Dvě děti a doba korony: vyhoření na rodičáku se blíží..

25
11.11.20 17:50

Dvě děti a doba korony: vyhoření na rodičáku se blíží..

Ahoj,
jsem 4 roky na rodičáku, máme dvě děti, 4 roky a rok a čtvrt. Holky jsou zdravé, šikovné, máme z nich velkou radost. Akorát já už poslední dobou moc psychicky nedávám kombinaci současné korona situace, podzimního počasí a každodenního stereotypu na dlouhém rodičáku..Doma mě to už nebaví, zatím bydlíme v bytovce a chybí mi zahrada, domácí práce mě dost ubíjí a malá má teď náročnější období (se starší je to ted fajn, udělala velký pokrok a už je z ní parťák). Jsem už z toho dost otrávená, skoro nic mě nebaví, chce se mi často brečet a večer se ani moc netěším na ráno, až to všechno začne znova..Prostě mám pocit, že se asi blížím vyhoření a nevím moc, co s tím. Přitom manžel mi pomáhá, ale na sebe moc času teď nemáme (starší dcera je sovička a chodí pozdě spát a já kolikrát usnu dřív než ona..) a to mě taky mrzí. Občas si jdu zaběhat, to mě baví, ale pak se vrátím domů a brzo to na mě zase padne..Chybí mi kamarádi, aktivní život, seberealizace mimo domov a rodinu..Pokud máte někdo nějakou radu, jak se aspoň trochu dostat do psychické pohody, tak budu moc ráda :hug: Vím, že tu jsou i holky se 3 nebo i více dětma, jak teď zvládáte nástrahy dlouhého rodičáku? Fakt vás obdivuju, já jsem vždycky chtěla mít velkou rodinu, ale už vidím, že jsem narazila na svoje limity. Je mi to líto, chtěla bych, aby mě to doma víc bavilo a líp vše zvládala..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1247
11.11.20 17:54

Babičky nefungují aby pohlidaly a ty si odfrkla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4454
11.11.20 17:57

Já už to toho začínám taky bláznit. Decka se nudí, počasí hnus, člověk je má furt za zadkem, hádají se, řvou… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19727
11.11.20 17:57

Ja vzala vikendy služby v nemocnici a hlida chlap, chodim si tam odpocnout :mrgreen: ale jinak co se tyce korona doby X normlani doby, tak na tom rodicaku zmenu nevidim. Corona necorona, jedem porad stejne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4015
11.11.20 18:08

Ono je to všechno stereotypní za normálních okolností a teď se to všechno jen prohlubuje. Z Tvého psaní je cítit, jak rodinu miluješ, ale ubíjí to vše stále a dokola.
Poptej se třeba i v lékárně nebo svého doktora, ať Ti doporučí nějaké minerály, rybí tuk nebo něco, na mě to účinkuje. Když mám náladu pod psa, uvědomím si, že jsem třeba ten rybák vynechala…
Já mám naopak podzimní počasí ráda, ale chápu, že s těma prckama je to složitější, neustále dokola krmit kachny nebo co máte po okolí.
Manžel je fajn, když se zapojuje, vydrž, bude lépe :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
11.11.20 18:09
@PeBa12 píše:
Babičky nefungují aby pohlidaly a ty si odfrkla?

Normálně fungujou skvěle, ale korona to hrozně zkomplikovala, moji rodiče ještě pracují a ted to mají v práci divoký, tak je nechci ještě moc zatěžovat, ale občas k nim zajdeme na chvíli na zahradu. Manžela rodiče už jsou sice v důchodu, ale zase jsou už starší a mají nějaké zdravotní problémy - nic vážnýho, ale nechci jim tam zatáhnout koronu :(

@Kriss Tina píše:
Ja vzala vikendy služby v nemocnici a hlida chlap, chodim si tam odpocnout :mrgreen: ale jinak co se tyce korona doby X normlani doby, tak na tom rodicaku zmenu nevidim. Corona necorona, jedem porad stejne :nevim:

Palec nahoru za služby v nemocnici :potlesk: Já tu změnu pociťuju právě docela dost, jako je fakt, že rodičák je takovej částečnej osobní lockdown sám o sobě, ale přece jen my jsme dřív chodili hodně třeba do bazénu - holky měly kurz plavání anebo jen tak do akvaparku, chodili jsme hodně ke kamarádům s dětma, to teď taky nejde, já jsem začala chodit na jogu (doma si na to zatím netroufnu :D)..Prostě v rámci možností jsme byli celkem aktivní a to mi ted hrozně chybí, když většinu dne strávíme doma..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6868
11.11.20 18:14

Taky to, kor posledni dny, dost pocituju. Dite mam teda jedno (temer 2,5 roku), ale je to i tim pocasim…u nas ted par dni nejde jit ani kloudne ven, mrholi a je hnus. Manzel stale dela na baraku, kam se snad za chvili prestehujeme a bude to lepsi. Rodice mame dal, ale moji pracuji a jsou dost vytizeni a manzela rodice taky starsi, navic tam maji manzela stareho dedu a to nechci riskovat. Jsme z celkem rizikove oblasti a fakt tam nechci neco natahnout.

Takze se s dcerou placam ted hodne doma a uz me to nebavi. Kdyby aspon bylo lepsi pocasi a dalo se jit ven, bylo by to stokrat lepsi :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
11.11.20 18:18
@dedrichov píše:
Ono je to všechno stereotypní za normálních okolností a teď se to všechno jen prohlubuje. Z Tvého psaní je cítit, jak rodinu miluješ, ale ubíjí to vše stále a dokola.
Poptej se třeba i v lékárně nebo svého doktora, ať Ti doporučí nějaké minerály, rybí tuk nebo něco, na mě to účinkuje. Když mám náladu pod psa, uvědomím si, že jsem třeba ten rybák vynechala…
Já mám naopak podzimní počasí ráda, ale chápu, že s těma prckama je to složitější, neustále dokola krmit kachny nebo co máte po okolí.
Manžel je fajn, když se zapojuje, vydrž, bude lépe :kytka:

Děkuju za hezký příspěvek :kytka: v lékárně se poptám, to je dobrý nápad. Já právě ten stereotyp moc nezvládám. Asi to bude prostě povahou a nepředělám to. My bohužel ani v okolí toho moc nemáme, ani ty kachny ne, bydlíme ted na blbém místě, kousek odsud už začíná průmyslová zóna..ale budeme se stěhovat do domu, na to už se moc těšíme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2986
11.11.20 18:41

Nejsi v tom sama. Teď je to umocněné tim pocasim. Osobně jsem čekala, ze listopad bude zlej a je to tak. Těžko se hledají pozitiva. Mě pomáhá řešit Vánoce a těším se na ně kvuli dětem. A taky to, že vše jednou skončí i to špatné a bude zase dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
58
11.11.20 18:47

Úplně jako bych to psala já😃 máme i stejně staré děti, akorát holka kluk. A ja mám dost. Mala už skoro 3 týdny nechodí do skolky, nedavala jsem ji dobrovolně když sem na rodicaku. Ted jsme v karantene a je to síla zavření všichni ve 3+1, ani na tu procházku nemůžeme :zed: :zed:. Ale co se dá dělat, musíme to přežít a doufat ze bude lip…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
11.11.20 18:52

Jak kdybych to psala já 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 18:52

Když ti chybí zahrada a pěstování, tak co třeba pořídit domu nějakou zeleň nebo i doma zkusit něco pěstovat? I děti to určo bude bavit koukat, jak třeba něco roste ze seminka :)
Prodává třeba i ty lampy na pěstování, takže se dá i trochu v zimě :).
Chce to se nějak zabavit něčím novým. :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 18:53

Chápu tě. Mám tři děti, byla jsem osm let na mateřské. Nebudu popisovat depresivní pocit sociální izolace, kdy jsem každou zimu trávila zavřená doma, protože všechny tři děti na střídačku nemocný. Loni jsem nastoupila do práce, už jsem se fakt po těch letech těšila a když jsem se vrátila (učím na prvním stupni ZŠ), tak jsem už druhý školní rok doma na distanční výuce. Takže zase izolace

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 19:01

No, se mnou to jde z kopce už od konce září, kdy nám majitel vypověděl nájem. Přestěhovat se musíme do konce roku. Stěhujeme se do starého bytu se zahradou( to je velké pozitivum), ale nějakè úpravy, aby se tam dalo bydlet jsou nutné. Za zadkem dcery 3roky a druhá 16 měsíců. Starší teď doma ze školky kvůli rýmě. No, před pár týdny jsem to už psychicky nedala a vyhledala odbornou pomoc, začal se mi ten stres podepisovat na zdraví. Prolévám se čaji na nervy z lékárny, cpu do sebe vitamíny a už je mi trochu líp. Vím, že až to všechno bude za náma a budem přestěhovaní, tak už bude líp, ale do té doby je to dost hnus. A navíc od porodu druhé dcery nebylo nikdy žádné hlídání. Na vztahu se to už taky podepisuje. :zed: prosím anonym, citlivé info.

• Citovat
  • Nahlásit
9822
11.11.20 19:06

Plně tě chápu, také to na mě dopadá. Jsem na RD, ale zároveň mám částečný úvazek a dělám z domu (tzn. pro mě žádná změna, home office jedu už 3/4 roku bez ohledu na coronu). Jinak to na mě padá také, chybí mi náš život - hodně jsem s dcerou cestovala, dětské aktivity atd. vše zavřené, ostatní děti nevidíme, kafčo někde v klidu je pasé (výdejní okénko…no ok, ale není to ono). Ale snažím se nepropadat panice a věřím, že bude lépe, teď jsem se hodně zaměřila na vánoce, tak tvoříme, vyrábíme i pečeme (sice je brzy ale to nevadí, hlavně že máme co dělat) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama