Dvanáctky noční v 4-5 týdnů těhotenství

37
17.11.20 15:44

Dvanáctky noční v 4-5 týdnů těhotenství

Ahoj mám dotaz… dělám ve fabrice na nepřetržitý provoz mám za sebou jednu noční dvanáctku a nemám dobrý pocit…v pondělí jdu na ultrazvuk jsem tak v 4-5 týdnů těhotenství.. můžu nějak ohrozit plod.?. všichni mi tvrdí že bych noční dělat neměla zmůžu v práci něco bez potvrzení od lékaře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
496
17.11.20 15:48

Ahojky. Záleží jestli máš za sebou už nějaké rizikové těhotenství nebo jak se cítíš. Já osobně bych počkala do kontroly a poradila bych se s lékařem, ale spíše bych to viděla na neschopenku. Uvidíš. Držím palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
17.11.20 15:50

@Aknelka27 ahojky já jsem těhotná poprvé a dlouho jsme se snažily.. teď se bojím že bych mu mohla nějak ublížit.. dělám ve fabrice..hluk stroje atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
17.11.20 15:54

@AnupAtum Rozumím. Každopádně jsem toho názoru, že má být žena v těhotenství v klidu. Záleží také na Vaši finanční situaci, ale přednější je opravdu vždycky zdraví. Já osobně bych na neschopenku šla. Ať je mimi a ty v klidu a v pořádku. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
213
17.11.20 15:59

Když pominu finanční situaci, nevím, jakou mate, byla bych doma. Těhotná žena má v noci spát a ne dělat 12tky noční. Za par týdnu ti pravděpodobně bude nevolno, přijde i únava, podle mě na tu neschopenku stejne pujdes. Řekni to rovnou u lékaře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1758
17.11.20 16:03

Delam ve skladu a jedna moje kamaradka z prace otehotnela. Gynekolog ji nechal do tretiho mesice doma na nemocensky a pak se vratila s potvrzenim o tehotenstvi do prace, kde ji ihned presunuli na jine oddeleni(cely den sedi a netaha nic tezkyho) a chodi jen na denni smeny. Pokud ti zamestnavatel neni schopen zajistit vhodnou praci, tak te musi nechat doma za 100% platu. 😊

Hlavne po tom tretim mesici nechodit zbytecne na neschopenku (pokud teda bude vse v poradku), protoze zamestnavatel to obcas zkousi, aby nemuseli platit 100%

Příspěvek upraven 17.11.20 v 16:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
17.11.20 16:04

@Dorotka101 děkuju za názor… příští týden ultrazvuk první a čekám na papír ať mě přeřadí na administrativní práce nb něco ale včera jem v práci oznámila že jsem tak v prvním měsíci těhotenství. A nic nechali mě na 12tku noční u strojů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.11.20 16:04

Já jsem sice dělala dvanáctky jen výjimečně, ale noční osmičky jsem dělala cca do 10. týdne a vše bylo v pohodě. Kolegyně dokonce dělala dvanáctky snad do 25tt, ale byla přeřazena na práci vhodnou pro těhotné.

• Citovat
  • Nahlásit
1758
17.11.20 16:11

@AnupAtum
https://aperio.cz/…-zamestnani/

Tady si o tom precti, aby ses zbytecne nenechala odrbat jako vetsina zen :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37
17.11.20 16:48

@peta1003 dekujii moc to se bude hodit…tak jsem se rozhodla do vyšetření zůstat doma než dostanu papír na přeřazení na jinou práci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
17.11.20 16:49

Pokud vím, tak těhotná žena nemůže pracovat v noci. Takže by ti měli dávat směny jenom přes den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
17.11.20 16:55

Pracovala jsem noční 12tky do čtvrtého měsíce, potom jsem šla na neschopenku. Měla jsem nevolnosti až do porodu. Na gyndě mi ale nabízel neschopenku hned od začátku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8679
17.11.20 17:09
@Nicole 1234 píše:
Pokud vím, tak těhotná žena nemůže pracovat v noci. Takže by ti měli dávat směny jenom přes den.

Může, ale nemusí, pokud nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
887
17.11.20 17:53

Já jsem nastupovala za těhuli a ta pracovala až do nástupu na mateřskou jen denní směny. Kolegyně, se kterou střídala, měla celé ty měsíce jen noční směny. Což tedy při počtu tolika směn za měsíc muselo být pro „noční“ kolegyni hrozné. Nebylo to dobrovolné. Bylo jim řečeno, že dle zákona NESMÍ pracovat noční směny. Ne, že si smí vybrat. To myslím bývalo snad před rokem 2010, že si vybrat ještě mohly… Tedy jakmile to oznámíte zaměstnavateli, mělo by dojít na to, že vás přeřadí jinam, anebo budete dělat jen denní a odpolední směny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30855
17.11.20 17:55

@Nicole 1234 Jenže je celkem logické, že zaměstnavatel bude chtít papír od doktora.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama