Dvě mateřské po sobě - už šílím

ugu
128
11.3.16 10:56

Dvě mateřské po sobě - už šílím

Ahoj všem, potřebuju ujistit, že jsem normální a že nejsem jediná, kdo to tak má. Momentálně už jsem v tahu čtvrtý rok na mateřské a ještě dva roky mě čekají. Když se narodila první dcerka, po prvním roce se všecho srovnalo a bylo v pohodě. Zvládla jsem k tomu dělat školu, občas chodit do práce. Jak byla větší, měla jsem na sebe více času, mohla jsem chodit běhat, po kafíčkách a často jsem měla hlídání. Teď v březnu má první dcera rok. Prvního půl roku jsem ještě vejšku dodělávala, takže to bylo hodně náročný, ale nějak se to zvládlo. Jenže teď už začínám doam šílet. každý den dělám pořád to stejný. ráno vstanu a už to jede, do školky starší odvést, pak vařit, úklid, do toho mi ta menší neustále visí na noze…prostě už mi hrabe. nemám pro sebe ani chviličku. jediný den, kdy mám celý odpol.pro sebe, je když jedu jednou týdně do školy. jinak celý dny kmitám kolem domácnosti, nebo stavím kostky, plastelína, barvičky a tak. většinou, když už holky usnou, jsem tak zničená, že už nemám náladu na nic, prásknout sebou a tupě čučet na TV. když už je trošku energie, tak zase dělám školu. tak dejte vědět, že je to normální… :zed: :zed: :zed: :zed:

díky :mavam:

a ještě jsem zapomněla dodat, že spaní celou noc v kuse, to už za ty čtyři roky ani nevím co je. teď lezou malé zuby, takže děs.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
fashion_victim83
11.3.16 11:04

Normální to je, ja takhle sílim po dvou letech s jedním ditetem. Druhe nechci nebo min ne ve stylu, ze si prodloužil stávající mateřskou, fuj. Musim akutně do prace a pak se uvidi, stereotyp, občasné řvaní, výbuchy vzteku male, samota plus naproti nedostatek chvil pro sebe me ubiji.

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
maminka201

Já jsem na rodičáku od Červenece 2012 :mrgreen:, 3děti, já teda nevím, ale myslím že zvládám dobře.

• Citovat
  • Nahlásit
13479

Chtela si 2 deti - mas je. Mladsi dceru muzes dat za pul roku do jeslicek a jit do prace. Popripade chuvu a jit hned.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7634
11.3.16 11:10

Já pořád říkám, že každá žena, která přežije mateřskou a nezešílí je poklad.
Tvůj stav je úplně normální, prostě už je to únava z nevyspání, stereotypu, nedostatku jiných podnětů, zážitků, z toho, že nemáš čas na sebe. Zkus si s partnerem domluvit, že třeba pravidelně jeden večer v týdnu bud eprostě tvůj, partner se postará a ty půjdeš na kafe, plavat, cvičit, za kámoškou, jak se ti bude chtít. Uvidíš, že ti to dá takovou šťávu, že i partner bude za takové řešení rád.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17909
11.3.16 11:15

Pro me je nejhorsi obdobi zima, teda respektive pocasi typu venku sedivo, studeny vichr, vsude bahno a nikde ani noha plus deti treba kasel/ryma. To je pro me ta spravna pakarna. Jinak jsme od jara do podzimu s kamoskama venku, na vyletech, vzdycky si uzivame, ze si muzem sednout treba na dve hodiny do restaurace a krafat a uzit si nejakou specialitku. Nebo jezdime vlakem, busem, to je spravny adrenalin, kdyz nas kocarkovy a odrazedlovy gang zabere pul autobusu.
Hlavu vzhuru, bude lip. Me teda uz fest chybi slunicko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1902
11.3.16 11:26

@ugu
Mam pocit, ze pises o mne, vcetne veku deti, skolky, rocni mi taky visi na noze… :mrgreen: Akorat vejsku nedelam, jen jazyky… jo, taky z toho silim. Momentalne mam jeste starsi doma s nestovicema, takze paradni blazinec a steteotyp :jazyk: Modlim se za jaro, jinak mi uz hrabne. Hlidani nemam, jen obcas pro starsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1978
11.3.16 11:36

Já jsem se taky z dětí ještě nepověsila, a i když na mě taky visí, tak jsem se ještě nezbláznila, holky do školky nechodí, nevidím důvod když jsem doma na mateřské, hlídání mám minimální, ale čas si udělám na vše. Zastávám názor, že pokud na to nemám psychicky, tak si děti nedělám. Mě nevadí a mám děti ráda. A co se týká třeba spánku, tak celou noc jsem nespala už 6 let. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
maminka201
11.3.16 11:38

@mamule42 tak to já spím i přes den :mrgreen:,miminko se v noci nebudí takže vyspaná jsem do ružova :-)

• Citovat
  • Nahlásit
fashion_victim83
11.3.16 11:39

@mamule42 ja zas naprosto chapu, ze je nekdo do skolky da-představa, ze bych získala denne treba ctyri hodiny pro sebe, je úžasná :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
  • Upravit
maminka201
11.3.16 11:42

@fashion_victim83 dcera chodí do školky od 3let a jsem spokojená jak já taky i ona :-)Naučila se hodně věcí, je klidněší. Na rodičáku jsem od Července 2012 :lol:,mladší dcera(zítra 23měsícu)pujde do školky ve 2,5letech. Nabídla mi to ředitelka tak proč ne?:-)a budu s miminkem doma sama :kytka: :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
590
11.3.16 11:48

Já jsem byla s první dcerou doma 3 roky. našla si novou práci a paráda a užívala jsem si, jak mi roste, že už nejsem zavřená doma atd.. bum, teď ve 40ti jsem neplánovaně podruhé otěhotněla. přijdu o práci, jelikož dělám na dohodu, představa toho co mě čeká (malá byla nespavec, bylo to šílený) mě děsí.. chtěla jsem vždy 1 dítě, teď v tomhle věku čekám druhé. jsem více unavená, nezvládám toho tolik co před 5ti lety… ale nějak jsem to nemohla dát pryč, ted končím 1. trimestr… pořád se s tím vším nějak nemůžu srovnat.. zase utírat hovínka, v noci vsávat… atd.. vždy jsem byla spíše společenský typ a RD jsem protrpěla… tvoje druhá dcera má už aspoň 1 rok, já to mám vše před sebou a ještě si pak znova budu hledat práci… si prostě nevybereš… ale chápu tě, zakladatelko…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1978
11.3.16 11:49

@maminka201 No občas bych si taky zdřímla přes den, za 14 dní mám termín porodu, tak to na mě padá, ale co se dá dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18855
11.3.16 11:52

Jsem momentálně čtyři roky na mateřské, s jedním dítětem a do září, než nastoupí do školky, ještě budu. Hlídání nemám, malý je hodně úzkostný beze mě, tak už se nemůžu dočkat, až budu mít chvilku čas jen pro sebe. Že bych měla větší „volnost“, to nepočítám, ale aspon něco :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.3.16 11:58

Jsem doma 7 let… A jsem docela ráda, že se mi už otevřou nové obzory :-D

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie