Dvojčata 22 měsíců - špatný návyk

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.19 00:01
Dvojčata 22 měsíců - špatný návyk

Ahoj, potřebovala bych poradit, jsem už v koncich :( Máme krásná zdravá dvojčátka, problém nastal nedávno, cca 3 měsíce zpatky. Holky neměly problém se spánkem, budily se mi v noci, ale to je u malých deti normální. Teď je sice kolem půl 8 nakrmim, pak vykoupu a dam do postýlek, ale ony nechtějí spat :,( Pustím jim pohádku (vypnu zvuk na TV) a cajik. Ony ho vypiji, dívají se na pohádku a začnou dělat bordel a řvou. To jim vydrzi tak cca do 11 a kolem půlnoci usnou. Ráno vstávají pozdě - mezi 9 a 10 a po obědě kolem 1 jdou spát, max do 3. Snažila jsem se je ráno budit - marně, nebo je odpo nedávat spát - marně. Už fakt nevím co dělat:( Nemáte nějakou radu? A to jim teď lezou zuby, takže usnou kolem půlnoci na cca 2 hodky a pak se mi celou noc budi :,( Mate někdo zkušenost s něčím podobným a jak jste řešili? Moc diky :)

Přečtěte si článek: Batole a jeho vývoj přehledně

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Janli
Kelišová 7302 příspěvků 23.01.19 00:28

Tak předně jim nepouštěj večer televizi. Už dávno je prokázáno, že modré světlo blokuje uvolňování hormonů potřebných pro spánek.

Mari.G
Kelišová 5127 příspěvků 23.01.19 01:40

S televizí výše souhlasím a jinak to, co popisujete, máme sice jen v jednom vydání, ale dlouhodobě. Je to normální, že mají problém v tomto věku usnout, zklidnit se. Někomu pomůže před spaním klidová aktivita - čtení v posteli, vypnout displeje, někdy ty děti nejsou prostě jen unavené a neusnou, když nejsou. Držím pěsti, pokud rostou zuby, bude to mít velký podíl! U nás občas chodíme uspávat ven - třeba když musíme ráno vstávat brzo na rehabky a naspal by jen 6 hodin. Venku usne do 15 min. s jistotou, doma to trvá i 4 hodiny.

Heivka
Závislačka 3625 příspěvků 23.01.19 05:45

Místo televize vemte knížku a pohádku jim přečtěte, takhle malým dětem televize neprospívá. Vidím to když přijdeme k prarodičům, tak když běží televize jako kulisa tak má pak večer syn špatné usínání (normálně večer kouká na Šmouly a večerníček) když si vzpomenu a televizi tam vypnu (ono to nevadí nikdo na to stejně nekouká) tak potom syn usíná normálně.

pannda
Kelišová 6798 příspěvků 36 inzerátů 23.01.19 06:02
@Janli píše:
Tak předně jim nepouštěj večer televizi. Už dávno je prokázáno, že modré světlo blokuje uvolňování hormonů potřebných pro spánek.

přesně tak…blbej zvyk, opravdu

Kriss Tina
Echt Kelišová 7872 příspěvků 23.01.19 06:43

Nepouštěj televizi, tak je akorát nabudí víc než už jsou… Pohádku jim přečti sama jestli nemáš čas po večerech předčítat, tak si kup nějaké na audio.

chaela
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 07:14

Já bych kromě vypnutí televize jim zatrhla to řádění. Dáš je spát a oni další 3 hodiny blbnou? Neexistuje. Kluci taky někdy jsou min unaveni a mají tendence blbnout, ale i ten dvouletej po několika upozorněních, zabavených hračkách a v případě nouze po plácnutí pochopí, že prostě spát bude. Když ne spát, tak lezet a nebudit bráchu. Kdyby mi do noci vyvadeli, vysvětlila bych jim to velmi razne. Dítě neusne, když není unavený, takže vymyslet odpoledni program takový, aby unaveni byli. Ráno bych je budila, postupně třeba o 20 min dřív, po týdnu o půl hodiny apod.

finduska
Neúnavná pisatelka 15345 příspěvků 23.01.19 07:18

Pridavam se. U nas u 7letaka bezi televize chvilku pred tim nrz jde spat. Pak jdeme do pokojiku a cteme pohadku.pak zhasinam odejdu. Funguje to tak od 1roka.

finduska
Neúnavná pisatelka 15345 příspěvků 23.01.19 07:20

@chaela jo to je dalsi fakt. Nas tedy by si snad ani nedovolil z te postele vylezt :lol: :lol: jen na zachod :mrgreen: kdyz ma splin vola nas k sobe tak jdeme lehneme k nemu vysvetlime,po­mazlime

blumen
Hvězda diskuse 45602 příspěvků 23.01.19 08:13

Proc jim poustis pred spanim TV? Abys mela klid? Radeji precist pohadku a zhasnout. Nase ma teda i ve 4 letech tendence lozit zpatky do obyvaku, kdyz mam chut, jdu tam za ni, nez usne, kdyz chut nemam, posilam zpatky a i zarvu, ale musi zustat v postei. Radeji si ty pravidla nastavte drive, pak to bude uz jen horsi … :lol:

NiDa
Povídálka 45 příspěvků 23.01.19 08:41

Nevím, jak přímo s televizí, ale syn (2 roky) už od narození musí mít puštěný film/seriál jako zvukovou kulisu - dokud byl malý, měli jsem s partnerem zapnutý monitor, stejně na něj neviděl přes nebesa, později se vypnul monitor a hrál jenom zvuk. Teď spinká u sebe v pokojíčku, protože nás už před půl rokem vystěhoval z ložnice. Musí usínat sám, jenom mu pořád něco nosíme a podáváme, jinak tam být nesmíme. Takže nějaké čtení nepřichází v úvahu, byli bysme tam do rána (vyzkoušeno, ani ve 3 ráno nespal, když jsem ho uspávala, sám usne cca do hodiny, ale většinou je v klidu, povídá si, má tam nějakou vkládačku, tak si hraje s kostkama, přes denní spánek mu do postýlky dám klidně knížku, tak si čte, jenom mě volá na to, co potřebuje, třeba mléko, čaj, zapadnutá hračka atd.). A má k tomu v pokoji notebook na parapetu, kam nedosáhne, najetou přihlašovací obrazovku a zapnutý zvuk filmu/pohádky, co si řekne (teď nám doma už 2 týdny hraje pohádka o staré bambitce. :D Máme to puštěné i přes den, chodí pořád kontrolovat, jestli bambitka hraje. Jinak se ale přímo na to nedívá, jde jenom zvuk, tak nám to ani nevadí.

Ou
Kelišová 6318 příspěvků 23.01.19 09:48

Televize před spaním je špatný nápad - obecně jakékoliv obrazovky. Mají v sobě modrou část světla a ta stimuluje mozek k tomu, aby se probudil.

https://smartmania.cz/…a-tipy-flux/

Bude potřeba proměnit rutinu uspávání. Vřele doporučuju knížku o Králičkovi/Slů­něti, které nechtělo usnout.

https://www.kosmas.cz/…ssen-ehrlin/

Jo - zabere to víc času, než puštění televize, ale zase to pak uspoří ten čas kdy vyvádí v postýlkách.

Mari.G
Kelišová 5127 příspěvků 23.01.19 17:28
@chaela píše:
Já bych kromě vypnutí televize jim zatrhla to řádění. Dáš je spát a oni další 3 hodiny blbnou? Neexistuje. Kluci taky někdy jsou min unaveni a mají tendence blbnout, ale i ten dvouletej po několika upozorněních, zabavených hračkách a v případě nouze po plácnutí pochopí, že prostě spát bude. Když ne spát, tak lezet a nebudit bráchu. Kdyby mi do noci vyvadeli, vysvětlila bych jim to velmi razne. Dítě neusne, když není unavený, takže vymyslet odpoledni program takový, aby unaveni byli. Ráno bych je budila, postupně třeba o 20 min dřív, po týdnu o půl hodiny apod.

To jste fakt dobrá. A jak moc byste dítě dokázala zmlátit, aby to pochopilo… :think: Jestli myslíte, že všechny děti automaticky po plácnutí lehnou a spí, tak žijete dost na obláčku. Není to nic osobního, jen mi přijde komentář dost drsný, na to, že jste to asi nezažila.

chaela
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 1 inzerát 23.01.19 17:38

@Mari.G Zaprvé, o mlácení nikde nepíšu. Píšu o plácnutí v případě nouze. Musela bych se fakt snažit, aby to to dítě přes plinku cítilo, je to jen znamení, že už fakt přehání.
Zadruhé, jak můžete vědět, že jsem to nezažila? Na žádným obláčku fakt neziju. Jen si nenechám děcka skákat po hlavě, když mě neposlechne ve 3 nebo 4 letech, co tak asi můžu čekat v pubertě. Neříkám, že mě kluci poslouchají vždy a pořád, to snad ani nejde. Ale neříkejte mi, že si někdo nedokáže srovnat zdravé batole. Jen s některými to jde líp a s některými holt hůř. Mám doma oba případy.

Mari.G
Kelišová 5127 příspěvků 23.01.19 20:30
@chaela píše:
@Mari.G Zaprvé, o mlácení nikde nepíšu. Píšu o plácnutí v případě nouze. Musela bych se fakt snažit, aby to to dítě přes plinku cítilo, je to jen znamení, že už fakt přehání.
Zadruhé, jak můžete vědět, že jsem to nezažila? Na žádným obláčku fakt neziju. Jen si nenechám děcka skákat po hlavě, když mě neposlechne ve 3 nebo 4 letech, co tak asi můžu čekat v pubertě. Neříkám, že mě kluci poslouchají vždy a pořád, to snad ani nejde. Ale neříkejte mi, že si někdo nedokáže srovnat zdravé batole. Jen s některými to jde líp a s některými holt hůř. Mám doma oba případy.

Já to myslím tak, že pokud Vaše plácnutí ani opakovaně nepomůže, tak co dělat pak? :think: Já mám doma tento případ, takže mě zvedá ze židle, když si někdo myslí, že každé dítě plácnete a ono od té doby najednou začne reagovat. Já vidím rozdíl v tom, když dítě zkouší ve věcech typu vymrčování televize, hračky v obchodě atd. a když jde o základní lidské potřeby. Ne každé dítě prostě v 8 hodin usne, protože pokud je sova, je to pro něho prostě nemožné. Tak jako skřivan nevydrží do 3 do rána vzhůru.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Mějte plně pod kontrolou, jaká videa sleduje vaše dítě na YouTube

YouTube sledují děti již od předškolního věku a snadno se mohou dostat k... číst dále >

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Články z Expres.cz

Kadeřávková účtuje se svými ex: Byla jsem vaše nejlepší, nechci vás ani za milion!

Mladá herečka Anna Kadeřávková (21), která září v nekonečném seriálu Ulice,... číst dále >

Exkluzivně: Pozdravte nový pár Anetu Vignerovou a Petra Kolečka

Tak a konec mlžení! Bývalá miss z roku 2009 a modelka Aneta Vignerová se z... číst dále >

Články z Ona Dnes

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >