Dvě holčičky od jednoho písmene, třetí jinak?

3251
29.12.18 00:06

dvě holčičky od jednoho písmene,třetí jinak?

Holky, už jsem zoufalá, za 8 týdnů rodím a nemáme jméno pro třetí miminko a zajímá mě váš názor. pohlaví bude převápko,,tak musíme mít vybrané obě varianty, ale máme doma dvě holčičky, které jsou úplně náhodou od jednoho písmene, prostě se to tak stalo, nebyl to úplně záměr, ale zajímá mě, jak pojmenovat další miminko. vybíráme zatim ze všeho, nějaké favoritiy máme, ale trošku se to snažim brát z pohledu toho dítěte a nějak vnitně cítím, že by to jméno mělo začínat stejně, manžel tvrdí, že je to blbost, ale pořád si říkám, aby se to dítko pak necítilo blbě, že se jmenuje „jinak“ a třeba aby to pak mezi sebou neřešili. ještě u kluka bych s tím problém neměla, ale u holčičky váhám hodně, co vy na to…

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3040
29.12.18 00:12

Holkam jste vybirali jmena ne podle pismene, ale ze se vam libi nebo ze jsou po predcich? Udelala bych to tak i s dalsim a na stejne pismeno se nefixovala. Navic, co kdyz tech holek bude jednou vic, to pak pekna jmena na stejne pismeno dojdou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
29.12.18 00:15

jména maj tak jak se nám líbí - u první bylo rozhodnuto x-let před tím než se narodila a u druhý to byl kompromis,na kterém jsme se dohodli…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
29.12.18 00:18

Máme v rodině sestry Emu, Ester a Elen :D

• Nahlásit
  • Citovat
3251
29.12.18 00:20
@Anonymní píše:
Máme v rodině sestry Emu, Ester a Elen :D

to je krásný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11401
29.12.18 00:30

Neřešila bych písmeno. Až když jsem si tohle přečetla, tak mi došlo, že moje máma a její bratr jsou od stejného písmene, sestra od jiného a pochybuji, že by si oni toho někdy všimli, nebo to dokonce řešili.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23146
29.12.18 00:35
@mattule píše:
Holky, už jsem zoufalá, za 8 týdnů rodím a nemáme jméno pro třetí miminko a zajímá mě váš názor. pohlaví bude převápko,,tak musíme mít vybrané obě varianty, ale máme doma dvě holčičky, které jsou úplně náhodou od jednoho písmene, prostě se to tak stalo, nebyl to úplně záměr, ale zajímá mě, jak pojmenovat další miminko. vybíráme zatim ze všeho, nějaké favoritiy máme, ale trošku se to snažim brát z pohledu toho dítěte a nějak vnitně cítím, že by to jméno mělo začínat stejně, manžel tvrdí, že je to blbost, ale pořád si říkám, aby se to dítko pak necítilo blbě, že se jmenuje „jinak“ a třeba aby to pak mezi sebou neřešili. ještě u kluka bych s tím problém neměla, ale u holčičky váhám hodně, co vy na to…

Ony budou do smrti smrťoucí neustále spolu, že se jejich jména pomalu musí pomalu rýmovat? Vybrala bych si jméno nezávisle na prvním písmenu. Jsem z dvojčat a rodiče nenapadlo nás pojmenovat Anna a Alena nebo Ela a Ema. Každá máme jiné začáteční písmeno a řekla bych, že se k sobě snad ani nehodí. Žije se mi s tím docela bez problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3251
29.12.18 00:45

@Russet nechci, aby se to rýmovalo,ale spíš mi jde o to,aby se necitila nejak blbe…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23146
29.12.18 00:45
@mattule píše:
@Russet nechci, aby se to rýmovalo,ale spíš mi jde o to,aby se necitila nejak blbe…

Proč? Jako že oni mě mají míň rádi, protože mi nevymysleli další jméno od Á? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8904
29.12.18 00:51

Mne to divny neprijde, vic divny mi prijde, kdyz nekdo da jmeno treba staroceske a dalsi dite dostane moderni, treba Bozena a Stella… nebo tak neco :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23146
29.12.18 00:56
@Tarinka píše:
Mne to divny neprijde, vic divny mi prijde, kdyz nekdo da jmeno treba staroceske a dalsi dite dostane moderni, treba Bozena a Stella… nebo tak neco :lol:

Moje kamarádka každého syna pojmenovala opravdu „jinak“. Jeden typicky české jméno, druhý jméno hodně na východ od nás. Každé jméno ma svůj důvod a divné mi to nepřijde. Moderní je spís věc názoru. Stella se dávala i před rokem 1950. Jako ta Božka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
831
29.12.18 00:56
@mattule píše:
@Russet ovsposet/ nechci, aby se to rýmovalo,ale spíš mi jde o to,aby se necitila nejak blbe…

jsem nejstarsi, mladsi sourozenci maji jmena to rodicich. necitim se vuci nim blbe, obcas rikam, ze u me jeste meli fantazii na vymysleni jmen a pak uz se na to vy* a dali jmena po sobe :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
29.12.18 00:59

Pokud nechceš založit klan jako Kardashianky, tak mi jména na stejné písmeno nepřijdou podstatná. Já zase řeším opačný problém, jestli jména na stejné písmeno nejsou divná a moc podobná, tak si pak vyber… :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23146
29.12.18 01:02
@LaraA píše:
jsem nejstarsi, mladsi sourozenci maji jmena to rodicich. necitim se vuci nim blbe, obcas rikam, ze u me jeste meli fantazii na vymysleni jmen a pak uz se na to vy* a dali jmena po sobe :mrgreen:

Znám minimálně troje rodiče, co se na to vy* už u prvního dítěte a dalším korunovali. Já vlastně taky dala synovi jméno po jeho otci. Fakt bezfantazijní :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.18 01:08

U 2 holčiček a třetí jinak bych problém neviděla. Pokud by už byly tri a jednalo by se o čtvrtou, tam už bych to cítila jinak. ;)
Pokud chceš jména něčím provazat, nenabízí se i jina možnost? Třeba stejná koncovka (Lucie, Marie,…), stejný původ,podobny význam,…? Jak se vlastně holky jmenuji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama