Dveře s matným sklem ložnice, koupelna

64109
17.2.20 09:03

Dveře s matným sklem ložnice, koupelna

Máte prosím někdo osobní zkušenost s dveřmi s prosklením ve všech dveřích interiéru, včetně ložnice a koupelny? Mám na mysli nějaké vysloveně matné sklo, neprůhledné, ale průsvitné, které propustí světlo.

Prosím o reakce ty, které s tím skutečně mají zkušenost, bydlí nebo bydleli v tom. Nezajímají mi názory na dveře sousedky, tchýně a kamarádky. Ani to, že to někdo zvažoval a došel k tomu, že to je nepraktické, nelíbí se mu to… Dík. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
42983
17.2.20 09:06

Mame takove dvere mezi chodbou a kuchyni prave kvuli svetlu (z kuchyne do chodby). Pres sklo jsou videt jenom stiny. Poznam podle vysky a ucesu, kdo prisel domu a prave se vyzouva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K82
1302
17.2.20 09:10

@Lama Lama
A co te zajima? prakticnost? mam je, jiny design, nez ty (tri skla pod sebou v obyvaku, celosklenene kuchyn) a: 1)urco se musi casteji myt 2)mozna o trochu mene „tesni“ na hluk 3)byt je diky nim cely prosvetlenejsi 4)pokud mas male deti, bala bych se, aby tim neprolitly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1779
17.2.20 09:11

Mám zkušenost u příbuzenstva. A upřímně? Je to děs. Jako z chodby do kuchyně ok, ale do pokojíku, kde spíme děs. Jakmile někdo rozsvítí na chodbě, jde to všechno světlo i do pokoje, člověk vidí, že se tam prevelekam atd. Takže jsme je omotali neprůhlednou fólií, aby jsme se aspoň vyspali. O koupelně, to snad ani nebudu komentovat. Ti příbuzní je mají i na WC a člověk se tam ani nevy****. Není příjemné, jako návštěvě, že když sedí na míse, je vidět z chodby, byť je to jen obrys… Za mě tyhle dveře ano, ale ne do ložnic, koupelny a WC. My je máme do pracovny a obýváku. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51106
17.2.20 09:11

V ložnici mám, kvůli světlu v chodbě, a je to v pohodě. Do koupelny jsem nechtěla, bylo by mi to pocitově nepříjemné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4625
17.2.20 09:12

Ahoj, mame prosklene dvere do loznice i do koupelny/wc, ale nemame takhle velky pruzor, mame tri mala okynka. :mrgreen: 8) A spokojenost, aspon vime, ze je “obsazeno” a loznice mame stejne skoro porad otevrene. ;) Nicemu to nevadi, sklo je neprihledne, takze soukromi je a prosvetlila se chodba i se da jit do koupelny a nemusi se nutne rosvitit svetlo. :palec: :kytka: :andel: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3844
17.2.20 09:13

Ano mam zkusenost. Prosklene skoro vsechny interierove dvere, loznice, koupelna a oba detske pokoje. Nemela jsem s tim problem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19016
17.2.20 09:13

Moji rodiče je maj, když sem tam bydlela tak mi to nepřišlo nijak špatné, nic přes to vidět není, maximálně nějaký obrys. Jediné kam si dali plné dveře byl záchod, ale to je spíš pro pocit toho kdo tam sedí, než že by bylo vidět :D ale mají takové silné mléčné sklo, tchyně má takové to sklo průhledné, jenom s texturou a maj je všude, že si tam člověk nechce jít dát ani sprchu nebo jít na WC, protože to už prosvítá mnohem víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3162
17.2.20 09:18

Máme tyto v celém bytě. V ložnici mi vadí, že tam jde světlo z obýváku i v noci, jinak nám to nikde nevadí, do koupelny ani na WC vidět nejde. To tvoje sklo mi přijde moc velké. Třeba do pokojíčku z obýváku to podle mě bude večer hodně svítit a třeba naše děti by to při usínání rušilo. Já jsem jinak spokojená.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
859
17.2.20 09:18

My jsme měli doma a pořád tam jsou už 30 let :lol: ne stejné samozřejmě. V koupelně je prosklená jen asi 1/3 dveří. Je super, že to prosvetli chodbu. No a mínusy. Bratr tam má už několik let nonstop nějaký závěs zavřený do dveří. Zvlášť po noční, když chce spát a na chodbě je pohyb a svítí se tak ho to hodně ruší. Naši si koupili do ložnice roletu. Já jako puboš jsem byla taky vzhůru kdykoliv naší šli spát, nebo někdo šel do koupelny. My máme v patře poměrně velkou chodbu uprostřed, koupelnu, 2 pokoje a ložnici. Všechny dveře naproti sobě. Já bych minimálně do místnosti, kde se spí dala buď plné dveře nebo mnohem menší plochu prosklení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2306
17.2.20 09:19

Mame neco podobneho kvuli svetlu v chodbe v detskem pokoji i loznici a za me uz nikdy. Vadi mi, kdyz chci spat a nekdo rozsviti na chodbe. Ale ja mam na spani rada uplnou tmu, manzel s tim problem nema.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3844
17.2.20 09:20

Tak na WC bych je nedala, ale v koupelne ani jinde mi nevadi. Urcite zalezi i na celkovem pudorysu a velikosti mistnosti, ale v koupelne neni krome svetla nic videt a loznici mame vlastne za rohem, to same pokoje kluku. Jediny problem bych mela u mensich deti aby tim sklem pri nejake divocejsi hre neprolitly. Ale my jsme je davali az kdyz byli kluci vetsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1225
17.2.20 09:21

Ahoj, tak my máme, z obýváku na chodbu a z chodby do předsíně. Ještě mezi chodbou a kuchyní. A tam je to super, propouští světlo, takže se nemusí svítit. Do ložnice jsme je měli, ale vyměnili jsme je za plné, strašně mě rušilo, když děcka nebo manžel večer rozsvítili a já už usínala nebo spala, to světlo mi prostě vadilo. Navíc děcka většinou zapomněly zhasnout, takže jsem musela už rozespalá jít a zhasínat, protože při tom bych neusnula. Takže za mě jo, ale ne do ložnice, koupelny a záchodu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7902
17.2.20 09:32
@K82 píše:
@Lama Lama 4)pokud mas male deti, bala bych se, aby tim neprolitly.

Neprolitnou. Mame takove dvoje dvere vedouci z predsine, kde kluci obcas hraji floorbal, fotbal s volejbalovym micem, soft tenis a podobne radi, dvere v pohode narazy zvladaji, ani to na nich neni znat. Spis nez o sklo bych u modernich dveri mela strach o tu drevotrisku nebo z ceho se to dela, my mame stare drevene dvere. Zvysene naroky na udrzbu jsem taky nezaznamenala, neni to tak jako kdyz mas treba sprchac z hladkeho cireho skla.
@Lama Lama Vim, ze jsi nechtela cist, kdo je v koupelne nema, proto se omlouvam, ale mame je krom zachodu a koupelny vsude jinde a jedinou nevyhodu, kterou u nich vidim je, ze me osobne by vadilo, ze nekdo jiny vidi, jak se treba v koupelne svlekam. U rodiny mi to samozrejme nevadi, ale mame casto navstevy, deti si vodi kamarady a a treba v dobe, kdy si deti hraji s kamarady uklizim a pak se jdu prevlect, deti samozrejme litaji kolem. Nebo mame navstevu, ja varim a pak se jdu prevleknout. Pokud se prevlekam v loznici, kde ty prosklene dvere mame, stoupnu si tak, abych nebyla v pruzoru, tam na to misto je. V koupelne ale ne. Pokud ti ale neco takoveho nevadi nebo mate velkou koupelnu, tak bych do nich sla. Mame je mezi vsemi obytnymi mistnostmi a libi se mi vice, nez plne dvere, prostory jsou svetlejsi a pusobi opticky vetsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64109
17.2.20 09:34
@K82 píše:
@Lama Lama
A co te zajima? prakticnost? mam je, jiny design, nez ty (tri skla pod sebou v obyvaku, celosklenene kuchyn) a: 1)urco se musi casteji myt 2)mozna o trochu mene „tesni“ na hluk 3)byt je diky nim cely prosvetlenejsi 4)pokud mas male deti, bala bych se, aby tim neprolitly.

Dík, přesně to jsem si představovala. Řešila jsem hlavně teda to světlo a jak vadí, že je „vidět“. Ale ty další dopady mi nějak nedošly ( hlavně ty ťapance od rukou mi budou vadit) . Proletění neřešim, už jsou velké.

@mamina89 přesně todle jsem si nepředtavovala. :mrgreen: :P
@ProfZav píše:
Máme tyto v celém bytě. V ložnici mi vadí, že tam jde světlo z obýváku i v noci, jinak nám to nikde nevadí, do koupelny ani na WC vidět nejde. To tvoje sklo mi přijde moc velké. Třeba do pokojíčku z obýváku to podle mě bude večer hodně svítit a třeba naše děti by to při usínání rušilo. Já jsem jinak spokojená.

JO, mám v plánu taky užší. Počítám tak 20 cm. Jinak světlo obývák-pokoje nebude ( nejsou vedle sebe), všechny pokoje jdou na chodbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama