Dvojcata 2 roky 2 mesice kdy se rozmluvi?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.10.21 21:55

Dvojcata 2 roky 2 mesice kdy se rozmluvi?

Zdravim vaechny,

Mam dotaz, mam 2 kluky jednovajecna dvojcata, narozen v 35tt akutnim cisarem. Myslim si, ze jsou jinak sikovni, ukazuji casti tela, miluji knizky, jezdi na odrazedle, skladaji kostky na sebe, miluji proste ruzne hracky na jemnou motoriku, umi si sundat ponozky, zout boty, cepici, pomahaji pri oblekani, cesou si vlasky, cmaraji, vylezou vsude mozne, tanci a tleskaji na hudbu. Co ale slycham od okoli je, ze uz by meli zacit mluvit…umi skova jako ham, mnam, čiči, toto, jéje, jejda, mama, tata, baba, dede, brm, nene, dá, pa, ššš jako vlak, haha jako haf haf, haji, neni. Do toho rikaji porad jeste nejake slabiky, hlasky aaaa, eeee, iiiii,.ctu jim, rikam basnicky, zpivam pisnicky, ale nejak vyrazne se neposouvame. Na logopedii jdeme az v lednu, driv to podle ni ani nema smysl, ze jsou porad jeste mali. Meli jste to nektera taky podobne, ze dlouho nic a pak najednou zacali? Dle neurologa jsou jinak v poradku.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23559
23.10.21 22:08

Proč na logopedii, vždyť mají čas…Moje holčička ve třech letech skoro nemluvila, neřešilo se to. O pár měsíců později mluvila v souvětích. Do tří let mají času dost, netrápila bych je. Hlavní je, že neurolog neshledal žádný problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2772
23.10.21 22:14

Mám uplne stejně starou dceru a mluví taky stejně. Zatím to neřeším, všemu perfektně rozumí, tak i to mluvení snad přijde. Za dva měsíce jdu k dětské se synem a do tě doby snad bude i jeho termín na logopedii, tak se na to tam i tam poptám a uvidím. Předpokládám, že se dozvím, že počkáme do 3 let… syn se rozmluvil po druhém roce, během 14 dní, úplně z ničeho najednou mluvil ve větách, nestačila jsem se divit.. ale on i špatné rozuměl, nechápal, spousta jiných potíží, tlaze jsem to už řešila, ale dcera je jiná, rozumí skvěle a všemu, všechno krom té řeči umí přiměřeně věku, takže snad i ta řeč se dostaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
23.10.21 22:19

Nase dvojcata maji opozdeny vyvoj reci. Nemluvily vubec. Jakoze ani citoslovce. Ve chvili, kdy dite neco rika, bych se asi uplne neznepokojovala. Ty vyvojove rozdily do tri let veku jsou obrovske. Mame ted syna 2,5 roku a je tam fakt velka variabilita v tom, jak verbalne komunikuji jeho vrstevnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 22:20

@Midaku Tak jako kluci rozumi kdyz reknu at ukazou kde maji vlasky, oci atd, nebo prines boty, podej mi piti, sundej si cepici, ponozky. Apod. Ale kdybych rekla prines mi rucnik, je v koupelne ve skrini, tak nebudou vedet co po nich chci..Taky jsou hodne tvrdohlavi, kdyz reknu prines mi to a to, tak krouti hlavou a nene a smejou se tomu. Ale kdyz reknu, jdeme si cist, tak prinesou knizky nebo jdeme si kreslit, tak mi prinesou tabulku na kresleni, tak podle mne chapou.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 22:23

@misuled No kamaradky dcera, mladsi o 3 mesice uz mluvi krasne a dokonce pry i anglicka slova. Tak jsem z toho pokazde smutna, a to se klukum venuji fakt hodne a ona taky zacala z niceho nic mluvit najednou.

• Citovat
  • Nahlásit
717
23.10.21 22:27
@Anonymní píše:
@misuled No kamaradky dcera, mladsi o 3 mesice uz mluvi krasne a dokonce pry i anglicka slova. Tak jsem z toho pokazde smutna, a to se klukum venuji fakt hodne a ona taky zacala z niceho nic mluvit najednou.

No, nas nejmladsi se nezastavi a venujem se mu stejne nebo min nez starsim, protoze samozrejme vic deti, min casu. Ale chapu, mne to taky bylo lito, ze i dite, co celej den sedi pred televizi, mluvi lip nez nase deti, kterym jsme se venovali, jak jen to slo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 22:30

@misuled A mohu se zeptat kdy se rozmluvila dvojcata? Pomohl nejak logoped?

• Citovat
  • Nahlásit
2772
23.10.21 22:34
@Anonymní píše:
@Midaku Tak jako kluci rozumi kdyz reknu at ukazou kde maji vlasky, oci atd, nebo prines boty, podej mi piti, sundej si cepici, ponozky. Apod. Ale kdybych rekla prines mi rucnik, je v koupelne ve skrini, tak nebudou vedet co po nich chci..Taky jsou hodne tvrdohlavi, kdyz reknu prines mi to a to, tak krouti hlavou a nene a smejou se tomu. Ale kdyz reknu, jdeme si cist, tak prinesou knizky nebo jdeme si kreslit, tak mi prinesou tabulku na kresleni, tak podle mne chapou.

Viceslozkove pokyny (přines ručník, je v koupelně ve skrini) je na ten věk ještě moc složitý, to je zcela ok, že neumí. A taky znám o dost mpadis děti co krásně mluví. Ale zase mají třeba ještě plínky, nebo se šíleně vztekaji a neposlechnou, blbnou s jídlem, bijí ostatní děti… všude je něco, žádné dítě neumí vždy a všechno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 22:37

@Midaku Ano, presne kamaradky dcera sice mluvi celkem pekne, ale vubec neposlechne mamu, bije ji a i jine deti, s hrackami si neumi ani chvili hrat, porad nekam utika, s jidlem ma velke problemy, nocnik odmita taky, nechce e oblikat, rve strasne u vseho.

• Citovat
  • Nahlásit
717
23.10.21 22:49

Dcera zacala mluvit kolem tri let a myslim, ze pomohl kolektiv ve skolce, tak tam to bylo s opozdenym vyvojem reci tak na hrane. Syn ale zacal mluvit az ve ctyrech letech. K logopedce zacal chodit pred tretim rokem. Ze by to nejak prukazne pomohlo, to nedokazu rict. to spis az pak korekce hlasek a to trvalo dva roky nez se k tomu dostali, do te doby delal aktivity vylozene na porozumeni, takze to, co delate doma - vyhledavani v obrazku, pasivni slovni zasoba.
Jako urcite objednanim na logopedii nic nezkazite, ale myslim, ze se rozmluvi, ze jsou na dobre ceste. Hlavne deti nesrovnavej ani mezi sebou ani s ostatnimi. Ja taky zpivam lip nez kamaradka, ale narozdil od ni jsem pohybove naprosty poleno

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.10.21 22:57

@misuled Zkousim prave na deti nemluvit nijak slozite, treba jim reknu jdeme ham ham, udelame pa tatovi, tata jeden brm brm autem, je tam mašinka ššš, tak oni z toho opakuji to tata brm treba. Nebo udelame čiči na kocicku. Jinak kluk od bratrance zacal mluvit jakoze vic az od 5 let, tam byla hodne ta rec opozdena a i ted v 6 letech ma odklad na nastup na zs kvuli reci, jinak je ale hodne chytry.

• Citovat
  • Nahlásit
92
23.10.21 23:05
@Anonymní píše:
Zdravim vaechny,Mam dotaz, mam 2 kluky jednovajecna dvojcata, narozen v 35tt akutnim cisarem. Myslim si, ze jsou jinak sikovni, ukazuji casti tela, miluji knizky, jezdi na odrazedle, skladaji kostky na sebe, miluji proste ruzne hracky na jemnou motoriku, umi si sundat ponozky, zout boty, cepici, pomahaji pri oblekani, cesou si vlasky, cmaraji, vylezou vsude mozne, tanci a tleskaji na hudbu. Co ale slycham od okoli je, ze uz by meli zacit mluvit…umi skova jako ham, mnam, čiči, toto, jéje, jejda, mama, tata, baba, dede, brm, nene, dá, pa, ššš jako vlak, haha jako haf haf, haji, neni. Do toho rikaji porad jeste nejake slabiky, hlasky aaaa, eeee, iiiii,.ctu jim, rikam basnicky, zpivam pisnicky, ale nejak vyrazne se neposouvame. Na logopedii jdeme az v lednu, driv to podle ni ani nema smysl, ze jsou porad jeste mali. Meli jste to nektera taky podobne, ze dlouho nic a pak najednou zacali? Dle neurologa jsou jinak v poradku.

Vůbec nic si z toho nedělej! Dcera je stejně stará a se skládáním vět začala před 14 dny. A to ještě fakt srandovně. Mluví o sobě ve třetí osobě a věty skládá stylem „Toto triko Ádě líbí.“ Každé dítě je jiné. Chápu, že nad tím přemýšlíš, syn naší kamarádky taky ještě neměl ani dva roky a už mluvil v souvětích a dcera jednoslovně a ještě jí nebylo rozumět. Taky mi to čekání na nějaký náznak věty přišlo nekonečný. Ale tvoje dvojčata se prostě teď soustředí na rozvoj jiné dovednosti - třeba té jemné motoriky a na skladbu vět se prostě vrhnou někdy později. Mají ještě spoustu času ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
23.10.21 23:10

Btw je to dva týdny, co jsem si mé mamce posteskla, že dcera umí říct slabiku „bo“ a slabiku „ty“, ale „boty“ z ní nedostanu. O týden později řekla „boty“. A včera mi říká „Áďa chce boty jiný.“ Jde to pak rychle :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
717
23.10.21 23:48

Ja teda bych na ne asi mluvila normalne a ne v tech citoslovcich. Ale nemam to nijak podlozeny, ze by to bylo spatne, spis mne by to neslo pres pusu. Oni si to proste vsechno ukladaj a pak to pouzijou, az prijde spravnej cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat