Dvě neúspěšné ivf, změnily byste car?

Anonymní
10.1.20 07:16

Dvě neúspěšné ivf, změnily byste car?

Ahoj holky, mám za sebou dvě neúspěšné ivf v Karlových Varech a teď chci jít do 3. ivf, ale nevím zda to ještě zkusit ve stejném centru nebo ho změnit. Přemýšlím nad Natalartem v Plzni. Pomohla Vám změna centra nebo jste všechny pokusy absolvovaly v jednom centru? Ještě se chci zeptat zda je tu někdo, kdo má podobný problém jako já a povedlo se mu přes ivf otěhotnět. Je mi 27let, mám PCO vaječníky, ovulace žádná, dlouhé cykly cca 50-90 dní. A do toho mám reciprokou translokaci chromozomu. Takže při každém ivf mi musí vznikla embrya vyšetřit jestli jsou zdravé.. pěkně drahé vyšetření :roll:. Při prvním pokusu ivf jsem jich měla 12 a bohužel prý všechny nesly moji vadu :,(, při druhém pokusu jsem jich měla 10 a zdravé byly dvě. První embryo se uchytilo, ale skončilo to potratem v 6tt (možná se uchytilo kvůli tomu, že jsem měla OHS, protože když ohs odešel, odešlo i embryo :nevim: ) a druhé se neuchytilo vůbec. Pan doktor mi potom nabízel, zda třetí pokus nezkusit s darovanymi vajíčky. Ale to já nechci. Tak teď přemýšlím, co mám dělat, jestli změna caru pomůže. Zbývají mi dva pokusy hrazené pojišťovnou a chci pro to udělat maximum. Omlouvám se, že píšu v anonymu, ale je to pro mě citlivé téma a nechci aby o tom někdo ze známých věděl.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

10.1.20 07:36

A máš udělané i veškeré další testy? Imunologii apod.?… Musíš asi i sama vědět, jestli jsi spokojená s jejich postupy a přístupem. My máme za sebou 1. IVF a přestupujeme jinam, protože jsme byli nespokojeni, nebyly nám udělány například veškeré testy, které by být měly. :nevim:… Každopádně jestli měnit budete, pořádně si rozmysli centrum, plno holek co jsem tady četla jezdí raději do Prahy z Plzně. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 08:02
@Anonymní píše:
Ahoj holky, mám za sebou dvě neúspěšné ivf v Karlových Varech a teď chci jít do 3. ivf, ale nevím zda to ještě zkusit ve stejném centru nebo ho změnit. Přemýšlím nad Natalartem v Plzni. Pomohla Vám změna centra nebo jste všechny pokusy absolvovaly v jednom centru? Ještě se chci zeptat zda je tu někdo, kdo má podobný problém jako já a povedlo se mu přes ivf otěhotnět. Je mi 27let, mám PCO vaječníky, ovulace žádná, dlouhé cykly cca 50-90 dní. A do toho mám reciprokou translokaci chromozomu. Takže při každém ivf mi musí vznikla embrya vyšetřit jestli jsou zdravé.. pěkně drahé vyšetření :roll:. Při prvním pokusu ivf jsem jich měla 12 a bohužel prý všechny nesly moji vadu :,(, při druhém pokusu jsem jich měla 10 a zdravé byly dvě. První embryo se uchytilo, ale skončilo to potratem v 6tt (možná se uchytilo kvůli tomu, že jsem měla OHS, protože když ohs odešel, odešlo i embryo :nevim: ) a druhé se neuchytilo vůbec. Pan doktor mi potom nabízel, zda třetí pokus nezkusit s darovanymi vajíčky. Ale to já nechci. Tak teď přemýšlím, co mám dělat, jestli změna caru pomůže. Zbývají mi dva pokusy hrazené pojišťovnou a chci pro to udělat maximum. Omlouvám se, že píšu v anonymu, ale je to pro mě citlivé téma a nechci aby o tom někdo ze známých věděl.

Byli jsme ve Fertility ve Varech, taktéž mám translokaci a jak se posléze při první stimulaci, kdy vznikla jen 3 vajíčka ukázalo, i nízké AMH. Doktor řekl, že horší výsledek očekávali, ale ne takto špatný, nicméně se pokusili něco oplodnit, nic z toho nebylo. Ihned mi nabídnul darovaná vajíčka, tak jsem neváhala, vznikla 4 embrya, nikdo nám neřekl jaké kvality, jen „že to jde“. První bylo transferováno, 3 zamražená, kolem dělohy ani neprošlo. Takže negativní tt. Do dalších pokusů se mi již nechce. Vzhledem k tomu, že dosud mi CAR nenabídnul udělat mimo genetické testy, se kterými jsem už přišla i reprodukční imunologii, podruhé bych se tam již nevrátila. Zkuste jakékoli jiné centrum. Nabídnout veškerá dostupná vyšetření by měl být naprostý základ. Ne dělat několik pokusů (samozřejmě placených) a pak až někdy si vzpomenout, že bys se mohlo udělat ještě to a to. Nejsem lékař, abych říkala která vyšetření bych ještě měla podstoupit, od toho jako pacient spoléhám na ně, evidentně špatně. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3413
10.1.20 08:24

Ano, my ho po dvou ivf změnili. Jen dobře vybírej…
Nemám ten problémy co ty, mám jiný imunologický, ale jinak je to jako bys popsala mě. Držím palce :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3108
10.1.20 08:35

V tomhle pripade bych se do zmeny caru nehnala.. Nemyslim, ze si jinde polepšite. Pokud mas 99% vajicek s genetickou vadou, tak to neni zadne pochybeni lekaru.. A dva neuspesne transfery jsou taky (bohuzel) bezna záležitost.. Spis bych hledala cestu, jak se smirit s darovanymi vajicky, nez vymyslela zmenu. Akorat tim ztratíte spoustu casu, to bude jediny vysledek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3991
10.1.20 08:45

No kdyby šlo o mě, změnila bych.Ale neříkám, že dělají něco špatně. Šla bych do vyhlášeného Zlína :D :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12544
10.1.20 08:55

Vy si tu genetiku platíte, že píšeš - pěkně drahý vyšetření? To, při genetické vadě, běžně hradí pojišťovny…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 08:58

@Janli jestli myslela PGD tak to je drahé. My na to dopláceli něco kolem 30.000,– když to pak máš absolvovat třeba 4× po sobě …. plus náklady za klasické IVF. Nás jeden proces vyšel na něco kolem 50.000,– a 2× neúspěšně. Asi tohle zakladatelka měla na mysli.

• Nahlásit
  • Citovat
10.1.20 09:05

@Pajka89 Jaký čas ztratí? Nás to časově stálo jednu konzultaci navic a naopak nam nove centrum udelalo dalsi vysetreni. A v pomeru toho vseho cekani je tohle jak nic..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12544
10.1.20 09:07
@Anonymní píše:
@Janli jestli myslela PGD tak to je drahé. My na to dopláceli něco kolem 30.000,– když to pak máš absolvovat třeba 4× po sobě …. plus náklady za klasické IVF. Nás jeden proces vyšel na něco kolem 50.000,– a 2× neúspěšně. Asi tohle zakladatelka měla na mysli.

Já to chápu, ale nechápu ten doplatek. Nám PGD komplet zaplatila pojišťovna a to jsme geneticky naprosto zdraví, jen mám za sebou jedno těhotenství s Downem. A o vím o spoustě párů, kde jim to pojišťovna zaplatila. Proto mě to zaráží. Už před IVF naše lékařka zjišťovala, co máme za pojišťovny, aby jsme je eventuálně stihli změnit tak, aby jsme měli úhradu co nejvyšší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 09:17

Další vyšetření udělané nemám, doktor mi o nějakých říkal, ale v mém případě, když se ví důvod, proč to nejde, by to nepodstupoval.

Tím vyšetřením embryii jsem myslela PGD a my jsme za to platili 20tisíc, taky jsem se divila, že to nehradí pojišťovna, když mám genetickou vadu, za kterou nemůžu. I jsem se na to doktora ptala, jestli nějaká jiná pojišťovna to nehradí, že bych přešla jinam a řekl že ne… Tak nevim

• Nahlásit
  • Citovat
10.1.20 09:18
@Janli píše:
Já to chápu, ale nechápu ten doplatek. Nám PGD komplet zaplatila pojišťovna a to jsme geneticky naprosto zdraví, jen mám za sebou jedno těhotenství s Downem. A o vím o spoustě párů, kde jim to pojišťovna zaplatila. Proto mě to zaráží. Už před IVF naše lékařka zjišťovala, co máme za pojišťovny, aby jsme je eventuálně stihli změnit tak, aby jsme měli úhradu co nejvyšší.

U jaké jste pojišťovny? My si to taky museli platit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12544
10.1.20 09:24
@Anonymní píše:
Další vyšetření udělané nemám, doktor mi o nějakých říkal, ale v mém případě, když se ví důvod, proč to nejde, by to nepodstupoval.Tím vyšetřením embryii jsem myslela PGD a my jsme za to platili 20tisíc, taky jsem se divila, že to nehradí pojišťovna, když mám genetickou vadu, za kterou nemůžu. I jsem se na to doktora ptala, jestli nějaká jiná pojišťovna to nehradí, že bych přešla jinam a řekl že ne… Tak nevim

Tak to je dost pádný důvod car změnit. Pokud neví, která pojišťovna hradí vyšetření celé, tak je něco hodně špatně a zrovna ty jsi žhavý kandidát. Nám to hradila VZP, ale je to pár let zpět, dneska je těch pojišťoven více. Že máte jeden problém, neznamená, že nemáte i jiný. Pokud máš velmi málo zdravých vajíček, je to o to větší důvod, aby se udělalo kompletní vyšetření a neplýtvalo se zdravými embryi. Běžte jinam, polepšíte si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 10:13

Genetické vyšetření hradí celé pojišťovna. Teda alespoň u nás to tak je. Taky máme genetickou vadu (tedy ne já ale manžel), a není to vada nějak závažná. Posílali jsme 7 embryjek na genetiku a vrátily se nám 4 naprosto zdravé, 3 měly bohužel ten nemocný gen a z těch tří nemocných bylo jedno celé úplně geneticky špatně. Celé to hradila pojišťovna. Jsem moc ráda za ty genetické testy, protože při mém štěstí by mi určitě zavedli to nejhorší embryjko nebo jedno z těch nemocných. Takhle máme ušetřeno spoustu zklamání, možná potratů, a to nemluvím o psychice. Info cca dva měsíce zpět proběhly ty genetické testy :D

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.1.20 13:13
@Anonymní píše:
Genetické vyšetření hradí celé pojišťovna. Teda alespoň u nás to tak je. Taky máme genetickou vadu (tedy ne já ale manžel), a není to vada nějak závažná. Posílali jsme 7 embryjek na genetiku a vrátily se nám 4 naprosto zdravé, 3 měly bohužel ten nemocný gen a z těch tří nemocných bylo jedno celé úplně geneticky špatně. Celé to hradila pojišťovna. Jsem moc ráda za ty genetické testy, protože při mém štěstí by mi určitě zavedli to nejhorší embryjko nebo jedno z těch nemocných. Takhle máme ušetřeno spoustu zklamání, možná potratů, a to nemluvím o psychice. Info cca dva měsíce zpět proběhly ty genetické testy :D

A do jakého caru prosím chodíte? Tak to jsem dostala od doktora špatné informace:( 2× jsme si to platili :(

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama