Dvě jména pro kluka a hodí se k sobě?

Anonymní
4.11.19 20:24

Dvě jména pro kluka a hodí se k sobě?

Zdravím, potřebovala bych trochu poradit. S přítelem se rozhodujeme na jméně pro syna a rozhodli jsme se mu dát dvě jména (druhé symbolické po jeho dědečkovi) a prvním budeme oslovovat, jde ale o to že se mi moc nezdá že se k sobě hodí :,( máme vybrány tři varianty se jmény, které se nám fakt líbi, ale ani jedna se mi nijak nezdá. Tak se chci zeptat na názor ostatních, jak by to vnímalo okolí..
1. Tadeáš Vladimír
2. Jáchym Vladimír
3. Theodorik Vladimír
Předem moc děkuju za jakou koli odezvu, máme to už za pár..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2757
4.11.19 20:28

Druhá - Jáchym Vladimír. K tradičnímu českému jménu bych nedávala „exotické“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3256
4.11.19 20:29

Podle mě se Vladimír nehodí vůbec k ničemu, ale pokud bych si měla vybrat z tvých variant volím 1. Tadeáš Vladimír

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4527
4.11.19 20:29

Promiň, ale za mě děs. Když už, tak varianta 1. Ale nemyslím si, že je to dobrý nápad. Je nutné, aby měl druhé jméno, když už teď víte, že mu tak nikdo nebude říkat? Proč ho teda vlastně bude mít? Nelze dedeckovu památku uctit jinak? Jak se dědečkovi říkalo? Vlado nebo Miro? Pokud Miro, tak třeba Tadeas Mirek by nebyl špatný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2392
4.11.19 20:33

Dala bych jen Vladimír :palec: ale jinak hlasuji pro 1.variantu :) :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5776

Nehodí se to k sobě a nenapadá mě žádne jméno co se hodí k Vladimirovi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4310

Vybraná jména se mi nelíbí a máš pravdu moc k sobě nejdou. Asi jsem nepomohla, ale přeci jen je to vaše dítě…
Jako hardcor mi přijde jméno Theodorik promiň, ale to zní skoro jako pomsta.
Jako nejmenší zlo mi přijde Jáchym ovšem ten Vladimír to vždy jaksi zabije je to takové zvučné jméno, že přebije podle mě všechny jména. Asi by lépe vyznělo jako první.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20580
4.11.19 20:35

Nejde mi k tomu ani jedno, a marně premejslim co by se mi k Vladimírovi hodilo jinak :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 20:36

@chaela
No bohužel tam ten Vladimír být musí.. přes to nejede u přítele vlak, buď to bude jen Vladimír což se mi absolutně nelíbí a nechci tak synovi říkat.. a tak jsme se po 4 měsících přemlouvání domluvili na variantě že bude mít dvě jména a tak si vybral ty které se mu líbí, ale mě to prostě nezní dobře..

• Citovat
  • Nahlásit
2568
4.11.19 20:41

K Vladimírovi se mi hodí snad jen Boris, Sergej a Alexander. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10113
4.11.19 20:42

Všechna ta jména jsou hrozná v tom spojení. Kdyby na mě tlačili, vybrala bych Jáchyma, ale nutit bych se nenechala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.11.19 20:43

Kdyby záleželo na mě klidně mu dovolím jedno z těchto jmen ty se mi aji celkem líbí a dokázala bych si to spojit i s příjmením ale samostatně bez toho Vladimíra, ten tam když to řeknu tak škaredě překáží, ale bohužel :,( a je mi jasné že chudách kluk to bude mít spíše za trest.. :(

• Citovat
  • Nahlásit
a12
45360
@Anonymní píše:
@chaela
No bohužel tam ten Vladimír být musí.. přes to nejede u přítele vlak, buď to bude jen Vladimír což se mi absolutně nelíbí a nechci tak synovi říkat.. a tak jsme se po 4 měsících přemlouvání domluvili na variantě že bude mít dvě jména a tak si vybral ty které se mu líbí, ale mě to prostě nezní dobře..

A druhy dedecek se jmenuje jak? :mrgreen:
Ja bych dala. Neco hodne kratkyho jak treba jan Vladimír..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10113

@modravlocka mě hned napadl Iljič, ale nechtěla jsem tu zakladatelce trollit :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2568
4.11.19 20:45
@Aduš8 píše: