Dvojčata a vyčerpaná maminka :(

Anonymní
24.10.20 22:41

Dvojčata a vyčerpaná maminka :(

Ahoj všem. Potřebuji se asi trošku “vypovídat” nebo nevim.
Je mi 26, po miminku jsem toužila už dlouho. Nakonec se podařila dvojčátka. Nejdříve jsem z toho byla trochu psycho, ale nakonec mám doma 2 zdravé a krásné 9 měsíční kluky. Jenže poslední dobou se semnou prostě něco děje.
Bydlíme u maminky přítele, jelikož čekáme na vlastní baráček. Nemáme tady moc prostoru, takže zázemí nic moc.
Přítel dělá 12 hod směny v režimu krátký/dlouhý.
Musím uznat, že mám maximální pomoc od okolí. Babička všední dny kluky na 1,5 hodinky denně vozí. Odpočinek v tu chvíli nehrozí, znáte to… vyprat, uklidit, uvarit atd.
Cca 2-3 týdny to tady ale na mě hrozně padá. Kluci v podstatě furt řvou. Doma vůbec nechtějí být, nic je nebaví. Ještě uplně 100% nelezou, takže nejsou ani moc samostatný. Spí v 10 cca hodinku v kočárku. Poobědový spánek hrůza :? spí asi 15 minut v postýlkách a pak začne jeden ječet a najednou ječí oba a spánek už se nekoná. Občas si chrupnou ještě večer před spaním.
Myslím, že mám spoustu věcí podchycených (až na to spaní po o) docela dobře.
Ale já se prostě začínám hroutit… nic mě nebaví, jsem unavená, netěším se na další den. Od chvíle, co otevřu oči, jen lítám, můžu se přetrhnout a “odměnou” mi je jen ten věčný pláč…
Nechci tady nějak fňukat, spíše hledám maminky, které jsou na tom třeba podobně nebo si tím prošly. Já vím, že to jednou přejde a musim to vydržet… ale já mám pocit, že se to prostě nedá.
Samozřejmě své děti miluju, ale víte jak… 8o
Prosím jenom maminky jednoho dítěte, nepište mi, jak máte jedno a neumite si predstavit mit dve :mrgreen: to mi uplne nepomaha…
Přeju hezký den :andel:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3439
24.10.20 22:52

No a co chceš slyšet?
mně holky moc neřvaly.. ale nejsme jediné s dvojčaty, a on je svět klidně i o trojčatech nebo čtyřčatech :-)
musíš si to líp zorganizovat a věř, že tohle je fakt Dočasné.. s dětmi se vše brzo mění..prostě neklesej na mysli.. v té době, kdy mamča partnera vozí se laskavě vys-r na úklid a jdi si lehnout, ano?? uděláš tím absolutně tu nejlepší věc pro sebe i své děti ;)
a Klííd, bude líp.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5523
24.10.20 22:53

Tak když spí cca od 10 do 11 tak dávat je spát po obědě je brzo. To mě malej chodí spát až pak kolem 15-16h.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5280
24.10.20 22:58

Mam teď sice dvě, ale každé zvlášť. Dcera byla šíleně náročný dítě. V noci se budila klidně 20× přes den moc nespala, museli jsme cvičit Vojtu, jezdit hodně po doktorech. Bylo to dost na chocholouska. Za měsíc ji budou 4 po obědě sice nespi 2 roky, ale spí už konečně celou noc tahem (noční buzení zajišťuje 9ti měsíční bratr), ale jak se moc nemůže ven a měla virozu, tak je to zase na palici… Takže přeji pevné nervy :hug: a neboj nejsi v tom sama :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3690
24.10.20 22:58

Vydrž, holka, vydrž.
Nemám dvojčata, ale mám dvě děti velmi krátce po sobě (a tím myslím malý mimino a kojenec) a přijde mi to těžší než dvojčata, protože jsou každý v jiné vývojové fázi, tudíž potřebují každý něco jiného (jiné podněty, jiný denní režim, apod.).
První rok a půl si skoro nepamatuju :-) tak nějak v mlze.
Vím, že jsem si každé tři měsíce říkala, vydrž tři měsíce a bude to lepší, znovu a znovu a znovu, pořád dokola… :-)
Už to bude 2,5 roku od porodu mladšího a začínám vidět světlo na konci tunelu ;-) Únava, vyčerpání - fyzické, psychické - padání na hubu a na dno…
A ano - říjen je úplně nejhorší měsíc v roce - představa toho půlročního zimního hnusu a co s těmi dětmi doma - je vždy totální depka. Letos do toho ještě koronáč a totální izolace…
Posílám porozumění a podporu. Vydrž, bude lépe. Jak zvládnete zimu, bude fajn - na jaře už ti děti budou běhat, budete celý den venku a zas budete o kus dál :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65287
24.10.20 23:09

Normalne bych si 1-2× tydne proste vyradila ten cas pro sebe, kdyz babicka hlida. Pro sebe snist rychlovku, klukum klidne sklenicku, prezijou to a odpocines si. Tak proste jeden den neuklidis, ale budes vice fit ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9595
24.10.20 23:10

Být tebou bych se vyprdla na úklid, nějaký složitý vyvařování a lítání a normálně bych si sedla a odpočinula si, když spí nebo je tchýně vozí. Už od narození syna jsem vždycky potřebovala dobu bez něj na psychický odpočinek - takže klasicky večer po uložení jsem si šla sednout k internetu, koukala na seriály, četla si atd. Žádný vaření ani úklid.

A mám to tak doteď - synovi je 10 let. Večer potřebuju pro sebe, v klidu. Akorát to teď mám o dost kratší, než když jako miminko chodil spát v šest :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
828
24.10.20 23:15

Az ti babicka vyveze deti, proste nesmis zacit uklizet. Ne, protoze bys byla lina, ale kvuli sobe a detem, abys pro ne mohla fungovat. To je dulezity ukol, dulezitejsi nez tepla vecere nebo nalestena podlaha.

Priprav si film a neco dobreho, nebo si jdi zabehat, cokoli, co te dobiji. Musis kvuli detem zacit byt trochu sobecka, energicka vesela mama jim da nesrovnatelne vice nez vecne utahana.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
850
24.10.20 23:18

Pokud ti babička každý den vozí 1,5 hod, tak v tu dobu zalehni taky. ;) To je základ rodičovství. Dítě spí, matka spí nebo odpočívá. ;) Na úklid a ostatní je čas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4080
24.10.20 23:28

Ty by sis měla hlavně odpočinout a na úklid atd se vykašlat, udělat to jinak. Někdy musíš odpočívat takhle to nejde přece.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10860
24.10.20 23:30

Mám jen jedno, devítiměsíční, teď začala dělat trochu ofuky s jídlem, leze jak ďas, snaží se chodit kolem nábytku a vymýšlí samé sebevražedné nápady. Prakticky nespí. V noci se často budí, ve dne spí jednou 30 minut, jinak jí musím být v patách. Nechci si stěžovat, jen že jsem měla maximálně pohodové šestinedělí a vůbec těch prvních šest měsíců a teď nechápu, nestíhám, padá to na mě a DOUFÁM, že je to jen období a že ho vystřídá něco snesitelnějšího. Tak jsem Ti jen chtěla napsat: Vydrž, odpočívej a přežij :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7627
24.10.20 23:31
@Anonymní píše:
Ahoj všem. Potřebuji se asi trošku “vypovídat” nebo nevim.
Je mi 26, po miminku jsem toužila už dlouho. Nakonec se podařila dvojčátka. Nejdříve jsem z toho byla trochu psycho, ale nakonec mám doma 2 zdravé a krásné 9 měsíční kluky. Jenže poslední dobou se semnou prostě něco děje.
Bydlíme u maminky přítele, jelikož čekáme na vlastní baráček. Nemáme tady moc prostoru, takže zázemí nic moc.
Přítel dělá 12 hod směny v režimu krátký/dlouhý.
Musím uznat, že mám maximální pomoc od okolí. Babička všední dny kluky na 1,5 hodinky denně vozí. Odpočinek v tu chvíli nehrozí, znáte to… vyprat, uklidit, uvarit atd.
Cca 2-3 týdny to tady ale na mě hrozně padá. Kluci v podstatě furt řvou. Doma vůbec nechtějí být, nic je nebaví. Ještě uplně 100% nelezou, takže nejsou ani moc samostatný. Spí v 10 cca hodinku v kočárku. Poobědový spánek hrůza :? spí asi 15 minut v postýlkách a pak začne jeden ječet a najednou ječí oba a spánek už se nekoná. Občas si chrupnou ještě večer před spaním.
Myslím, že mám spoustu věcí podchycených (až na to spaní po o) docela dobře.
Ale já se prostě začínám hroutit… nic mě nebaví, jsem unavená, netěším se na další den. Od chvíle, co otevřu oči, jen lítám, můžu se přetrhnout a “odměnou” mi je jen ten věčný pláč…
Nechci tady nějak fňukat, spíše hledám maminky, které jsou na tom třeba podobně nebo si tím prošly. Já vím, že to jednou přejde a musim to vydržet… ale já mám pocit, že se to prostě nedá.
Samozřejmě své děti miluju, ale víte jak… 8o
Prosím jenom maminky jednoho dítěte, nepište mi, jak máte jedno a neumite si predstavit mit dve :mrgreen: to mi uplne nepomaha…
Přeju hezký den :andel:

Mateřství je pěkný zápřah, natož když máš 2deti.Ja bych se zblaznila :( Měla jsem jedno a byl to mazec furt brečel nespal ani v noci no děs. Vim jak ti je, je to extrémně náročné období. Po IX letech jsem měla druhé které taky nespalo a řvalo :roll: naštěstí muž pomáhal i tak to bylo náročné období.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1029
25.10.20 00:16

Ja mam jedno zlaty pravidlo a pres to nejede vlak - kdyz mi spi dite, nic nedelam. Dam vanu, nebo si jdu lehnout, kouknu na film. Pac vim, ze se pak uz do konce dne nezastavim. Uklid pytlikuju jak se zadari v prubehu, nebo taky vubec, proste si rikam, ze musim fungovat pro dite a kdyz budu vycerpana, tak to nepomuze ani jednomu z nas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
296
25.10.20 00:34
  1. Když babička vozí, zalez do postele a spi. Nebo jestli nepotřebuješ spát, dej si půl hodiny práce a hodinu filmu nebo čtení nebo tak něco.
  2. Zkus si přizpůsobit práci tak, aby to zabavilo i dvojčata. Já mám tedy ten luxus, že mi starší děti dvojčata přirozeně zabaví. Ale když byli ti moji starší mimina, tak jsem třeba věšela prádlo tak, že jsem je měla položené vedle sušáku a každý kus prádla jsem nad nimi roztřepávala a dělala jako že vítr „fí fí“. Prádlo jsem skládala vždycky v sedě na zemi, děti po mně lezly, já je mazlila a přitom jsem skládala. Všechno složené jsem rovnou strkala za sebe na pohovku, aby mi to nerozválely. Na vaření jsem si vytipovala jídla, která se připraví za pár minut a dělala jsem to většinou ve chvíli, kdy se ráno probudily, nasnídaly a měly svojí čtvrthodinu dobré nálady. Další taková čtvrthodina už během dne nebyla :-).

A úklid počkal vždy na dobu, když je manžel vyvezl ven. Když nevyvezl, byl doma binec…

1. Dny jsme trávili co nejvíc venku. Je blbé, že ti kluci ještě pořádně nelezou, to se pak už venku i víc unaví. Doma jsem vymýšlela zábavy. Strašně rádi se vozili v tomhle věku na karimatce po bytě. Nebo jsem rozložila kolem sebe peřiny na zem, aby mi nikdo odnikud nespadl a válela jsem je v těch peřinách, kukali jsme na sebe…a samozřejmě po chvilince už byla nutná zase změna jinak byl řev. Když mi došla fantazie, šoupla jsem jim do ruky něco k žužlání, pustila písničky a měla jsem tak minutu a půl si doběhnout na záchod, než si všimli, že jsem zmizela :-). Nedělej plány dopředu, žij z minuty na minutu a utěšuj se, že s každým dnem se blížíš k věku, kdy se zabaví sami. Těm mým dvojčatům je teď 13 měsíců a hrají si spolu pěkně.
  2. Nepomohlo by poobědový spánek prodloužit, kdyby kluci spali v kočárku? Já to tak jeden čas dělala, protože v postýlce mi děti fakt po pár minutách vstávaly. V kočárku, když se začaly budit, jsem je lehce nazdvihla do polosedu a šoupla jim flašku. Zas usnuly a probudily se pak s dobrou náladou… Někdy stačilo i jen chvilku pohoupat.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2093
25.10.20 00:51

Vsechno uz holky napsaly… Sice nemam dvojcata, ale se trema detma jsem si musela umet naplanovat cas. Ten spanek bych dala 2× denne- dopo a odpo treba 15-16 hod. Po tom roce se to upravi ten jeden spanek… a na uklid, kdyz babca hlida, bych se zvysoka…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama