Dva týdny do porodu a žádné vážení miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ZoufalkaJ
Kecalka 111 příspěvků 18.06.19 10:37
Dva týdny do porodu a žádné vážení miminka

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat jestli je tohle běžné. Mám dva týdny do porodu, minulou kontrolu mi doktorka řekla, že tak orientačně zvážíme miminko jak bude velké. Týden pryč já přišla z kontroly a žádné vážení nebylo. Když jsem jí říkala, co váha toho miminka jak jsem se domluvily, tak se mi koukla na břicho a řekla, že bude malé. Jak tohle doktorka vůbec bez kontroly může říct? Jde mi o to… mám pouze 152cm a celou dobu říkaly, že malého musíme hlídat aby nebyl velký, jinak musím na císaře. Najednou se ale hlídat nic nemusí? Jsem z toho docela vykulená a mám strach aby to při porodu nedopadlo špatně. Jinak vůbec nemám připravené porodní cesty, že je miminko pořád nahoře a mám mu začít domlouvat a chodit. Jenže já jsem na nohách od rána do večera (stavíme barák + denně chodím s kámoškou ven nebo se psem) nevím co mám dělat pro to aby malej začal sestupovat dolů. Máte nějaké rady co Vám pomohlo? Děkuji za názory :srdce:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
chaela
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 2 inzeráty 18.06.19 10:41

Mně naměřili malou pánev a taky strávili císařem při větší velikosti mimina. Nakonec mi ani u jednoho nikdo nic nemeril. Ani nedělali odhad porodní váhy podle utz z 30tt. Ale předpokládám, že kdyby na tom 30tt bylo mimino nějak hodně velký, řešili by to. Pokud je v normě, asi není potřeba pořád přeměřovat.

1mila2
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 18.06.19 10:43

Kamaradka rodila se 150cm synka pres 4kg. A zmakla to, proste musela. Nikoho nezajimalo, ze ona je drobek.
To vazeni je mooooc orientacni. Ja mela mit synka zase malyho, odhad asi tyden pred porodem byl 3150g, a narodil se 3790g.

Aduš8
Kelišová 5241 příspěvků 18.06.19 10:47

Váha miminka je prostě odhad, je to +-500g…

ZoufalkaJ
Kecalka 111 příspěvků 18.06.19 10:49

Já vím že je to jenom odhad, ale celou dobu mě vlastně strašily a najednou se nic neřeší. No budu doufat, že malej bude tak akorát a jinak se to zvládne. A máte holky nějaké rady jak miminku pomoc? Myslím si, že je to stejně jedno, protože si to tělo a miminko zařídí samo, ale pokud máte nějaké rady, tak budu moc ráda

Ravedd
Zasloužilá kecalka 875 příspěvků 18.06.19 10:50

To vážení není zrovna přesný. První dcera odhad jednoho dr 3500, odhad druhyho dr prý možná bude na inkubátor protože bude mít min než 2500 narozena s váhou 2880g, u druhé dcery odhad že bude velká cca 4 kila a narodila se s váhou 3110g takže ty odhady bych brala s rezervou

Michaela02993
Závislačka 4035 příspěvků 18.06.19 10:50

Odhad váhy je orientační :) a to že máš 2 týdny do porodu musí znamenat že máš mít připravené porodní cesty a miminko musí sestoupit dolů? To přijde o to se neboj a bude to tak rychlé že si toho ani sama nevšimneš ;)

Šáruší
Závislačka 3594 příspěvků 18.06.19 10:54

Mně nikdo ani v jednom těhotenství dítě nevážil, ani nedělal odhad. Rodila jsem čtyřkilové a v pohodě. Pánev máš v pohodě, ne? Tak se nestresuj dopředu. A sva týdny do porodu znamená klidně ještě 4 týdny. Do 42+00tt je to ještě stále fyziologický termín porodu, i když doktoři pak už v tom 42. rádi vyvolávají pro jistotu. Takže to také nic neznamená, dítě sestoupí a porodní cesty se připraví klidně za jeden den.

kve-tinka
Kelišová 5187 příspěvků 2 inzeráty 18.06.19 11:05

:hug: mě doktor ve 32tt řekl, že dítě je podle hlavičky na 14 napřed, tod vše. :mrgreen: Ani mi nechtěl potvrdit pohlaví z velkého USG, které dělalo jiné pracoviště. Termín mám v pondělí a už teď mám strach, co tam mám za macka :mrgreen: Zítra mám poradnu už v porodnici, tam mi nějaký odhad řeknou, i když hlava už je napasovaná úplně dole. První syn, měl odhad přes 4kg, narodil se vyvolávaně 40+4 s 3350g ;)

ovetru
Povídálka 43 příspěvků 18.06.19 11:18

Mne take odhad nikdo pred porodem nedelal (merim 158cm), mela jsem obrovske bricho a pak z toho byl akutni cisar pro nepostupujici porod, dite velke 4200g s nadprumerne velkou hlavickou. U druheho ditete jsem se ho v poradne dozadovala razantneji (s odkazem na prvni dite) a nikdo mi nic nerekl a vyhovel. A nevim, jak to meri jinde, ale ja jsem mela odhad presny +-100g.
Nechci strasit, ale tot ma zkusenost.

LilyJane
Kecalka 238 příspěvků 18.06.19 11:23

Zrovna včera mi doktorka dělala odhad - příští týden mám termín. A řekla, že tím, že hlavička už je hodně dole, tak ten odhad bude opravdu „od oka“, protože se to dost špatně měří.
Když mi dělali první odhad někdy v 29 týdnu, tak to doktor taky měřil na vícekrát, protože malý ležel trošku šikmo - ukliknutím o kousíček hned naskočilo o dost víc nebo méně :)
Takže odhad závisí na tom, jak dítě leží a jak moc je doktor šikovný to přes UZ dobře poměřit. Proto mají některé maminy odhady super přesné a některé totálně mimo.
Podle mě je lepší, když to doktor radši neudělá, než aby tě stresoval naprosto špatným odhadem.

Kriss Tina
Extra třída :D 11075 příspěvků 18.06.19 11:34

Ono to vážení je stejně jenom orientační, mě na každej kontrole třeba řekla něco jinyho, jednou byl moc velký, jednou moc malý, nakonec se narodil před termínem úplně akorát :roll: kámošky to měly zas naopak jednej řekli že je mimčo akorát, malá byla dlouhá, ale nakonec ji přišli na to, že ji spatne vyživuje placenta a malá byla hrozně vyhubla. A druhej zas řekli že je mimčo akorát spíš menší a nakonec rodila obrika přes 4 kila, taky nebyla nijak vysoká, akorát v tehotenstvi vic přibrala, a musela to zvládnout…

Rive
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 18.06.19 11:36

Hele, já jsem 41tt a žádná připravenost k porodu. Měla jsem to tak už 2×.
Vždycky na kontrolách totálně nepřipravená na porod a pak šup šup a děcko bylo venku.
A odhady bych brala s rezervou. :nevim:
Důležitější než tvoje výška je to, jakou polohu při porodu zvolíš, při porodu na zádech je pánev o 30% užší a navíc tlačíš proti gravitaci…

Kajka9
Kelišová 5092 příspěvků 18.06.19 11:40

@ZoufalkaJ ono nezáleží tak na velikosti miminka jako na pánvi… já měla úzkou pánev a i tak mě nechali rodit přirozeně :zed: :zed: :zed: :zed: :zed:..
Nechápu jak ti nemohli dělat odhat.. mě ho dělali v porodnici pak každých 14 dní a každých 14 dní UZ

tulipán
Závislačka 4552 příspěvků 18.06.19 11:58

@ZoufalkaJ Treba vyhlasena porodnice v Podoli tehotnym od nejakeho tydnu nesdeluje umyslne vahovy odhad miminka. Pry aby se nestresovaly predstavami. Ale chapu, proc to resis. Kdyz jsem prisla do porodnice, tak me kazdy z doktoru pichl (doslova) na trech mistech prstem do bricha, zavolali dalsiho a rekli cifru, ktera sedela presne ;).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama