Dva zcela rozdílné pohovory. Co od toho můžu čekat?

Anonymní
10.12.19 19:42

Dva zcela rozdílné pohovory. Co od toho můžu čekat?

Ahoj řeším dost prekérní situaci. Předem upozorňuji že do téhle doby jsem byl pouze na jednom pohovoru na úřad, kde mě chtěli, ale nakonec jsem musel z osobních důvodů odmítnout) průběh v té chvíli byl obdobný jako u pohovoru do práce č.1.

Práce č.1, je přímo v oboru, který jsem vystudoval, mám i praxi a vše co požadovali v inzerátu, jedná se o dost specializovanou a zodpovědnou pozici. Byl jsem pozván na pohovor, vše proběhlo podle mě ok (ale asi jsem mohl být mnohem lepší, lae nervozita udělala svoji práci za mě), paní mi defakto sama v průběhu odpověděla na to na co jsem se chtěl zeptat.
Pak došlo na moje otázky, tak jsem se zeptal jestli nemají ubytovnu pro zaměstnance, že bych toho využil dočasně, do doby než bych si našel nějaký byt (za prací se musím stěhovat) tak mi řekla že se mi poptá na personálním, zda by nějaké prostředky byli schopni uvolnit. Dokonce mi řekla, že tam je jedna paní co dojíždí skoro stejnou vzdálenost jakou to tam mám já.

Ale nakonec měla dvě otázky které mě dosti zaskočily..
Jakou bych si představoval mzdu (sám vůbec netuším kolik se v takové firmě při takovém rozsahu činností bere peněz). Tak jsem řekl nějakou cifru, která je ale podstatně nižší oproti běžné mzdě na té pozici v tom regionu.

Pak se mě ještě ptala zda-li mám ještě rozjednanou nějakou jinou práci. Odpověděl jsem jí, že ano (lhát při prvním setkání jsem nechtěl), že půjdu ještě na jeden pohovor na obdobnou pozici o den později, akorát je tam něco navíc, co bych nemusel u téhle firmy dělat. Slíbila mi, že by se mi do konce týdne ozvali.

Práce č.2 Je to práce spíše mimo obor, ale provázaná s tím co jsem vystudoval, nedělal bych to co bych dělal v práci č.1. Byl sem na tom pohovoru, vše proběhlo ok, pán mě provedl po provozu, a byl se mnou spokojený, tak že mi ihned nabídnul práci.

Hlodá mě teda otázka, jestli je běžné, že by se paní hned při pohovoru chtěla ptát personálního na možnost ubytovacího příspěvku?
A také mě zaskočila ta otázka ohledně práce. Je možné, že by se mnou paní třeba už počítala? Nemohl jsem něco pokazit tím, když jsem řekl, že mám možnost ještě jiné práce?
A co ta mzda, je možné že by mi mohli nabídnout to co jsem si řekl nebo spíše půjdou, k těm penězům, tak aby to bylo přiměřené průměru v regionu?

Jsou tohle běžné otázky a nebo průběhy při pohovorech?

BTW: rozhodování mezi těma dvěma firmama je hodně těžké, každá z nich má specifické plusy a mínusy.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

523
10.12.19 19:59

Mne to pripada celkem bezne. Chybu jsi neudelal tim, zes rekl, ze mas rozjednane i neco dalsiho, ale tim, ze sis rekl o prilis nizky plat. Jestli s tebou pocitaji v prvni firme, nedokazu posoudit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
296
10.12.19 20:02

Řekla bych, že šlo o úplně běžné pohovory. To, že se paní poptá na možnost ubytovacího příspěvku je podle mě normální, nic ti neslibuje a zároveň tě nechce odpálkovat. Asi sama neví, jaké má firma možnosti a třeba to ani nezáleží na ní.

Taky mi přijde úplně normální otázka, jestli máš něco dalšího rozjednaného. Podle mě se tím nepřímo ptá, kolik oni mají času na rozhodnutí, jestli tě přijmout. Pokud vědí, že jim můžeš zdrhnout k jiné firmě, tak si spíš pohnou s verdiktem, takže to je jen dobře, že jsi řekl, že máš něco dalšího, ať o tebe bojují.

Mzda - pokud sis řekl míň, je tu riziko, že ti dají jen tolik, kolik sis řekl. Nebo tě příjemně překvapí a dají ti víc, ale být tebou, říkám si spíš víc (ale samozřejmě zase aby to nebylo úplně mimo).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.12.19 20:08

To není žádná prekérní situace :lol: ale zcela běžný pohovor. Na otázku na plat se ptají snad všude, kde není tabulkový, stejně tak je normální se zeptat na případné další pohovory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5202
11.12.19 16:00

Ty dvě otázky jsou zcela běžné, skoro bych řekla až povinné, ve smyslu, že se bez nich ten pohovor často neobejde.

Dotazem na požadovanou mzdu se zjišťuje to, zda pro ně nejsi moc drahý a zda si tě mohou se svým rozpočtem dovolit. Jak se postupuje v případě, že si řekneš málo a oni mohou dát více a třeba i kolegové mají více…to upřímně nevím, to by vysvětlil asi spíš personalista a může to být všude jiné. Někde ti dají to, co kolegům, někde mohou možná nadšeně využít toho, že sis řekl málo a dát ti tolik, co sis řekl.

Na rozjednanou jinou práci se ptají z organizačních důvodů. Aby mohli případně urychlit svoje rozhodování, nebo naopak se s tebou neukvapovat a počkat, jak ti dopadne pohovor, o kterém ses zmínil…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
13.12.19 15:11

@vulpes
Jak se dá vysvětlit, pokud se potenciální zaměstnavatel do jím vytyčené lhůty neozve? Jde o to, že se musím rozhodnout mezi ním a druhou firmou, ale více mě to táhne k němu.

Nechci udělat takovou tu běžnou prasárničku, že kývnu tomu druhýmu a třeba další den obrátit tím, že to nakonec neberu. Ale na druhou stranu zase nechci přijít o potencionální druhé zaměstnání, pokud by oni neměli zájem. Co by jste udělaly Vy? :roll:

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama