Dveře z kuchyně přímo do garáže?

SAJ
8552
30.12.19 21:51

Dveře z kuchyně přímo do garáže?

Ahoj :)

Pomalu si začínám promýšlet rekonstrukci kuchyně a napadlo mě zvětšit prostor vybouráním příčky do chodbičky před garáží - získám tím přímý přístup do spíže a prádelny, ale bohužel i přímý přístup do garáže - a tedy další dvoje dveře. :nevim:

Tohle budu promýšlet hodně dlouho a důkladně. :mrgreen: Jedna z prvních otázek je - nejsou dveře z kuchyně rovnou garáže totální pítomost? Máte nekdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7402
30.12.19 21:52

No a? Aspon nakup z auta tahate jen kousek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8142
30.12.19 21:55

Garáž je na parkování nebo využívána na ukládání? Vadil by mi asi přenos pachu. Jak by to bylo s chladem z garáže?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8552
30.12.19 21:57
@Cenarius píše:
No a? Aspon nakup z auta tahate jen kousek.

Proti mluví třeba umístění botníku a věšáku na kabáty, pak taky nečistoty a zima - vše je relativně řešitelné, ale otázka je, zda to stojí za to?)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
30.12.19 21:59

Mam strejdu v kanade a tam je to bezne, maji tam i vetsinou pracky, susicky, kotel, takze je i garaz vytapene, strejda ma centralni vysavac, takze prach se do domu nesiri, pri nakupech pry super

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20678
30.12.19 22:02

Takhle to měli v Kroku za krokem :) Ale tam se nepřezouvaj… Pamatuju, jak jsem na to jako dítě hleděla. No nic moc přínosný příspěvek, ale nedalo mi to :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7470

V kutilovi Timovi to tak meli :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8552
@bublinek píše:
Garáž je na parkování nebo využívána na ukládání? Vadil by mi asi přenos pachu. Jak by to bylo s chladem z garáže?

Parkování. Chlad by byl problém, ale nemyslím, že neřešitelný. V chodbičce je teplo i bez vytápění.

Fajn by byl přímý přístup do spíže. Malý problém je přístup do technické místnosti a současně takové té druhotné koupelny (aktuálně slouží hlavně pro pejsky). Ani to by vlastně nevadilo.

Hlavou mi vrtá hlavně ta garáž.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
30.12.19 22:44

A když tu příčku necháš vybourat, budeš mít o hodně víc prostoru V kuchyni? Jestli to má cenu víš?
Kdybych to řešila já…nešla bych do toho, garáž máme jako pracovní místnost…auta parkujeme pod pristreskem, v garáži manžel kuti má tam pracovní bordel od svarecky, vrtačky, různých olejů, nářadí, kol, atd…pokud vás dělí chodba, nebude ti chybět?(na vzuti bot, kabátu)Je to taková mezimistnost mezi čistým bytem a venkem.
Ale nevím, třeba by to šlo u vás hezký vyřešit, funkčně, udělej si návrh, třeba to bude dokonalé a lepší než máš teď..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8552
30.12.19 22:50

@35ja Rekonstrukce nebude dřív jak za dva roky - tyhle věci pokaždé promýšlím dlouho a důkladně. Vyplatí se to.

Minule jsem vymyslela elegantní a řešení jiného problému, manžel zpočátku ne tak docela souhlasil, ale po realizaci je hodně spokojený.

Tu kuchyň nevím, získala bych cca 10 m2 a náklady by nebyly zase až tak velké. Přibudou dvoje dveře (misto jedněch do chodbičky troje - spíž, prádelna, garáž). No, nevím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1281
30.12.19 22:55

@SAJ tak jsem zvědavá jak se rozhodnete, držím palce ať se vše vydaří :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19626
30.12.19 23:01

Pokud v té garáži denně parkujete auto, tak ani omylem. Smrad z výfukových plynů bude cítit až v kuchyni. Asi to auto do garáže netlačíte, že? Takže tam zajedeš, otevřeš dveře do kuchyně a všechny spaliny máš tam. FUJ! Buď ráda, že máš mezi tím chodbičku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
8552
30.12.19 23:04
@Janli píše:
Pokud v té garáži denně parkujete auto, tak ani omylem. Smrad z výfukových plynů bude cítit až v kuchyni. Asi to auto do garáže netlačíte, že? Takže tam zajedeš, otevřeš dveře do kuchyně a všechny spaliny máš tam. FUJ! Buď ráda, že máš mezi tím chodbičku.

Aktuálně žádný smrad od aut v chodbičce nemáme. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10974
30.12.19 23:07
@SAJ píše:
@35ja Rekonstrukce nebude dřív jak za dva roky - tyhle věci pokaždé promýšlím dlouho a důkladně. Vyplatí se to.

Minule jsem vymyslela elegantní a řešení jiného problému, manžel zpočátku ne tak docela souhlasil, ale po realizaci je hodně spokojený.

Tu kuchyň nevím, získala bych cca 10 m2 a náklady by nebyly zase až tak velké. Přibudou dvoje dveře (misto jedněch do chodbičky troje - spíž, prádelna, garáž). No, nevím.

A ty dveře jsou na stěně rozmístěné jak? Kdyby byly např. dveře do spíže a prádelny v pravé části a dveře do garáže v levé části, tak bys mohla v levé části udělat třeba 2m širokou příčku, za kterou by byly dveře do garáže (a z té strany z garáže by tam zůstal věšák apod., byla by to taková polochodbička)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
491
30.12.19 23:35

Zrovna vedle garáže vyrábíme z dílny pracovnu. Protože mám v plánu časem přebudovat i garáž, nechávám ji s tou pracovnou propojenou. Kvůli teplotě (nevytápěná) a prachu (skladiště nepořádku všeho druhu) tam vsadíme balkonové dveře, ty izolují jako okno, sklo neprůhledné. Až bude z garáže obytná mistnost, vyměníme balkonovky za interiérové dveře.
S tvým nápadem souhlasím, každý prostor navíc je super, zvlášť v kuchyni. Propojení s garáží může být fakt super. Troje dveře neva, když budou ve stejném dezénu a nebudou se otevírat jedny do druhých. Co výšky stropů, podlah a podlahová krytina ve spojovaných mistnostech, půjdou sjednotit?
Dej vědět, jak jsi to nakonec vymyslela. Držím palce, ať se dílo zadaří. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat