Reklama

Dvě děti - nespaní ve školce, přípravy dne doma v rodině

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

gk
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 17.01.17 13:54
dvě děti-nespaní ve školce, přípravy dne doma v rodině

Mám dvě děti 2,5 a 4,5roku. Převážně jsem na ně sama. Manžel jen o víkendu. Babička tchýně nehlídací a daleko 150km. Denně zastávám funkci mámy, táty, tety, babičky či dědy. Od buzení až po jejich usínání. Máme RD,2psi, zahradu. Je to dřina. Navíc držím 3 měsíce dietu a stravu mám od rodiny oddělenou.
Proč píšu-starší chodí do školky druhým rokem, má jí rád, kamarády také(2 největší rušitele a výrostky třídy a oba o rok starší než syn). Jenže tam po O nespí. Chce si pořád hrát. říká, že si málo pohrál, i když pro něj přijdu jako poslední maminka dne v 16.30. Doma si taky hodně s dcerou hraje. Jsou partáci. Jenže náš problém je, že ve školce po O nespí. Z celé zvědavosti nezavře oči. Učitelky po hodině ho nechají hrát a neřeší spaní, jen odpočinek a to přeci měl. Také ti dva další kamarádi nespí a hrají si ve třech v klidu, že je neruší jiné mladší děti či holky. Synovi se to takto moc líbí. Ale nám doma ne. Je zlý, agresivní na dceru a mlátí jí, strká apod. Celý zbytek odpol.se nudí, nechce nic dělat a polehává. Je unavený-nejí, zívá. Večer jde dřív spát a to 19-19.40.
Dceři je to taky líto, přeci jen když spí, tak si spolu dokonale hrají- přes víkendy, prázdniny nebo když ho vezmu po O domů vyspat. Co navrhujete? učitelky říkají, že děti už v tomto věku nespí. Nemusí spát jen odpočívat.
Za druhé-mám toho moc a nestíhám. Jen vařím, uklízím, peru. však to znáte. Chtěla bych se dětem víc věnovat. Když jsem ještě na rodičovské. Děláte si někdo večer přípravu činností, co bystě dělala následně dopoledne s mladším a odpoledne s oběma za práci, zábavu, hru apod?
Vaříte večer na další den. Mám pocit že nic nestíhám. Nebo je to ten leden. Jsem pořád unavená a spím 9-10h.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

esterka.z.brna
Kecalka 360 příspěvků 17.01.17 14:01

@gk Tak je fajn, že doma vám po obědě usne, berte ho tedy po obědě každý den domů když jste na rodičovské. Až půjdete do práce bude toho času ještě míň. Jinak spát 9-10 hodin je luxus

misalin
Zasloužilá kecalka 508 příspěvků 17.01.17 14:05

Já mám tedy jen jedno dítě-2 roky, ale jinak to samé co ty. také RD, zahradu, zvířata, nehlídání od kohokoliv a dítě potřebující po většinu dne pozornost. Já bych radila třeba vaření den předem-buď večer když děti spí nebo odpoledne když spí, tak to dělám já. Některé práce dělám ráno než se malý vzbudí, přes den když spí po o, právě proto, abych se mu mohla věnovat.

silvik.sk
Echt Kelišová 9817 příspěvků 17.01.17 14:07

A zvládla bys ho vyzvedávat po obědě pokaždé? Nebo když jde domů 16:30 a usíná 19:30, to se asi dá vydržet, ne? Přeřazení do jiné třídy by nepomohlo?
Prosím tě, jak to děláš, že můžeš tolik spát? Já mám dvě děti - batole a prvňačku a spím denně 6 hodin (samozřejmě mi to nestačí). A to nemáme barák a psi… Po večerech se dá toho ještě hodně stihnout…
Ale jinak se cítím hodně podobně :?

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 17.01.17 14:09

Berte je po obědě, uspěte je doma, hlučnější práci si udělejte dopoledne, nerušivou práci až budou spát. A nebo vydržte, až bude venku sluníčko, budete se cítit lépe jak Vy, tak Váš syn a nebude protivný.
Doplňte si stravou vitamíny, v zimě chybí a proto ta únava.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 17.01.17 14:10

@gk Upřímně, máš 2 možnosti, no možná 3…

• brát ho po obědě a nechat spát doma
  • smířit se se situací
  • nenechat ho jít tak brzo spát i když je protivný a doufat, že bude po pár dnech natolik tuhý, že ve školce usne

esterka.z.brna
Kecalka 360 příspěvků 17.01.17 14:16

Ještě nechápu proč nestihnete uvařit dopoledne když máte doma jedno dítě, co děláte celé dopoledne? Jako vařit den předem večer se mi zdá zbytečné, úklid stačí jednou týdně, pere pračka

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 17.01.17 14:18

@j.a.n.i1 tak brzo spát: 19-19:40 je pro předškolní dítě brzo??? 8o 8o 8o my tak chodily celou základku! A ani u svých dětí to nehodlám dělat jinak. Tříletá je teda dost spáč, spí po obědě dvě hodiny a večer 19:00-7:00 minimálně…mladší spí 2× 1,5 přes den a večer jde sát cca půl hodiny až hodinu před starší. Neumím si představit, co s děckama po osmé večerní doma provádíte 8o přece taky chodíte do práce ne? Když uložím děcka, představuju si, že si udělám večeři, hodím sprchu, to už je k deváté hodině, možná něco udělám na PC, nachystám věci na druhý den a šup, je deset…a to už se člověku většinou spát chce ne? :nevim:

holkaZ
Zasloužilá kecalka 603 příspěvků 17.01.17 14:22

A k tomu stíhání, jsem taky teď v zimě unavenější, ale stíhám vše dopoledne, taky máme barák :nevim: Večer nevařím, tedy na druhý den, ale pokud jste aktivnější spíš večer, tak si třeba oloupejte do hrnce brambory, naložte maso a pod… A druhý den jen šup na plotnu, do trouby, prostě si co jde předpřipravte. Úklid je rutina, když přijdu ráno ze školky, dám prát prádlo, mezi tím vyluxuju a vytřu, pak umyju wc a koupelnu, pověsím prádlo, dám prát druhé prádlo, oběhnu s hadříkem prach (parapety, plochy…), uvařím, pověsím prádlo, pak chvilka pro sebe, pak dojedu pro děti, věnuju se jim (pokud nesáňkují :lol: ), společně poklízíme hračky, věci, rovnáme, třídíme, pak chvilka pro tvůrčí činost (malování, psaní, hry…). Navečeří se, vykoupu je, přečtu pohádku (někdy 10 minut, někdy hodinu…), pak seberu prádlo, vyžehlím, poklidím zbytek a máme s mužem večer pro sebe. Někdy nakupuje muž, někdy koupe děti, někdy čte, někdy umyje nádobí po večeři… Ale vše spíš sporadicky, většinou si jen hraje s dětmi, nebo s nimi sáňkuje. Řekla bych že stíhám, navíc mlékařím, někdy pozdě večer krájím nudle a fleky do zásoby a pod… Jsem spíš nespavec, stačí mi 6-8 hodin denně, i míň. Většinu práce zastanu sama i když jdou po obědě, jde o organizaci…

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 17.01.17 14:22

@reinkarnace Pokud po obědě nespí a ona chce, aby spalo, tak ano, je to brzo…
A jinak tedy naše děti se touhle dobou jsou tak koupat, což znamená, že spát jdou tak v 9, pak si já udělám přesně, to co píšeš, akorát já v 10 začínám pracovat a ne že bych šla spát, spát chodím tak kolem půlnoci až 3 ranní, podle toho kolik mám té práce.

esterka.z.brna
Kecalka 360 příspěvků 17.01.17 14:25

@holkaZ takhle uklízíte a perete každý den??

reinkarnace
Závislačka 4470 příspěvků 17.01.17 14:27

@j.a.n.i1 nemymslím si, že dítěti by se na úkor spaní po obědě měla posouvat večerka…to spíš odbourat to spaní po obědě.

tvůj životní styl je teda dost masakr co se týče zdraví, ale tak tvoje věc..když to zvládáš…mě by to nevyhovovalo. ;)

Příspěvek upraven 17.01.17 v 14:31

Ladie
Závislačka 4654 příspěvků 12 inzerátů 17.01.17 14:29

@gk jsem na tom hodně podobně. Syn ve školce nespí, ale promluvila jsem si s učitelkama, aby ho ukládaly co nejdál od kamarádů a leží celou dobu odpočívání.
Vyzvedávám ho po čtvrté - dřív neexistuje, protože si „ještě dost nepohrál“.
A doma už je pěkně protivný. Pořád jenom slyším znuděné „já se nudím, nevím s čím si hrát…“. No co, holt to vydržím. CHvilku děti bavím, pak je nechám svému osudu a jdu dodělat večeři (většinou ji začnu dělat, když dcera po O spí). A spát jde o půl osmé.

Zase máme klid večer :nevim:

gk
Zasloužilá kecalka 537 příspěvků 17.01.17 14:33

@silvik.sk školku má rád a chce tam být co nejvíc. Přitom já jsem ta z matek, co se jim hoooodně věnuje. Tvoříme, kreslíme, lepíme samolepky, stavíme bunkry a nyní venku bobujeme apod. nějak spím nyní hodně, padá na mě únava po těch vánocích a jsem hrozně zimohřívá a spavá. Vyzvedávám po O 2× týdně, ale přijde mi, že si tu školku pan neužije a brblá kvůli tomu. Přeci jen já jsem máma a řídím to kdy ho vyzvednu a kdy ho tam dám, že:-)Přeřazení do jiné třídy nelze. S učitelky jsem to řešila. Nechci zas dělat učitelkám rozruch, ale mrzí mě to, že jim děti nespí. Říkají, že jim nespí třeba z 20dětí 12,14.
No musím s tím něco udělat já. vyzvedávat brzo odpol. Já proč to píšu, že děti mám nadevše ráda, věnuji se jim, ale když jsem na to sama…tak je to přespříliš. Téma nespaní otevřel syn ve čt ve školce, když zas neusnul. On se snaží, má i zavřené oči, ale nejde mu tam zabrat. Je to silnější než on :roll:
Když děti spí, tak jsou milé, vnímavé, dá se s nimi pracovat. jinak je syn na pěst.
Ráno ho budím v 7.30. takže syn když spí během dne doma 1h až 1,5h, přes noc 21-7.30 tj. celkem 12h, když nespí, tak spí taky 12 někdy 12,5h (19-7.30). zkoušela sem jim ho kvůli školce budit v 6h aby jim na 100% zabral a nic, bylo to stejné.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62563 příspěvků 3 inzeráty 17.01.17 14:36

@reinkarnace Ale zakladatelka ho evidentně odbourávat nechce…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Bývalý sparťan Zelenka dvakrát napadl manželku: „Neuklízí a vylila na mě kolu“

Platí za jednu z ikon fotbalové Sparty, vždyť v jejím dresu válel v dobách,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama