Dva zkrácené úvazky a OČR a PN

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
TeSudička
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 11.08.19 07:11
dva zkracene uvazky a OČR a PN

Ahoj Holky, prosim o radu. Mam zkraceny uvazek (1) a budu si pribirat jeste jeden (2). Nynejsi praci delam 100% z domova, druhou bych musela dochazet do kancelare. A ted mi jde o OCR a PN-nyni nepotrebuji ani jedno, pracuji i nemocna a kdyz mi je opravdu zle, beru si dovolenou, kdyz je nemocna dcerka, rozlozim si to tak, ze delam prevazne vecer. Ale jak by to bylo s tim druhym uvazkem? Muzu mit OCR jen na praci 2 a praci 1 normalne delat? A jak to je s neschopenkou, to by se logicky melo vztahovat na oba uvazky, ze? Pac PN pri HO je docela smesny a hlavne jsem rada, ze to nemusim resit.

Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1266 příspěvků 11.08.19 07:20

Oba dva se resi zvlast.

azaleila
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 44 inzerátů 11.08.19 07:26

Pokud mas dve prace tak PN i OCR muzes mit na obe nebo tez na jednu… zalezi na okolnostech. Napr.se sadrou na noze budes tezko napr. roznaset postu ale sedet u pocitace a neco překládat klidne muzes… zrovna tak pokud telefonujeme z domova muzes se v klidu postarat o dite s anginou… ale tezko ho nechas samotné a pujdes treba na nocni (výpomoc partnera babiček a kamarádů umyslne nezminuju beru v úvahu ze se budes starat jen a pouze Ty sama)

TeSudička
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 11.08.19 07:33

@Cenarius @azaleila aaa, super, moc diky za informace. Ja myslela, ze kdyz jsem prace neschopna, tak je to prace vsude neschopna bez rozdilu. Diky :mavam:

azaleila
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 44 inzerátů 11.08.19 07:40
@TeSudička píše:
@Cenarius @azaleila aaa, super, moc diky za informace. Ja myslela, ze kdyz jsem prace neschopna, tak je to prace vsude neschopna bez rozdilu. Diky :mavam:

To si mysli vic lidi i ja jsem to tak mela… ale vysvětlovala mi to ma ucetni v dobe kdy jsem jako salova sestra mela neschopenku kvuli rizokovemu tehotenstvi a k tomu v te dobe jsem dodelavala překlady odborných textu na web - prave jsem pátrala co a jak… ona mi to takhle vysvetlila ze pro praci ve zdravotnictvi tam překážky jsou ale pro to abych delala neco na počítači ne :wink: jak uz jsem psala zalezi na okolnostech…samozrejme pokud budes ležet v horečkach (ťuk ťuk nechci nic přivolat) budes rada ze jsi rada ale s vodou v kolene vysivat muzes… od nemocného ditete na směny neodejdes ale napr.dort na zakázku upeces… to co jsi Ty napsala si fakt mysli hodne lidi ale je skoda dat se odbyt…naopak je potreba se poptat a resit individuálně :blush: kazdopadne preju at se dari a at PN ani OCR nepotrebujes :*

TeSudička
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 11.08.19 07:45

@azaleila a kdyz bych byla PN praci 2, je potreba to nejak dolozit nebo nahlasit v praci 1? Takhle, jak to popisujes to je naprosto logicke, brala jsem to z hlediska byrokraticke logiky, kde je mozne i nemozne :lol:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 11.08.19 08:01

@TeSudička Pokud tu práci 1 muzes delat, tak nic nehlasis, nikoho nezajímá, ze mas v praci 2 PN. Pokud bys nemohla delat ani jednu tak potrebujes 2 neschopenky.

azaleila
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 44 inzerátů 11.08.19 08:04

Co vim tak ne… ale vis jak to je… úřední šiml… mozna bych zavolala nadřízené nebo do uctarny a rekla jim ze “postu roznaset nebudu protoze mam kotník v sádře ale vysivam dal” jen pro klid duse a svědomí. Ja to tenkrat nikde neoznamovala a nikdo to neresil. A vsichni věděli ze do prace nechodim z duvodu rizikového tehot.ale ze překládám dal. Kdyz to tak po sobe ctu mozna se porad s nekym kdo Ti dela dane… ja pro svou ucetni uváděla ty datumy kdy mi byla vystavena PN.

TeSudička
Zasloužilá kecalka 588 příspěvků 11.08.19 08:06

@j.a.n.i1 @azaleila holky moc diky za rady :mavam:

Lama Lama
Hvězda diskuse 54961 příspěvků 11.08.19 09:17
@azaleila píše:
Pokud mas dve prace tak PN i OCR muzes mit na obe nebo tez na jednu… zalezi na okolnostech. Napr.se sadrou na noze budes tezko napr. roznaset postu ale sedet u pocitace a neco překládat klidne muzes… zrovna tak pokud telefonujeme z domova muzes se v klidu postarat o dite s anginou… ale tezko ho nechas samotné a pujdes treba na nocni (výpomoc partnera babiček a kamarádů umyslne nezminuju beru v úvahu ze se budes starat jen a pouze Ty sama)

No a na tu druhou práci máš vycházky nebo jak se to řeší?

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 11.08.19 09:19
@Lama Lama píše:
No a na tu druhou práci máš vycházky nebo jak se to řeší?

Bud ve vychazkach nebo doma.

Lama Lama
Hvězda diskuse 54961 příspěvků 11.08.19 09:21
@j.a.n.i1 píše:
Bud ve vychazkach nebo doma.

A mám na ty vycházky nárok? (třeba s tou zlomenou rukou)

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67823 příspěvků 11.08.19 09:34
@Lama Lama píše:

Narok, no vychazky urcuje lekar, nicmene u zlomene ruky nevidim duvod proc by je nenapsal. Ale jinak ne, nemas na ne narok z titulu druhe prace.

azaleila
Zasloužilá kecalka 803 příspěvků 44 inzerátů 11.08.19 10:02
@Lama Lama píše:

Na vychazky narok urcite je. A tu druhou praci musis delat tehdy a tak abys neporušovala léčebny rezim…

Váš příspěvek
Reklama