Dvě děti školkového věku a finance

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kathuschka
Kelišová 5338 příspěvků 13.03.18 13:43
Dvě děti školkoveho věku a finance

Ahoj :-) samoživitelky

Zajímalo by mě s jak velkou finanční částkou dokážete vyjít měsíčně.
Mám dvě malé děti, od září již obě ve školce.

Jaký je Vás příjem? Náklady?

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56764 příspěvků 2 inzeráty 13.03.18 13:46

@Kathuschka na školkové děti to jde, max jsou kroužky ve školce a ty jsou levné.. naše školkové dítko vyjde cca 2000 měsíčně - čistě školka.. oblečení je horší, ale nakupuju vesměs v bazarech, malému je to fuk, hlavně jak jsou na oblečení dinosauři. Nástup do školy je masakr..

Anonymní  13.03.18 14:05

Také souhlasím, že školka byť pro dvě děti, je ještě pro samoživitelku jakž, takž únosná. Sama jsem tomu nevěřila, jak nástup do školy provětrá neuvěřitelně peněženku. Pokud s nástupem do školy narazíte na učitele, který svou prácu miluje a věnuje jí veškerý svůj čas, tak dítě je neuvěřitelně nadšené, ale vy jen s bídou hradíte, výlety, návštěvy muzeí, divadla a kina a to opravdu skoro každý týden.

smurfka
Nadpozemská drbna 28289 příspěvků 13.03.18 14:06

Mám dvě děti ve školce a platím za oba cca 2000. ( pokud si seženeš papír že si v hmotné nouzi tak mám dojem nemusíš platit ani školkovné - jen obědy )

mrav
Zasloužilá kecalka 984 příspěvků 13.03.18 14:07
@Kathuschka píše:
Ahoj :-) samoživitelky

Zajímalo by mě s jak velkou finanční částkou dokážete vyjít měsíčně.
Mám dvě malé děti, od září již obě ve školce.

Jaký je Vás příjem? Náklady?

A nemůžeš si na úřadě zažádat o dávky hmotné nouze? Co otec dětí? Jsi rozvedená? Pobíráš výživné na děti? V jaké výši?

carola
Kelišová 6563 příspěvků 13.03.18 14:23
@smurfka píše:
Mám dvě děti ve školce a platím za oba cca 2000. ( pokud si seženeš papír že si v hmotné nouzi tak mám dojem nemusíš platit ani školkovné - jen obědy )

To není potřeba. Pokud zakladatelka pracuje, tak jí ve školce dají potvrzení o hrazení školkovného, dá účetní v zaměstnání a stát jí ho vrátí. Platí pro všechny nejen pro samoživitelky.

smurfka
Nadpozemská drbna 28289 příspěvků 13.03.18 14:30
@carola píše:
To není potřeba. Pokud zakladatelka pracuje, tak jí ve školce dají potvrzení o hrazení školkovného, dá účetní v zaměstnání a stát jí ho vrátí. Platí pro všechny nejen pro samoživitelky.

ano..ale danně se vrací jednou ročně že..pokud je na tom špatně, tak s papírem s HN školku platit nemusí..( no pak ji samozřejmě nebude ani nic vráceno )

EmmaAnna
Závislačka 3390 příspěvků 13.03.18 14:38

Za školku dáváme 5 tis.

carola
Kelišová 6563 příspěvků 13.03.18 14:40
@smurfka píše:
ano..ale danně se vrací jednou ročně že..pokud je na tom špatně, tak s papírem s HN školku platit nemusí..( no pak ji samozřejmě nebude ani nic vráceno )

Ty jsi příjemná, že.

Anonymní  13.03.18 15:09

Známá samoživitelka čistý příjem 30 tis, jedno dítě. Z toho alimenty 10 tis. Otec navíc proplácí 1/2 všech nákladů na dítě jako oblečení, boty, kolo, lyže, kroužky. Náklady na bydlení 4 tis, byt dostala od exmanžela, aby měla kde bydlet. Dostala i nové auto, aby měla čím dítě vozit. A bere to jako naprostý standart a nadává na něj, jaký je škrt. Obě babičky vždy v pozoru připravené kdykoliv hlídat a vyzvedávat dítě. Jiná známá dostane alimenty tak 2000 za rok!!! a ten exot se jí směje do obličeje, že na něj nemůže. Nedostane z něj nic. Zakladatelka si může školkovné odečíst z daní, dále si můžu uplatnit slevu na dítě a to jí pokryje taky část nákladů. Se dvěma dětmi je to na houby, když budou nemocné a nemá k dispozici neomezené hlídání. Já hlídání nemám, obě babičky 100 km daleko. Ale moje dítě s nástupem do školky marodí tak 1× za rok na týden. Můj příjem 18 tis + 4 tis alimenty. Náklady na bydlení 10 tis + vše ostatní (nájem 1+1) Vyžijeme, nestěžuju si. Ale nesmím onemocnět.

Anonymní  13.03.18 16:33

40 tis, tak 10tis mesicne sporim

Anonymní  13.03.18 17:06

Cca 60tis., z toho 20tis alimenty, 2 deti.

Anonymní  13.03.18 18:00

20 čistého + 4 000 alimenty…

Moise
Vesmírná mluvilka 32830 příspěvků 24 inzerátů 13.03.18 18:24
@Anonymní píše:
Také souhlasím, že školka byť pro dvě děti, je ještě pro samoživitelku jakž, takž únosná. Sama jsem tomu nevěřila, jak nástup do školy provětrá neuvěřitelně peněženku.Pokud s nástupem do školy narazíte na učitele, který svou prácu miluje a věnuje jí veškerý svůj čas, tak dítě je neuvěřitelně nadšené, ale vy jen s bídou hradíte, výlety, návštěvy muzeí, divadla a kina a to opravdu skoro každý týden.

Já bych to tak černě neviděla. Je to výdaj, který se ví dlouho dopředu, dá se na něj odkládat. Navíc mezi vybavením jsou obrovské rozdíly, můžeš koupit aktovku za litr nebo za čtyři atd. Pokud se bude držet trošku při zemi a koupí věci s dobrým poměrem cena/kvalita, tak to není tak hrozné. Mnohem náročnější jsou mimoškolní aktivity, sporty, kroužky. Je to blbé v tom, že platby za tohle všechno se v září sejdou s tou školou :pocitac:

Tamtama
Extra třída :D 11211 příspěvků 13.03.18 21:21

Mám ještě rodičák, pracuju na zkrácený úvazek, k tomu výživné. Za bydlení, pojištění a školku dám cca polovinu příjmů, čtvrtinu jsem schopná spořit. Není to nijak závratná částka, ale vzhledem k tomu, že ještě před rokem nám po zaplacení výdajů zbyly 2000, mám pocit, že si teď žijeme celkem slušně. :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tak vypadá sex v těhotenství: Realita plná humoru

Čeká vás 9měsíční jízda, nebo bude sex v těhotenství nanic? Těžko předvídat... číst dále >

Za větší šanci na dítě si ženy připlácí až desetitisíce

Třikrát a dost. Respektive tři (v určitých případech až čtyři) pojišťovnou... číst dále >

Články z Expres.cz

Lhářko! Z heroinové Terezy je největší „ryba“ případu! Její komplic ji napadl před soudem

Při pašování drog bývali parťáci, to už ale o pašeračce Tereze a dalším... číst dále >

Rytíř Jaromír Jágr: Myšlenky na sex ovládám, peníze si nezasloužíme

Je miláčkem českého národa a na ledě platí za hokejového boha. Jaký je ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

V druhé půli života jsou muži na ženách citově závislí, říká psycholog

Krize rodiny je podle psychologa Jeronýma Klimeše zákonitá a - jak dokládá... číst dále >

Co už byste nikdy neměli dělat, pokud chcete opravdu zhubnout

Plavková sezona se blíží a vaše předsevzetí zhubnout alespoň nějaké to kilo... číst dále >

Reklama