Dvě tvrdé kuličky v pravém prsu

Anonymní
19.12.19 02:17

Dvě tvrdé kuličky v pravém prsu

Ahoj, už cca 4 roky mám v prsu dvě tvrdé kuličky. Byla jsem před rokem a půl u doktora který mě poslal na Ultrazvuk. Prý to jsou jen tukové bulky. Nedávno jsme byla u doktora, že mi to v tom prsu vadí, a občas takový divný pocit mám. Někdy jak pořád na to sahám a mačkám si v podpaží zda tam něco nemám tak to bolí. Doktor mi řekl že tam před tim rokem nic nebylo a dál to nechtěl řešit. Co mám dělat? Vyšetří mě na mamografu bez žadanky? Je mi 19let. Přijde mi že mám to prso větší ale nejsem si jistá. Mamka říká že každá žena má jedno prso větší. Ale ja z těch bulek mám deprese a chci je ven. Předem děkuji za Vaše rady. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4641
19.12.19 03:27

Pokud vím, tak i tukové bulky, které vadí, na chirurgii na žádost pacienta odstraní, pokud tomu nebrání jiné zdravotní důvody :nevim:
na mamograf ale asi žádanka být musí :think: zkusila bych jiného doktora - pokud jsi byla na gyndě, tak praktického, pokud u praktika, tak gyndu :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
953
19.12.19 05:41
@Kauree píše:
Pokud vím, tak i tukové bulky, které vadí, na chirurgii na žádost pacienta odstraní, pokud tomu nebrání jiné zdravotní důvody :nevim:
na mamograf ale asi žádanka být musí :think: zkusila bych jiného doktora - pokud jsi byla na gyndě, tak praktického, pokud u praktika, tak gyndu :nevim:

Naprosto souhlasím, znovu si zajdete pro žádanku, ale ještě předtím si zavolejte ne mamograf, třeba opravdu být nemusí…
Ne divné, že vám tu žádanku nechtějí vydat, při každé sebemenší změně na prsu, by vás měli hnát dál na další vyšetření…případně opravdu vyměňte lékaře.
Pokud jsou to tukovky a budete trvat na jejich odstranění, měli by vám vyhovět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15943
19.12.19 06:00

Tak si zaplať ultrazvuk jako samoplatce a zeptej se tam jich

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10424
19.12.19 06:03

Mamograf si můžeš sama zaplatit, vhodnější je ale ultrazvuk. Nebylo by jednodušší zavolat si přímo tam, než se stresovat, kdo ti co napíše?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10640
19.12.19 06:11

Zavolej si na mamografické pracoviště a objednej se na ultrazvuk jako samoplátce, stojí to pár stovek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4575
19.12.19 06:19
@Petája píše:
Naprosto souhlasím, znovu si zajdete pro žádanku, ale ještě předtím si zavolejte ne mamograf, třeba opravdu být nemusí…
Ne divné, že vám tu žádanku nechtějí vydat, při každé sebemenší změně na prsu, by vás měli hnát dál na další vyšetření…případně opravdu vyměňte lékaře.
Pokud jsou to tukovky a budete trvat na jejich odstranění, měli by vám vyhovět…

Presne, pri jakekoliv zmene hned posila dr.na mamolog.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23293
19.12.19 06:51

Mamograf ti v tomhle veku bez opravdu zavazneho duvodu neudelaji. Muzes si jako samoplatce zaplatit ultrazvuk. Pokud jsou bulky male a porad stejne( zjisti na UZ), neni duvod je vyndavat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
874
19.12.19 08:24

Zkus sono než mamograf - přece jen mamograf je takové riziko do budoucna

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23293
19.12.19 15:00
@Leo44 píše:
Zkus sono než mamograf - přece jen mamograf je takové riziko do budoucna

Zkouset muze, co chce, jestli pujde do nejakeho inteligetniho centra, tak mamograf delat fakt nebudou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat