Dvě malé děti ve 3+1

Anonymní
1.5.21 21:00

Dvě malé děti ve 3+1

Ahoj, máme syna, a čekám další dítě. Budou 3 roky od sebe. Máme byt 3+1, klasika obývák, malinká ložnice a velký dětský pokoj. Tam syn spí už sám. Jak jste řešili stejnou situaci? Kam s miminkem, aby se děti co nejméně budily? Když byl syn ještě miminko, tak jsem spala s ním v pokojíku kvůli kojení atd. a manžel spal vedle. Teď už jsme si zase zvykli spát s manželem společně, ale možná o to zase na čas přijdeme? Dekuju za rady a tipy :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14816
1.5.21 21:05

Mám děti čtyři roky od sebe. Mladší spal s námi v ložnici, cca v roce se stěhoval za sestrou do pokojíčku. Manžel byl u prvního i druhého dítěte s námi v ložnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26912
1.5.21 21:05

My byli s dětmi s rozdílem 2,5 roku ve 2+1. Spali jsme všichni v ložnici. Kluci se nikdy nebudili.
Mladší spal s námi v posteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21063
1.5.21 21:11

Mame to stejně a do roka sem měla dětskou postýlku vedle svoji postele a v roce šel do pokoje ke staršímu. Miminko bych k většímu nedala, ale ani bych nevystrkovala partnera z ložnice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9322
1.5.21 21:11

Máme 3+kk tj větší 2+1 dispozicne predelany, ale o velikosti panelákového 3+1 cca a děti o 4 roky. Malá měla postýlku normálně v ložnici a když nechtěla spát, mohl jít manžel k synovi do pokojíku. Nebo si ji nechal v obýváku, měli jsme postýlku s koleckama a já se na chvíli v klidu vyspala. Když byl syn u babičky, sla jsem s malou do pokojíku já, mají tam palandy. A v obýváku jsem taky měla vše na přebalování + houpací lehátko když nechtěla v noci zabrat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5370
1.5.21 21:14

My tedy máme větší věkový rozdíl - prvňáček a novorozeňátko. Postýlku pro miminko máme klasicky v ložnici, starší spí normálně v pokojíčku. A i když miminko v noci pláče, starší o něm vůbec neví. Jinak manžel je v ložnici a když se potřebuje vyspat, jde do pokojíčku k prvňáčkovi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1182
1.5.21 21:20

Máme 3+1 a rozdíl 2 roky. Starší usíná v pokoji a uprostřed noci cestuje do ložnice. Mladší s námi spí v ložnici v postýlce a i když v noci pláče tak staršího nebudi. Mladší jako miminko nevzbudilo nic, celkem si na hluk zvykl, ale teď kolem 7 měsíců mu to začíná vadit. Pokud manžel vstává třeba ve 2 ráno do práce tak spí v pokoji a kluci semnou hned. Jinak spí manžel normálně v ložnici a většinu noci máme pokojík volný :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 21:29

Děkuji za rady. Nutno dodat, že u nás byl manžel rád za spaní vedle, protože vstává brzy do práce. Ložnici máme fakt malinkou, ale postylku snad někam nacpeme.

• Citovat
  • Nahlásit
10954
1.5.21 21:30

Mame maly domek, vsude je odevsad videt, dvere skoro nezavirame. Nejmladsi spala tak nejak vsude, za pochodu, za hluku. Dva starsi spi od cca dvou let jak parezy, jak usnou, nevzbudi je nic.
Hodne myslim zalezi na konkretnim diteti a i na tom, aby nespalo pouze v absolutnim tichu, jinak ho vzbudi vsechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 21:39

My mame 3kk, zhruba 90 metru, mame ctyrleteho od narozeni samotneho v detskem pokoji a ted cekame dvojcata, na prvniho pul roku mame mini postylky k nam do loznice a pak presun do pokojicku. Syn spi v kuse celou noc cca od 6mesicu, tak jsem optimisticka, ze by to mohlo byt podobne.
Stehovat se neminime, byt je uplne novy, a za vetsi dle naseho vyberu bysme dali 12-16 milionu a to Ty penize (rozdil mezi nasim aktualnim a nove porizovanym) radeji procestujeme, dame detem do vzdelani apod.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.5.21 21:41
@Anonymní píše:
My mame 3kk, zhruba 90 metru, mame ctyrleteho od narozeni samotneho v detskem pokoji a ted cekame dvojcata, na prvniho pul roku mame mini postylky k nam do loznice a pak presun do pokojicku. Syn spi v kuse celou noc cca od 6mesicu, tak jsem optimisticka, ze by to mohlo byt podobne.
Stehovat se neminime, byt je uplne novy, a za vetsi dle naseho vyberu bysme dali 12-16 milionu a to Ty penize (rozdil mezi nasim aktualnim a nove porizovanym) radeji procestujeme, dame detem do vzdelani apod.

Tak za 16 milionů bych se taky na stěhování vyprdla :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
377
2.5.21 14:02

Mame 3+kk a 4 deti (2 mesice, 3,5 roku, 4,5 roku, 6,5 roku). Vsechny deti spi v loznici, manzel od narozeni prvni dcery spi ve vedlejsim pokoji, protoze ma prilis lehke spani. V loznici mame 2 palandy a detskou postylku pro nejmladsi. Ja vetsinou spim u manzela a po probuzeni miminka se presouvam do spodniho patra jedne z paland. Deti se vzajemne nebudi. Prvni dcera byvala budiva, ale cca za tyden si zvykla na plac druhorozene. Takze spani v pohode. Spis bude casem problem, az bude chodit do skoly vice nez 1 dite - budou potrebovat vic prostoru pro ukoly.

Edit: manzel v pokoji i pracuje na homeoffice. Deti ho nerusi. Hracky maji v obyvaku. A miminko pres den spi v obyvaku, hluk mu vyhovuje.

Příspěvek upraven 02.05.21 v 17:34

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
90
2.5.21 14:23

Mame 3kk a manzel je na home office a potrebuje klid. Obcas u nas taky prespava dedecek. Malej bude cerstve dvouletej, kdyz se v lete narodi sourozenec. Zatim je s nami v loznici, spi tam i po obede, muz pracuje v (zatim ditetem nevyuzivanem) pokojicku. Vymysleli jsme to tak, ze starsi pujde tento mesic sam do pokojicku na denni i nocni spani. Muz bude stale pracovat z pokojicku, syn bude v bdelem stavu se mnou v obyvaku, a po obede se holt muz presune na dobu spani tam, kde zrovna nikdo spat nebude. Miminko bude s nami v ložnici na nocni spani (muz nikdy nechtel spat jinde nez my, ani pri nocnim kojeni) a bude-li treba, prenesu ho tam i na denni spani. Pres den bude miminko v druhe postylce v obyvaku. Dedecek bude spat s malym v pokojicku na matraci. Ufff, byly to hrozny mentalni skatulata, tak doufam, ze to bude fungovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat