Dvakrát zamlklé těhotenství a co mě čeká ještě dál?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 14:29
Dvakrát zamlklé těhotenství a co mě čeká ještě dál?

Ahoj holky. Jdu si k vám takzvaně pobrecet:(… Moje první těhotenství a naprosto nečekané bylo 3 roky zpět a hned se zjistilo, že je zamlklé. Byla revize. Tak nějak jsem se z toho otřepala a žila dal. Teď mám jiného partrena a rozhodli jsme se, že je už čas na miminko. Nemuseli jsme se ani moc snažit. V podstatě druhý měsíc na mě vykoukly dvě čárky. Byla jsem šťastná. Byla jsem strašně unavená a ikdyz jsem nezvracela, bylo mi špatně. Předpokládala jsem tedy, že je těhotenství v pořádku, protože v tom předešlém jsem nic takového neměla. První kontrola byla v pořádku, jen mi doktorka řekla, že jsme o něco mladší. A na další kontrole se zjistilo, že se těhotenství nevyvíjí. A na další kontrole se už rozpadalo. Momentálně čekám na samovolny potrat. Revizi bych se ráda vyhla. Doktorka mi pak bude dělat nějaké testy vzhledem k tomu, že už je to podruhé. Nicméně… Jsem z toho psychicky hrozně špatná. Mám pocit, že jsem jako žena selhala a nedokáži ani donosit dítě. Přítel chce ve snažení potom pokračovat a já samozřejmě taky, ale mám hrozný strach, že se to bude zase opakovat:( Představa, že příští těhotenství bude v pořádku je pro mě tak hrozne nereálná:( Vím, že to mohla být jen náhoda a už se to nemusí opakovat, ale ten strach:( nevím, co s tím mám dělat:( Prosím o anonymní příspěvek… Chodí sem lidi, kteří mě znají a je to pro mě intimní téma.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Markéta N.V.
Kecalka 475 příspěvků 15.04.19 14:46

Mam 3,5 roku syna.. S nim tehu ukazkove od zacatku do konce.. Pak nasledovali zamlkle tehotenstvi dve za sebou a obe s revizi.. Nikdo mi nerekl proc a ani to nikdo neresil, ze je to proste priroda a ze zkratka miminko nebylo zdrave. Ted jsem ve 29tt. Takze nezoufejte a zkousejte dal. Znam pani, ktera ma 3 deti a mezi kazdym 3× potratila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 14:51

@Markéta N.V. Snažím se to brát tak, že se ženám dějí i horší věci. Kdybych aspoň jedno mimčo měla:( takhle si říkám, jestli to vůbec někdy půjde:( samozřejmě tady čtu diskuze, kde bylo u holek pak všechno v pořádku a celkem mi to pomáhá

veselamuchomurka
Stálice 56 příspěvků 15.04.19 14:58

Ahoj, neboj, taky mě to potkalo, taky jsem byla hodně depresivní, a teď nám leží mimi v kočáru…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 15:03

@veselamuchomurka A překonala si pak ten strach? Já už si snad nedovedu ani představit, že by mě doktorka řekla, že je vše v pořádku :zed: Hodně uvažuji nad tím, že ji změním. Kvůli špatným vzpomínkam. Vím že ona za to nemůže, ale asi už k ní s dalším těhotenstvím nechci jít…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 18:02

Také za sebou mám 2 ZT, pokaždé s revizí. Doktor to neřešil, a jak píše @Markéta N.V. říkal že je to příroda. Teď jsem 32tt a upřímně mám strach pořád.. jaká nastavajicí maminka ho taky nemá že :lol: Neboj se brzy se určitě zadaří. :srdce:

veselamuchomurka
Stálice 56 příspěvků 15.04.19 20:28

Překonala porodem…

kajako
Povídálka 35 příspěvků 15.04.19 20:48

Jsem na tom uplne stejne jako ty.. taky 2 zt, ale ja uz se bojím, ze by se to mohlo opakovat, takze jsem si zaridila snad všechny mozne testy, které sly a zatim se nic nenaslo, ale jeste na nejake vysledky cekam.. takze si testy asi obehej, ale je velka pravděpodobnost, ze se pricina nenajde :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 21:46

@kajako No mě dneska doktorka řekla, že budem pak dělat testy… Jsem za to ráda, protože jsem četla, že nekde je dělají až po třetím ZT…zatím jsme se s přítelem rozhodli, že se budeme i tak snažit dal, až budu v pořádku. Hlavně tedy psychicky. Odmítla jsem dal zůstávat doma, takže zítra valím do práce i s rizikem, že se spustí potrat tam. Jenže já už nemůžu být doma. Úplně mě to ničí. A ty děti máš? @veselamuchomurka Myslím, že to tak má většina z nás po takové zkušenosti…Byla jsem hrozně moc překvapena, kolika ženám se tohle stalo…

kajako
Povídálka 35 příspěvků 15.04.19 22:13

Ja jeste deti taky nemam, takze jsem z toho taky nervozni.. bud rada, ze to doktorka chce řešit uz ted, mne rikali ze se to řeší az po 3. Zt, ale ja jsem si ty vysetreni vyprosila a neco jsem si zaridila sama, treba reprodukcni imunologii, na kterou zadanku od doktora nepotrebujes. Ale asi počítej s tim, ze jsou na všechny vysetreni dlouhy objednaci lhůty a vysledky taky trvaji :roll:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 22:19

@kajako Vůbec se v takových vyšetřeních nevyznám… Na čem všem si byla? A jak dlouho čekáš na výsledky?… Mám sice strach, ale ta touha po miminku je tak velká… Vidím to na snažení po první MS… Moje doktorka sice je odborník a nic nezanedba, ale i tak ji musím změnit… Určitě to později udělám… Nedovedu si představit, že mi řekne někdy hezké zprávy a ne jen ty smutné… Připadá mi, že bych tam k ní chodila už vždy jen s pocitem, že určitě něco není v pořádku… A jak dlouho ses snažila o mimčo?

kajako
Povídálka 35 příspěvků 15.04.19 22:37

Byli jsme na genetice, na urologii jestli nemame chlamydie atd, pak jsem byla na reprodukcni imunologii, na vyšetření stitne zlazy a pritel na spermiogramu.. takze snad skoro na vsem, co se da :D na revizi jsem byla v lednu, vysetreni jsem si začala vyrizovat hned potom a vysledky z genetiky jeste nemame, jinak uz mam vsechno a vsechno negativni. A ty potraty jsem měla oba dve behem necelého roku, takze se mne moc nechtelo verit, ze to byly náhody, ale zatim to tak stejne vypada, protože se na nic neprislo

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 06:55

@kajako Ty jo… Pěkný lítání… Ale za pocit jistoty to určitě stojí. Já to mám s odstupem cca 3 a půl let. A každý s jiným partnerem, tak si myslím, že to byla buď náhoda a nebo je něco semnou. :zed:

hopsalka
Kecalka 398 příspěvků 16.04.19 08:13
@Anonymní píše:
@Markéta N.V. Snažím se to brát tak, že se ženám dějí i horší věci. Kdybych aspoň jedno mimčo měla:( takhle si říkám, jestli to vůbec někdy půjde:( samozřejmě tady čtu diskuze, kde bylo u holek pak všechno v pořádku a celkem mi to pomáhá

Táhne mi na 40 a jsem bez dětí, za sebou mám 6 ZT a 6 revizí, tři SP a neúspěšné IVF s darovaným vajíčkem. Věř, že může být ještě hůř, anebo to třetí těhotenství už bude konečně správně. 2 ZT ještě nic neznamenají, držím palce

jaas
Povídálka 33 příspěvků 16.04.19 08:58

@hopsalka to je hrozné :( Moc mě to mrzí…

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama