Dvě doktorky - u každé odlišný tt

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
lenkakurj
Stálice 71 příspěvků 11.11.14 16:02
dvě doktorky - u každé odlišný tt

Ahoj těhulky a maminky :)
moje doktorka mi napsala do průkazky při kontrole podle ulz 33+0. Za týden jsem měla problém, tak jsem si skočila k doktorce, ale byl tam záskok a jiná paní doktoka mi napsala, že plod odpovídá 35+1. Docela se tomu divím, po týdnu mi měla napsat 34+1 a né 35+1.
Dvě doktorky a miminko odpovídá u každé jinému tt :think: teď přemýslím, zda teda nemám brát v úvahu, že bych mohla rodit o týden dříve podle vyšetření zastupující paní doktorky.
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Co si o tom myslíte? :)
děkuji ;)

Reakce:
AdaAda
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 11.11.14 16:06

Ahoj. Ve třetím trimestru je na určování týdnů pozdě (jsou to odhady), podle mě se máš řídit dle UTZ v prvním trimestru nebo podle data poslední menstruace. Určitě můžeš rodit o nějaký týden dřív, ale i později..

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 11.11.14 16:07

@lenkakurj Myslím, že budeš mít max. větší dítě. S oficiálním TP se už v tomhle stádiu nehýbe. Až bude chtít dítě ven, tak půjde, na nějaké 40+0 se Ti klidně vykašle. :)

ellievanessqa
Zasloužilá kecalka 724 příspěvků 11.11.14 16:14

@lenkakurj nevim dle čeho to paní doktorka určila, ale mne vždycky na každém ultrazvuku říkali obe doktorky (střídájí se tu) kterému týdnu a dnu mimčo odpovídá podle meření a váhy právě na tom utz ale jinak platí ten prnvní oficiální termin dle utz z 12-13tt :) protože pak už to nelze určit tak přesně

Tunrida
Hvězda diskuse 49280 příspěvků 11.11.14 16:19

Já myslím, že to už je teď jedno. :lol:

beruska03
Kelišová 5766 příspěvků 11.11.14 16:24

Mě už na prvním screningu mimi odpovídalo o týden více a moje dr to nekaceptuje, takže mi počítá o týden míň, taky nevím jak to potom půjde v případě vyvolávání :nevim:

marfra
Generální žvanilka 23264 příspěvků 20 inzerátů 11.11.14 16:33

Po tom 30.tt uz se to spatne meri a hlavne klidne se mohl za tyden vytahnout o 14 dni. Ono se to ke konci tehotenstvi nekdy hodne meni. Mne treba za cely posledni mesic maly neporostl ani o kousicek. Ale on byl celou dobu vetsi o 3 tydny, tak jsem byla i rada, ze se alespon srovnal. Jak psaly holky, dulezity je ten prvni screening, ten je nejpresnejsi. ;)

AdaAda
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 11.11.14 16:38

@beruska03 buď ráda, aspoň na tebe nebudou tlačit. Je dost času, můžeš to řešit, až pokud se dostaneš k 41. týdnu, ale do té doby bych se tím netrápila. Na kontroly chodit budeš, kdyby se jim něco nezdálo, tak zasáhnou. Já to měla zas naopak a byl to stres, brali poslední menstruaci, ale můj cyklus je 38 dnů, takže plod byl ve skutečnosti o 10 dnů mladsí, než mysleli… Teď jsem těhotná podruhé, poslední menstruaci jsem nahlásila o týden později.

Syringa
Nováček 11.11.14 17:13

@lenkakurj
Nic si nemyslím: dítě povyrostlo, a je o týden větší než „průměrné dítě“. Neřeš to, míminko stejně vyleze ven dle svého, ne dle datumů v průkazce ;).

lucillee
Echt Kelišová 8532 příspěvků 11.11.14 17:32

@lenkakurj Být tebou to opravdu neřeším, termín se stanovuje v prvním trimestru a velikost je orientační, odhadnutá lékařem někdy dost subjektivně…já měla syna v podstatě pořád o min. 1-2 týdny většího (než určují tabulky) a o pár dní jsem přenášela oproti oficiálnímu TP. Druhý syn, je zatím taky pořád větší než by měl být, takže očekávám podobný scénář: trošku větší dítě :D

lenkakurj
Stálice 71 příspěvků 12.11.14 12:28

Dobře, děkuju všem za odpovědi :) :palec:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >