Dvě děti s větším věkovým rozestupem, máte?

Anonymní
17.11.19 20:28

Dvě děti s větším věkovým rozestupem, máte?

Ahoj holky, spíš bych chtěla znát vaše zkušenosti. Máme jedno dítě, kterému bude pět. Bohužel, další momentálně neplánujeme. Mě věk netlačí, bude mi 29, manžel je o 7 let starší. Jsem ochotna smířit se i s jedináčkem, pokud se časem nezadaří a do šesti let nezměníme názor. Spíš jsem se chtěla zeptat, zda byly druhé děti plánované, že jste fakt toužili. Pro mě je to momentálně noční můra zas otěhotnět. Mám dobrou práci, užívám si samostatné dítě, dost toho podnikáme, finančně máme nadstandard. Dnes mi ale bylo líto syna, když viděl miminko, které i choval a od té doby o něm pořád mluví. Já si třeba pochovám a zas ráda vrátím, ale stejně ve mě hlodá takový ten červíček… Jaký byl třeba skok, když jste měli doma desetileté dítě například a znova do mimina… Já bych si chtěla prostě toho našeho drobka naplno užít a až už nebude tolik vyžadovat mou pozornost, tak možná pak uvažovat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1299
17.11.19 20:36

Mám je po 7,5 letech. Užívala jsem si to maximálně, možná snad víc než první, kde jsem vzhledem k věku vše brala tak nějak samozřejmě, flegmaticky. Kdybych se měla rozhodovat znovu, chtěla bych větší nebo menší rozestup. Jsem na děti hodně sama a moc neuznavam nechávaní děti zbytečně v družině nebo dlouho ve školce, takže jsem se (jako neridic) hodně nalitala přes celé město aby dcera nebyla ve škole dýl než musí. Do toho kroužky, učení s ní, malej nás rušil. Byla velká a celkem samostatná, ale ne zas tolik, aby ji člověk pustil samotnou přes město na kroužek nebo se jí nemusel tolik věnovat s ucenim. Na druhou stranu už ho zvládla pohlídat když jsem chtěla do sprchy nebo na WC. Teď čekáme třetí, starší bude 11,druhému 3,5 roku, tak jsem zvědavá 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
17.11.19 20:39

Nereknu ti to z pozice rodice, ale z pozice ditete. Rozdil 10 let. Ja se o segru hodne starala. Musela jsem v jejich 6 mesicich mama zacala podnikat. Prebalovani, krmeni, hlidani, skolka, skola, pak vareni, uklid… Zatimco ja si vytvorila silny vztah, sestra moc ne. Kdyz jsem odesla z domu, bylo ji osm let. Pro priklad… Zatimco ona je pro mne dulezita, ja pro ji moc ne. Vzala jsem si ji za svedka na svatbe, ona mne nepotrebovala ani na rozlucce se svobodou. Kdyz jsem porodila, volala jsem ji, ona mi po svem porodu neposlala ani sms. :nevim: Takze ja takovy vekovy rozdil vzhledem k sourozeneckym vztahum nedoporucuji. Ano, z rodicovskeho pohledu je to fajn, ze si to dite fakt uzijes. A mne to dalo docela dobrou skolu, ale svym detem bych to neudelala. Hlavne z hlediska te pece o sourozence.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1299
17.11.19 20:40

A ještě bych ti ráda napsala, kdyz se syn narodil, tak po pár týdnech zcela nečekaně a sama od sebe řekla, že dokud se jí brácha nenarodil, tak ji nikdy nenapadlo jak byla vlastně sama. A to se jí člověk hodně věnoval. Teď jsou velký parťáci. Samozřejmě do doby než ji přijdou kámošky, to jde stranou, proto jsem ráda že bude to třetí, navíc kluk, tak parťák pro druheho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
727
17.11.19 20:41

Sestra má děti 6 let od sebe. Starší je kluk. Holka se narodila, když šel do 1.třídy. Šíleně na ni žárlil. Byl zvyklý být středem pozornosti a nějak to nedával. Když spala. Prasknul dveřma apod. Začal ji brát, až jí bylo tak 12.
Ono záleží na tom, jestli by byli dva kluci nebo by se narodila holka. A hlavně je to o povaze dětí. Řekla bych, že 6 let je už na hraně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5752
17.11.19 20:42

Já mám mezi dcerama 16let, ne že bych to takhle cíleně plánovala, prostě okolnosti to dříve neumoznily… Je to fajn, uzivam si obě, každý věk má něco do sebe, každý věkový rozdíl mezi dětmi má své výhody a nevýhody… Každopádně druhé dítě bych si neporizovala jen proto aby straší mělo sourozence, ale především kvůli sobě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1299
17.11.19 20:44

@lolink ty jo, to je smutný :hug:. Já jsem s bráchou o 8,5 let, já jsem ta starší. O brachu se starala jen protože jsem chtěla a když jsem chtela. Spíš to máme tak, že nemáme moc společného, rádi se vidíme, ale každý jsme (zatím ještě) někde jinde. On paří, já mám rodinu. To starani se je asi k přístupu rodičů. Má dcera se až na chvilkové pohlidani (WC, sprcha, rychle doběhnutí do obchodu) nijak starat nemusí. Je to me dítě, ne její. Ani vyzvedávání že školky zatím nesouhlasím, nechci na ni přehazovat zodpovědnost a člověk nikdy neví co by to mladší napadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2277
17.11.19 20:48

Ja jsem od brachy 19 a pul let starsi, mamca nelituje ze druhe dite si nechala az po 40,..ja si brachu vubec neuzila, uz jsme bydlela davno nekde sama, ale nezere me to :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
17.11.19 20:51

My máme teda ještě malou holčičku, ale další mimi plánujeme, až půjde malá do první třídy…Takže rozdíl cca 6 let. Nevidím na tom nic špatného a přesně to mám taky tak, nedokážu si představit v nejbližší době zase otěhotnět, malou si chceme co nejvíc užít a dát jí všechno. Další mimi bude, až budeme mít zázemí na dvě děti, abychom pak mohli dávat všechno oběma :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
17.11.19 20:52

@blueberryx v tom to je. Je to tvoje dite, ne sourozence. Pak je to v poradku. Bylo mi 10, kdyz jsem ji v kocaru nechala na pisku a bezela se podivat na novy plakat Ivety Bartosovy, co dostala kamoska. :mrgreen: Postupne me k ty zodpovednosti donutili, ale za jakou cenu… Vlastni deti jsem si proto i poridila az po 30.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9502
17.11.19 20:58

Kdybych mela mé 2.dite s mym nynějším partnerem (coz bohuzel nemam), tak by byl taky hodne velkej rozestup (tak 8-13 let), ale ja bych po mem diteti nechtela, aby se staralo o sourozence..Pece o dite je starost rodicu..
Po druhem diteti jsme, ale touzili

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
17.11.19 21:09

Tak ono se nedá říct, jestli je větší rozestup lepší nebo horší, každé má svoje. Máme děti od sebe 7 let, starší už je celkem samostatné, dá se s ním na něčem i domluvit, má to však i svá ale… Starosti s učením a k tomu batole, se starším lítat na kroužek, staršího to už nebaví s prťatama na hřišti, s mladším zase nemůžu do kina, abych mohla jít s oběma… atd, někdy je to trochu obtížné skloubit dohromady. Zase já si neumím představit mít dvě batolata, musí to být makačka obě malé děti uhlídat, o to spíš, když jsou tak živé, jako ty naše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6652
17.11.19 21:09

@blueberryx
Mám ty věkové rozdíly tak nějak podobně. První kluk, po osmi letech holka, po třech a půl letech kluk. Věkový rozdíl osm let naprosto v pohodě, nehádali se, nervali se, ségra k velkému bráchovi vzhlížela a vzhlíží doteď. Z věkového rozdílu tři a půl roku jsem totálně na palici, řežou se jak koně, hádají se o hračky, nejmladší pořád provokuje, pošťuchuje, teď začal tahat ze školky hrozné výrazy a častuje jimi sourozence, v klidu spolu si vyhrají málokdy. Za mě rozestup nejmíň pět let.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24936
17.11.19 21:11
@lolink píše:
Nereknu ti to z pozice rodice, ale z pozice ditete. Rozdil 10 let. Ja se o segru hodne starala. Musela jsem v jejich 6 mesicich mama zacala podnikat. Prebalovani, krmeni, hlidani, skolka, skola, pak vareni, uklid… Zatimco ja si vytvorila silny vztah, sestra moc ne. Kdyz jsem odesla z domu, bylo ji osm let. Pro priklad… Zatimco ona je pro mne dulezita, ja pro ji moc ne. Vzala jsem si ji za svedka na svatbe, ona mne nepotrebovala ani na rozlucce se svobodou. Kdyz jsem porodila, volala jsem ji, ona mi po svem porodu neposlala ani sms. :nevim: Takze ja takovy vekovy rozdil vzhledem k sourozeneckym vztahum nedoporucuji. Ano, z rodicovskeho pohledu je to fajn, ze si to dite fakt uzijes. A mne to dalo docela dobrou skolu, ale svym detem bych to neudelala. Hlavne z hlediska te pece o sourozence.

tohle je dost individuální. Já mám se sestrou taky velký věkový rozestup a vztahy máme dost úzké.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3271
17.11.19 21:14
@pe-terka píše:
tohle je dost individuální. Já mám se sestrou taky velký věkový rozestup a vztahy máme dost úzké.

Ano, vztahy byvaji individualni. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat