy rozhodla pro další dítko tak je to teď zbytečné - a to že bych měla další viditelnou jizvu hned pod pupíkem mě taky k zákroku neláká

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
795
30.3.14 21:30

@klarisk můžu se zeptat, jak ti zjistili ty srůsty?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
459
30.3.14 21:41

Mě je zjistila fyzioterapeutka co vedla i cvičenía dr to potvrdil - asi se to pozná tedy pohmatem, už se nepamatuji zda dělal i utz. Stěžovala jsem si i na každé další kontrole u gynekologa a prý se to někdy stává, pokud mě to činí potíže tak mám jít na to odstranění srůstů. Ale je fakt, že sama cítím při určitých pohybech že to pne hodně takže námaha (cvičení) to vlasně dráždí až do několika hodinové či několikadenní bolesti v případě velké námahy:(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5454
30.3.14 22:52

No na ty srůsty mam podezření taky, ale chceme další a do odstranění se mi nechce zatim tudíž, ale mam to místo tak citlivý, že se mi zvedá kufr :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat